Jump to content


Pitanja, pitanja,pitanja.....


Jovam M

Recommended Posts

  • Replies 215
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

20 minuta ranije, Woland said:

imao sam ih oba istovremeno 1210 je ipak bolji

 

 

Za tu razliku u ceni bilo bi nelogično da nije tako. :)

Zato sam i naveo sve moguće "ograde". 

U svakom slučaju, bio sam više nego pozitivno iznenađen kvalitetom SL-Q3 kada sam krenuo da se igram sa njime dok sam ga podešavao za klinca. Čak i to što smo uopšte došli do toga da govorimo o poređenju ta dva modela, dovoljno govori o kvalitetu SL-Q-a.

Ja sam se uvek vodio onom engleskom: "Nemam dovoljno novca da bih kupovao jeftine stvari".

Ja bih uvek pre nategao tih 80 eur na 150 eur (ili mrvu više) i uzeo gramofon koji će me služiti u dužem vremenskom periodu i koji ću, ako ikada poželim upgrade, lako i brzo prodati za isti novac koji sam dao za njega, nego da kupim nekog jeftinijeg plastikanera kojeg ću brzo prerasti i kojeg neću tako lako prodati.

 

Link to comment
Share on other sites

29 minuta ranije, microfarad said:

Technics SLQ2 odličan gram, moj drugar pre par meseci prodao za 150 eura sa novom Rega carbon glavom! To je ok cena! Ovo čisto da vidiš koliko se kreće jedan dobar gram.

:o 

Sramota! Kako se taj tvoj drugar usudio da ne sačeka da se ja pojavim s pitanjem za gram za drugaricu?!

8 minuta ranije, Jovam M said:

Inace ...Toma na KP -u je pod imenom Majstor? Jel tako?

Jeste. A ima ili je imao još jedan nalog na KP sa drugačijim asortimanom (baš lepa reč, zar ne) ali se ne sećam nika. Drugi verovatno znaju.

10 minuta ranije, Woland said:

msm.. ipak sam ih oba prodao :)

:o:o:o 

Nije fer, ti si kriv što imam samo jedan teg da te gadjam a sad mi trebaju dva!

Link to comment
Share on other sites

16 minuta ranije, 空也 said:

Za tu razliku u ceni bilo bi nelogično da nije tako. :)

Zato sam i naveo sve moguće "ograde". 

U svakom slučaju, bio sam više nego pozitivno iznenađen kvalitetom SL-Q3 kada sam krenuo da se igram sa njime dok sam ga podešavao za klinca. Čak i to što smo uopšte došli do toga da govorimo o poređenju ta dva modela, dovoljno govori o kvalitetu SL-Q-a.

Ja sam se uvek vodio onom engleskom: "Nemam dovoljno novca da bih kupovao jeftine stvari".

Ja bih uvek pre nategao tih 80 eur na 150 eur (ili mrvu više) i uzeo gramofon koji će me služiti u dužem vremenskom periodu i koji ću, ako ikada poželim upgrade, lako i brzo prodati za isti novac koji sam dao za njega, nego da kupim nekog jeftinijeg plastikanera kojeg ću brzo prerasti i kojeg neću tako lako prodati.

 

Slažem se. Većina vlasnika 1200 Teče preteruju u hvalospevima. Dobar je to gram i vredi ga unapredjivati (znam iz iskustva) ali ne treba biti gluv i slep i naložen na brend.

A je l' se sećaš kad si bio došao kod mene a ja bio sav naložen, ponosan što ču ugostiti čuvenog gramofondžiju i pokazati mu moj super gramofon. I ko je od nas dvojice primetio da mi je headshel zaokrenut, prilično? ;) 

Link to comment
Share on other sites

3 minuta ranije, microfarad said:

Da, Bujo da znaš, gramofon u top stanju. Kada je rešio da proda, niko na forumu da pita zaGram. Prodat, nije ni stigao na Oglase!

Jbg, loš tajming. 

Ali svejedno, krivim tebe i drugara  :D 

A to što niko na forumu nije ništa pitao....pa većina ovde, čast sjajnim izuzecima, nema pojma ni o čemu

Link to comment
Share on other sites

34 minuta ranije, Bujodrag said:

A je l' se sećaš kad si bio došao kod mene a ja bio sav naložen, ponosan što ču ugostiti čuvenog gramofondžiju i pokazati mu moj super gramofon. I ko je od nas dvojice primetio da mi je headshel zaokrenut, prilično? ;) 

Sećam se! :)

Svež par očiju uvek lakše primeti kada je nešto off. Kada nešto gledaš svaki dan navikneš se i često ne primećuješ ono što je očigledno.

Ja sam u prvi mah pomislio da ti je možda kantilever fabrički malo ukrivo montiran, pa da si rotacijom headshell-a pokušao da koriguješ azimut na nivou vrha igle. :)

Link to comment
Share on other sites

Just now, 空也 said:

Sećam se! :)

 

To mi je jadan od omiljenih blamova a oni koji me znaju, znaju da sam ih imao dosta.

Mogu se opravdati tako što ću reći  da sam tog jutra nameštao zvučnicu i da su šrafčići na ručki popustili ili da su me zli vanzemljaci začarali ali mi je sladje bez objašnjenja.

Hvala ti za taj dolazak :) Neću ga nikad zaboraviti, ne samo zbog headshela.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, 空也 said:

 

 

Koliko se sećam, ti si u stvari imao SL-Q202 koji je bio slabiji model ol SL-Q2, a činjenica da ti je i on bio ok, samo još više govori u prilog ovog drugog.

 

 

SL-Q202 nije slabiji model od SL-Q2 nego noviji model u rangu. Nešto je drugačije konstruisan, ima subšasiju, , naravno ne kao kod Thorensa, ali je unutrašnjost gramofona elastično vešana na spoljnju šasiju preko opruga na nogicama

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Jovam M said:

Ovakav , samo igla da se zameni 80 e

Osamdeset jura bez glave?

Je l' to ovaj?

https://www.kupindo.com/Audio-komponente/40373243_WEGA-JPS-351P

OK, Uobičajena mantra, ako je sve ispravno, bla, bla..

Ali, ako poznaješ prodavca, testiraj gram dok te prodavac gosti alkoholom ali ne preteruj, utiče alkohol na audiofilski ugodjaj.. Pusti gram da se vrti(s nekom pločom) barem pola sata na prazno i povremeno proveri brzinu. A onda tek proveri ručku. Teško je to rukom proveriti ali trebalo bi da se ne oseti nikakav otpor ako je baš nežno ravnomerno pomeraš od armresta do osovine i nazad. Ako ima automatiku za takvo nšto, trebalo bi da radi glatko. Takva automatika nema veze sa zvučnicom, reaguje na pokret ručke. 

Ako sve to radi (ostali će se setiti testova koje sam zaboravio) kupi gram i AT95E kod Tome. Neće to raditi lošije nego ostalo što smo navodili ovde.

OK, SL D2 Teča jeste bolji ali ga nema na oglasima i skuplji je. I za njega bi morao da kupiš novu zvučnicu. Stare su uglavnom za bacanje, šta god da kažu prodavci. A i prvi ti je gramofon, sastavi ga kako treba.

 

Ako ipak budeš u besu dolazio da lupaš na moja vrata, obrati pažnju, ima staklenih delova, pazi na šake. ;) 

Link to comment
Share on other sites

Just now, SUROKVL said:

SL-Q202 nije slabiji model od SL-Q2 nego noviji model u rangu. Nešto je drugačije konstruisan, ima subšasiju, , naravno ne kao kod Thorensa, ali je unutrašnjost gramofona elastično vešana na spoljnju šasiju preko opruga na nogicama

Jeste bio noviji model u istom rangu, ali je tih godina došlo do ukupnog pojeftinjenja kvaliteta izrade i "plastikanerizacije". :)

SL-Q202 je dobio novi slabiji motor koji više nije bio isti kao kod modela SL-1210 Mk2. 

Takođe mu je i tanjir bio tanji i lakši, ručica je bila promenjena, itd, itd.

Rasklopljen SL-Q202:

https://bondospecial.smugmug.com/Audio/Technics-SL-Q202/

 

Motor SL-Q202:

SL-Q202%20005-X3.jpg

 

Motor SL-Q2:

DSD_2004.JPG

 

Motor SL-1210Mk2:

873dc51a824a331656aea34141f8b5b9.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...