Jump to content


Pitanja, pitanja,pitanja.....


Jovam M

Recommended Posts

7 sati ranije, Jovam M said:

WEGA JPS 351P .....npr

 

A šta je falilo onom JVC-ju, pa ti stalno tražiš preko leba pogaču? Mi ti preporučismo nekoliko gramofona, ti ih navodno registruješ kao preporuke, al' onda imaš neke svoje predloge. U čemu je poenta? Do sad si mogao da kupiš gramofon. Onaj Dual nisi ni prokomentarisao. Dual ima odlične modele. Već ko da vidim da će biti situacija birala birka krivoga Mirka. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 215
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

8 sati ranije, Jovam M said:

WEGA JPS 351P .....npr

 

Ovaj? Koliki novci? Ne izglada loše. Ako je sve ispravno.....ta mantra....

s-l1000.jpg

2 sati ranije, microfarad said:

Tu WEGU preskoči iako je pravio SONY, moj savet preskoči gramofone koji imaju automatiku, ona kad tad ode u večna lovišta!

Preskoči ako u prodaji ima boljih (sigurnijih) 

Automatika je  načelno za izbegavanje ali ima ovde ne forumu nekih koji imaju takve gramofonce i oni hrabro rade već sto godina, ništa im ne fali. Treba računati i na sreću.

A i retko se kupuje gram od stotinjak evra sa realnom idejom da će trajati do kraja života.

Link to comment
Share on other sites

8 minuta ranije, Kuršum said:

A šta je falilo onom JVC-ju, pa ti stalno tražiš preko leba pogaču? Mi ti preporučismo nekoliko gramofona, ti ih navodno registruješ kao preporuke, al' onda imaš neke svoje predloge. U čemu je poenta? Do sad si mogao da kupiš gramofon. Onaj Dual nisi ni prokomentarisao. Dual ima odlične modele. Već ko da vidim da će biti situacija birala birka krivoga Mirka. :)

Kao i svi mi u nekom trenutku, on puca naslepo s nadom da će nešto pogoditi. Možda i pogodi a ako bude imao vremena za bacanje, naučiće i da nišani.

Link to comment
Share on other sites

Uzmite i ovo u obzir.

Mene je pre nekih sedam godina Technics SL 1200 koštao, kad se sve sabere, 180 evra. A kupio sam ga ne od napaljenog DJ-a nego od audiofila koji ga je čuvao, mazio i pazio  i neinvazivno apgrejdovao. Gram je sudeći po serijskim brojevima iz 1996. ili 2006. godine. Prilično sam siguran da nije iz 2006. Dakle, još uvek je vrlo mlad za jednog Teču. A u to vreme neko je ovde javio da u nekoj prodavnici kod Kneza ima da se kupi ganc novi, neotpakovan, za 450 evra.

A svi znamo koliko se sad traži za taj gram na oglasima u kakvom god da je stanju.

Ako ikad budem morao da prodam moj, tražiću pet hiljada evra, možda se neko zezne pa počne da se cenjka, spustići mu cenu na tri i devetsto. 

 

:D 

 

Link to comment
Share on other sites

Iskreno, ja trenutno na KP ne vidim dobar DD gramofon za do 150€.

Moj predlog je da ganjaš Technics Q2 ili Q3, to su odlični gramofoni, a realno su tu negde do te cifre.

Kupiš NOVU (obavezno) glavu AT-95E kod Tome i to je to. Odlična budžet kombinacija.

Imao Q2, slušao.

Evo pročitaj šta kažu ljudi za ovaj gramofon:

https://www.vinylengine.com/turntable_reviews.php?make=Technics&model=SL-Q2

Link to comment
Share on other sites

25 minuta ranije, RingeRaja said:

 

Moj predlog je da ganjaš Technics Q2 ili Q3, to su odlični gramofoni, a realno su tu negde do te cifre.

(.....)

Uz sve ograde jer ne posećujem oglase često, mislim da sam vidjao da za te gramove traže i po 300 evara :o 

Sad, da li su i dobijali te pare, ne znam

Link to comment
Share on other sites

9 minuta ranije, Bujodrag said:

@Jovam M ako naletiš na takav gram za stotinjak evra, vredi ga kupiti čak i ako mu ne radi sva elektronika ako može da se koristi kao manuelni gram

 

6 minuta ranije, RingeRaja said:

Ja sam ga kupio kod Tome pre par godina za 120€ sa sve novom at95 glavom.

 

1 minut ranije, Bujodrag said:

E, to je dobra cena. :thumbsup2

Ali, ima tu još jedna stvar. lako je ispaljivati savete na forumu ali ja ne bih voleo da mi Jovam dodje na vrata i kaže: Ajde Bujo, podesi sad ovo, zbog tvog saveta sam potrošio pare.

Saveti su dvosmerni

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, RingeRaja said:

Iskreno, ja trenutno na KP ne vidim dobar DD gramofon za do 150€.

Moj predlog je da ganjaš Technics Q2 ili Q3, to su odlični gramofoni, a realno su tu negde do te cifre.

Kupiš NOVU (obavezno) glavu AT-95E kod Tome i to je to. Odlična budžet kombinacija.

Imao Q2, slušao.

Evo pročitaj šta kažu ljudi za ovaj gramofon:

https://www.vinylengine.com/turntable_reviews.php?make=Technics&model=SL-Q2

Upravo tako! :thumbsup2

SL-Q2, SL-Q3 ili SL-Q33 bi bili i moja preporuka.

 

2 sati ranije, RingeRaja said:

Ja sam ga kupio kod Tome pre par godina za 120€ sa sve novom at95 glavom.

Koliko se sećam, ti si u stvari imao SL-Q202 koji je bio slabiji model ol SL-Q2, a činjenica da ti je i on bio ok, samo još više govori u prilog ovog drugog.

 

U slučaju jednocifrenih SL-Q modela, za mnogo manje para se dobija veći deo kvalieta SL-1210 Mk2.

SL-Q2, SL-Q3 i SL-Q33 imaju identičan pogon kao SL-1210 Mk2 i sličan tanjir.

...I ručice su im slične, samo što SL-Q serija nema mogućnost podešavanja VTA.

Baza im nije toliko masivna i umrtvljena, ali pošto se ne koriste u DJ okruženju, za kućnu upotrebu su sasvim OK.

 

Klincu sam kupio SL-Q3 (hvala @Woland ! :) ). Kada sam ga neposredno po kupovini probao u svom sistemu bio sam jako zadovoljan kako radi.


 

 

Link to comment
Share on other sites

Možda zvuči bogohulno, ali mi se čak učinilo da SL-Q3 u nekim parametrima lepše svira od pojedinih SL-1210Mk2 modela koje sam slušao, možda baš zbog toga što mu baza nije toliko umrtvljena.

SL-1210Mk2 sam uvek slušao u gostima, nikada kod mene, tako da poređenje nije bilo direktno, ali mi se kod ovog SL-Q3 učinilo da zvuk nije imao tu neku dozu zatvorenosti i tamnoće koju sam u nekoliko navrata čuo kod SL-1210 Mk2 modela.

Naravno u pitanju je samo površna impresija, mnogo je drugih faktora potencijalno bilo u igri, ali i to govori u prilog SL-Q-a koji se nema mnogo čega stideti u odnosu na skuplju braću.

Uzrok te zatvorenosti se možda delom krije i u originalnom Technics matu, koji je kada sam ga probavao na Thorensu davao taj nekakav grmeći i napumpan zvuk.

Bujodragov SL-1210 Mk2 je druga priča, pogotovu sa fluid damperom. :thumbsup2

 

Link to comment
Share on other sites

5 sati ranije, Kuršum said:

A šta je falilo onom JVC-ju, pa ti stalno tražiš preko leba pogaču? Mi ti preporučismo nekoliko gramofona, ti ih navodno registruješ kao preporuke, al' onda imaš neke svoje predloge. U čemu je poenta? Do sad si mogao da kupiš gramofon. Onaj Dual nisi ni prokomentarisao. Dual ima odlične modele. Već ko da vidim da će biti situacija birala birka krivoga Mirka. :)

Jos uvek mozgam i razmisljam :), zato ste vi tu da mi pomognete .

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, Bujodrag said:

Ovaj? Koliki novci? Ne izglada loše. Ako je sve ispravno.....ta mantra....

s-l1000.jpg

Preskoči ako u prodaji ima boljih (sigurnijih) 

Automatika je  načelno za izbegavanje ali ima ovde ne forumu nekih koji imaju takve gramofonce i oni hrabro rade već sto godina, ništa im ne fali. Treba računati i na sreću.

A i retko se kupuje gram od stotinjak evra sa realnom idejom da će trajati do kraja života.

Ovakav , samo igla da se zameni 80 e

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, Bujodrag said:

 

 

Ali, ima tu još jedna stvar. lako je ispaljivati savete na forumu ali ja ne bih voleo da mi Jovam dodje na vrata i kaže: Ajde Bujo, podesi sad ovo, zbog tvog saveta sam potrošio pare.

Saveti su dvosmerni

Pogledaj me u oci i reci mi da li ti zaista liccim na takvog coveka :D ??

Link to comment
Share on other sites

5 sati ranije, Kuršum said:

A šta je falilo onom JVC-ju, pa ti stalno tražiš preko leba pogaču? Mi ti preporučismo nekoliko gramofona, ti ih navodno registruješ kao preporuke, al' onda imaš neke svoje predloge. U čemu je poenta? Do sad si mogao da kupiš gramofon. Onaj Dual nisi ni prokomentarisao. Dual ima odlične modele. Već ko da vidim da će biti situacija birala birka krivoga Mirka. :)

Mislis na Dual CS-601 ? Jel imao neko od vas iskustvo ?

Link to comment
Share on other sites

16 minuta ranije, Jovam M said:

Pogledaj me u oci i reci mi da li ti zaista liccim na takvog coveka :D ??

Ma ne ti (mada imaš baš lepe oči, raspituje se jedna drugarica) nego generalno. Forumaši kao da zaborave zašto većina novih članova ovde dolazi. I onda dele savete šakom i kapom, nonšalantno. A većina novih članova se trudi da razumno i koliko može precizno postavi pitanje ali se uvek nadje neki moderator pametnjaković da ga opomene na pravopis.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...