Jump to content


Pitanja, pitanja,pitanja.....


Jovam M

Recommended Posts

Pozdrav dobri ljudi !

Dobra volja nije dovoljna da bi se napravio potpun ugodjaj, stoga mi je neophodno vase strucno misnjenje.

Koja je po vama najbolja kombinacija gramofon-pojacalo-zvucnik? Budzet je oko 150 e po komponenti ( ako moze nesto dobro a jeftinije pun pogodak). Za sada mi se nude zvucnici  Bang&Olufsen Beovox S55 i Bang&Olufsen Beovox S80.2 ( ocuvane vintage kutije).  Gramofon i pojacalo je pod znakom pitanja. Prostorija u kojoj bi se slusala muzika ima oko 15 m2.

 

Hvala unapred!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 215
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

3 sati ranije, Kuršum said:

Sve to možeš da pitaš u onoj temi koju si već otvorio. Nema potrebe, a ni smisla, za svaku komponentu otvarati novu temu.

Ok, moja greska....nov sam ovde pa dok pohvatam pravila na forumu.

Ovaj JVC je skroz zanimljiv , da li da se fokusiram pre na DD? Svakako cu ga razmotriti kao opcju, hvala za preporuku.

Sad udjoh i ja na sajt Kp , videh jos ova dva https://www.kupujemprodajem.com/Sony-PS-5520-54485478-oglas.htm

https://www.kupujemprodajem.com/Wega-Modul-301P-58695920-oglas.htm.

 

Link to comment
Share on other sites

28 minuta ranije, Jovam M said:

Ovaj JVC je skroz zanimljiv , da li da se fokusiram pre na DD? Svakako cu ga razmotriti kao opcju, hvala za preporuku.

Treba da se fokusiraš na to da uzmeš pouzdan i ispravan gramofon. I to tako što ćeš ga preuzeti lično, prethodno pregledati i isprobati. Nadam se da ne misliš da ti to neko šalje poštom. Ako nisi iskusan sa gramofonima, onda povedi nekoga ko zna šta da pogleda. Ako nemaš tu mogućnost, onda bar kupuj od proverenog prodavca. A to da li je dd ili je belt, u tvom slučaju je nevažno. Pola foruma će reći jedno, pola drugo. Ako bi sad otvorili temu dd vs belt vs idler, odma' bi nastalo džoranje. Svaki od prenosa ima svoje prednosti i svoje nedostatke. 

Link to comment
Share on other sites

13 minuta ranije, Kuršum said:

Treba da se fokusiraš na to da uzmeš pouzdan i ispravan gramofon. I to tako što ćeš ga preuzeti lično, prethodno pregledati i isprobati. Nadam se da ne misliš da ti to neko šalje poštom. Ako nisi iskusan sa gramofonima, onda povedi nekoga ko zna šta da pogleda. Ako nemaš tu mogućnost, onda bar kupuj od proverenog prodavca. A to da li je dd ili je belt, u tvom slučaju je nevažno. Pola foruma će reći jedno, pola drugo. Ako bi sad otvorili temu dd vs belt vs idler, odma' bi nastalo džoranje. Svaki od prenosa ima svoje prednosti i svoje nedostatke. 

Da, svakako bih ga licno preuzeo. Kakvo misljenje imas po pitanju Sony ps 5520, gore pomenutog?

Link to comment
Share on other sites

Taj JVC QL A5 kod Tome je prodat odavno.Licno sam zvao za prijatelja, pa znam, jedini ako nije opet nabavio isti.Bjezi od tih gramofona sa T4P glavom.Mali je izbor glava a napravljeni su tek eto da imas gramofon.Kao sto rece Kursum vec je ovdje bilo savjeta i predloga za gramofon u rangu 150 eura.Ne bih bjezao ni od belt drive gramofona jer kais na njemu moze da traje barem dvije tri godine , takva su neka moja iskustva.

Za 150 eura mozes da nadjes vise nego dobrog Harman Kardona, Nad i jos ponesto.Posto nije veliki prostor pazljivo biraj kutije.Mislim da sa vremena na vrijeme imas akcije u 4AUDIO, ne pratim to nesto, ali i za 100 evra mozes kupiti solidno pojacalo, tako da ti vise ostane za zvucnike, polovne ili nove.

Link to comment
Share on other sites

https://www.kupujemprodajem.com/Technics-sl-3210-59476216-oglas.htm?filter_id=14661

Evo i ovaj je simpa, ako lokacija nije problem, jer treba proveriti... možda dobiješ i ovaj milje<_<

Ako ti se ne žuri spremiš pare, pritajiš se :ph34r:i čekaš... čekaš...i čekaš... pojavljuju se sporadično u prodaji na KP solidno očuvani i dobri primerci.

Link to comment
Share on other sites

12 sati ranije, Bato - hi - fi said:

Taj JVC QL A5 kod Tome je prodat odavno.Licno sam zvao za prijatelja, pa znam, jedini ako nije opet nabavio isti.Bjezi od tih gramofona sa T4P glavom.Mali je izbor glava a napravljeni su tek eto da imas gramofon.Kao sto rece Kursum vec je ovdje bilo savjeta i predloga za gramofon u rangu 150 eura.Ne bih bjezao ni od belt drive gramofona jer kais na njemu moze da traje barem dvije tri godine , takva su neka moja iskustva.

Za 150 eura mozes da nadjes vise nego dobrog Harman Kardona, Nad i jos ponesto.Posto nije veliki prostor pazljivo biraj kutije.Mislim da sa vremena na vrijeme imas akcije u 4AUDIO, ne pratim to nesto, ali i za 100 evra mozes kupiti solidno pojacalo, tako da ti vise ostane za zvucnike, polovne ili nove.

Hvala na savetu !!

Link to comment
Share on other sites

11 sati ranije, aaa zmaju! said:

https://www.kupujemprodajem.com/Technics-sl-3210-59476216-oglas.htm?filter_id=14661

Evo i ovaj je simpa, ako lokacija nije problem, jer treba proveriti... možda dobiješ i ovaj milje<_<

Ako ti se ne žuri spremiš pare, pritajiš se :ph34r:i čekaš... čekaš...i čekaš... pojavljuju se sporadično u prodaji na KP solidno očuvani i dobri primerci.

I meni deluje zanimljiv.

Link to comment
Share on other sites

12 sati ranije, Bato - hi - fi said:

Taj JVC QL A5 kod Tome je prodat odavno.Licno sam zvao za prijatelja, pa znam, jedini ako nije opet nabavio isti.Bjezi od tih gramofona sa T4P glavom.Mali je izbor glava a napravljeni su tek eto da imas gramofon.Kao sto rece Kursum vec je ovdje bilo savjeta i predloga za gramofon u rangu 150 eura.Ne bih bjezao ni od belt drive gramofona jer kais na njemu moze da traje barem dvije tri godine , takva su neka moja iskustva.

Za 150 eura mozes da nadjes vise nego dobrog Harman Kardona, Nad i jos ponesto.Posto nije veliki prostor pazljivo biraj kutije.Mislim da sa vremena na vrijeme imas akcije u 4AUDIO, ne pratim to nesto, ali i za 100 evra mozes kupiti solidno pojacalo, tako da ti vise ostane za zvucnike, polovne ili nove.

https://www.kupindo.com/Audio-komponente/40373243_WEGA-JPS-351P

sta mislis za ovaj?

Link to comment
Share on other sites

9 minuta ranije, Kuršum said:

..... neću ja da gledam gramofone.

(.....)

:o  :o  :o 

Pa zar takve izjave na ovakvom forumu? 

Banujte ga.

 

Enivejz, opet da spomenem, u tom cenovnom rangu, jedino što je stvarno bitno kod gramofona  je da je sve ispravno i da ne izgleda kao da će se sutra umreti. 

Neće na takav gram ići neka ljuta zvučnica niti će razlika moći lako da se čuje. 

A ploče su skupe, naročito ako su očuvane. 

Mnoge od ovih novih su loše rezane.

Sasvim je OK voleti i želeti ritual i taktilni doživljaj omota ali to ne treba mistifikovati.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...