Jump to content


Zatvorene slušalice do 100e?


ivanp

Recommended Posts

Ok, polako drugari. Poslednje slušalice sam imao pre dosta godina (30+). Koss K6 ili tako nekako. Bile su mi OK. Tako da sam dunster, prilični . Pitanje glasi.  Kakav je zvuk profesionaln, studijskih slušalica u odnosu na slušalice za kućno* (mrzim ovaj izraz) slušanje muzike?

 

Kad čujem da ljudi spominju kućno ozvučenje, dobijem d.....ju.

Link to comment
Share on other sites

uproscen odgovor, studijske slusalice su cesto "suvljeg" zvuka, ravne u celom spektru, bez naglasenih basova ili visokih. Zbog namene neophodno je da su zvucno precizne a fizicki robustne (i ne retko, manje udobne). Vecina profesionalnih/studijskih su "zatvorenog" tipa, kako se zvuk okoline (ostalih muzicara) ne bi mesao sa zvukom monitoringa (a ponekad i obratno, kako da zvuk iz slusalica ne udje u mikrofon). Sa druge strane, "kucne" slusalice imaju nesto meksi zvuk (nije obavezno, cak se neke kvalitetne slusalice zvukom idu ka studijskom zvuku, a opet, dosta ljudi studijske slusalice koristi za kod kuce)  i vise je posvecena paznja ergonomiji. 
Retko ce neko uzeti "kucne" slusalice za koriscenje u pro svrhe, ali obratno nije retko. Cak, dosta je cesto, jer pro (studijske) imaju dosta precizniji zvuk. 

sve u svemu, nema nekog striktnog zakona, vise zavisi od potreba i uslova koriscenja

ako ti nisu obavezne zatvorene, probaj:
Koss Porta Pro
Grado SR80
 

Link to comment
Share on other sites

Da sve sam to čitao i ranije. Al iskustva slušačkog nemam, a i nešto nemam živaca.

Uzeo bih Grado jer sam dosta pozitivnih iskustava pročitao. Čak mi i taj retro look pilota Spitfajera odgovara, al ybg otvorene. Ne mere, nikako.

Na kraju će verovatno biti neki AKG. Za AT sam čitao i gledao na yutubeteu da se ljudi žale na kvalitet izrade. Ne volem nikako stvari koje izgledaju kao da sam ih pravio na času "opštetehničkog" (el se tako zvalo?), pa mi nisu baš uspele.

Link to comment
Share on other sites

Ne znam ko se to žali na kvalitet AT slušalica i nije mi jasno otkud takav komentar na izgled?

Moj sin ima ATH M50 i to su izvanredne slušalice za novac - izrađene dobro, dobro izgledaju i zaista dobro sviraju!

Slušalice sa kojima imam iskustva, a koje ti se uklapaju u budžet mogu biti AKG K77, sa vrlo korektnim zvukom, solidnom izradom i konzervativnim izgledom. Nisam ih poredio sa nešto skupljim K99 iz iste serije. I jedne i druge su bile na KP oglasima u poslednjih par dana (po fotografijama i opisu) u odličnom stanju, po izvanrednim cenama.

 

Grado su slušalice sa izrazitim zvučnim pečatom kuće, koji polariše slušaoce: vole ga, ili ne.

Možda ti se dopadne i AKG retro luk iz Meseršmita (K701 i sl.)?

Ko bi ga znao? Slušalice su verovatno najnezgodniji uređaj za preporuku. Proba, proba, proba...

Link to comment
Share on other sites

7 sati ranije, ras said:

Ne znam ko se to žali na kvalitet AT slušalica i nije mi jasno otkud takav komentar na izgled?

Moj sin ima ATH M50 i to su izvanredne slušalice za novac - izrađene dobro, dobro izgledaju i zaista dobro sviraju!

 

Na youtube tu sam gledo neke starije modele i ko zna kad. Naravno, da je proba majka yanja, al mator sam i teško pokretljiv (psihichki, da sad nešto ne objašnavam previše). ATH M50 izgledaju baš solidno.

A Meseršmit BF-109E mi je jedan od omiljenih aviona II sv. rata.:DBio je u naoružanju Kraljevine Jugoslavije.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Miško, ybmymisha, pa te tvoje su gejmerske i imaju neke crvene šare i mikrofon!!!:D

Izgledaju ko Miki Maus da prostiš. E al nisi slušo, što bi reko dežurni komšija u nekoj drugoj temi, komentarišući neki moj drugi post (i pre dosta vremena).

Odlučio sam biće AKG K550 MK II. Malčice su mi izvan "šuta" pa će sačekati još neku nedelju. Za početak ću da ih ubodem u pojačalo Denon PMA-880R. Ne mere drugaćije!!

Link to comment
Share on other sites

On 11/9/2017 at 14:11, misko018 said:

Zvanično su gejmerske, zato sam i naveo o kojima se zapravo radi jer je takva reakcija očekivana.:D

No, nebitno, važno je da si odlučio šta ćeš uzeti.:)

Odlučio, pa makar me žena dotukla na spavanju tupim delom šjekire.:D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Da ne otvaram novu temu, iskoristiću ovu, a pitanje je slično. Dakle, trebaju bi nove slušalice za slušanje muzike (PC+DAC), pošto su dosadašnje AKG K77 odradile svoje. Budžet je sličan (oko 100€), a može da bude i malo veći. Generalno sam sa K77 bio zadovoljan, ali kad već uzimam novo, bilo bi dobro da bude neki upgrade. Jedini uslov je da budu zatvorene i da mogu da se kupe kod nas.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Da podgrejem temu. Kupio sam na kraju Audio technica ath-m40x. Poslušao sam savete kolega sa foruma Operatera i Ras a. Malo je reći da sam prezadovoljan.:listen

Roger Waters- Amused to death, auuuuuuuuuu

Inače slušalice su mi ubodene direktno u Denon pojačalo a izvor je PC Dell preko Nad DAC 2. Hvala svima na pomoći.

Link to comment
Share on other sites

E, ako hoćete zatvorene slušalice, kupite ovo

61lRcAPBZJL._SY355_.jpg

 

https://www.amazon.com/Vic-Firth-Stereo-Isolation-Headphones/dp/B0002F519I

 

Stvarno su dobro zatvorene, zato ih mi bubnjari i volimo. 

I ne obraćajte pažnju na ove priče o profesionalnim slušalicama. Ili su dobre za ono što su namenjene ili nisu. Prosta stvar. Ovde retko da je iko slušao profi sluške u studiju,  a kamoli uporedjivao više njih.

Sad, zavisi šta ko miksa, instrumente ili prostor, pa će po tome birati.

 

S ovim Vic Firth sam proveo sate po studijima i odlično su zatvorene.

A to kako zvuče...stvarno nije bitno. Šta god da slušate, navićićete se.

 

Što reče neko, uživajte u muzici. 

 

Link to comment
Share on other sites

Super. :) 

 

Ali, kad udješ u studio i kreneš da sviraš bubnjeve, onda skapiraš koliko treba da budu zatvorene slušalice da bi te izolovale od drugih a da bi i dalje čuo sebe kako treba. Svirao sam i u RTS-ovom studiju više puta i koristio njihove slušalice  i bio izolovan pleksiglasom (ili staklom) pa sam ipak čuo ostale.

 

A što se tiče zvuka....ako su tonovi jasno definisani, potpuno mi je nebitno da li je zvuk svetao ili taman, da li ima više ili manje basa i tako te audiofilske opisne kategorije. Navići ću se.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Bujodrag said:

Ali, kad udješ u studio i kreneš da sviraš bubnjeve, onda skapiraš koliko treba da budu zatvorene slušalice da bi te izolovale od drugih a da bi i dalje čuo sebe kako treba. Svirao sam i u RTS-ovom studiju više puta i koristio njihove slušalice  i bio izolovan pleksiglasom (ili staklom) pa sam ipak čuo ostale.

Бубњар исти ти.  :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...