Mirko1

Pomoc oko pojacala.

Recommended Posts

Pozdrav, evo ovako, imam neki stari tip zvucnika u pitanju su SS-H3500 Sony zvucnici za koje bih zeleo da nadjem neko odgovarajuce pojacalo kako bih mogao da ih iskoristim kako valja.

Rated impedance 6 oma

Rated input power 45W

Maximum input power 90W 

Povezao sam ih obicnim kablom na moj subwoofer i zvuk im je ok, ali sa pojacalom mogao bih da ih iskoristim skroz i sto se tice bassa i ostalog. Pa me zanima da li je moguce poduzeti nesto po pitanju tog pojacala i da li bi mi on pomogao. 

On 4/22/2017 at 22:43, Mirko1 said:

Pozdrav, evo ovako, imam neki stari tip zvucnika u pitanju su SS-H3500 Sony zvucnici za koje bih zeleo da nadjem neko odgovarajuce pojacalo kako bih mogao da ih iskoristim kako valja.

Rated impedance 6 oma

Rated input power 45W

Maximum input power 90W 

Povezao sam ih obicnim kablom na moj subwoofer i zvuk im je ok, ali sa pojacalom mogao bih da ih iskoristim skroz i sto se tice bassa i ostalog. Pa me zanima da li je moguce poduzeti nesto po pitanju tog pojacala i da li bi mi on pomogao. 

zavisi sta trazis ako si povezao zvucnike tj. kompletnu kutiju u izlaz za subwoofer onda nema srednjih i visokih. neko dvokanalno pojacalo sa nekih 50 wati sinusa bi bilo idealno za te kutije po meni opet cena godiste pojacala nisi nista naveo.....

zdravo svima

kupio sam 4 kutije telefunkenTLX 22/4 Profesional po 4 oma su

imam pojacalo pioneer A-550R  A.B 4~16 oma   A+B 8~32 oma

pa interesuje me da li mogu sve cetiri kutije da rade ili koje bih trebao pojacalo da ganjam da bude kopetentno za zvucnike

koliko oma bi trebalo da bude???