Jump to content


Strujni kabal do 50e (m)


hardwareGQ

Recommended Posts

Ima tu još kojekakvih sitnica o kojima bi trebalo povesti računa iako su njihovi uticaji maleški, ali kad se sve zbroji i stavi na gomilu ispadne i da nisu baš beznačajni. 

Nemojte zamjeriti protivnici i oponenti.. . ipak sam u peMziji i kao i svaki penzioner pomalo sam i dokon...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 58
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pozdrav svima, 

na lappu sam vec spojio sirm sa zemljom tj. obmotao oko zamlje, s' tim sto sam u sam konektor ubacio samo uzemljenje, a ne i sirm, tacnije samo uzemljenje dodoriuje kontakte, a sirm ne ( prvih par mm je samo zica, pa kasnije krece sirm oko nje, zato i ne dohvata u konektoru, ne znam da li to ima neke veze )

Inace trenutno ovaj kabal testiram protiv WW Stratus sa fabrickim konektorima. WW je drugarov, a ovaj je moj.

Mogu reci da su jako blizu, mozda je Lapp cak malo i otvoreniji ( najverovatnije zbog srebrnih konektora ) ali je WW ipak ugladjeniji, izbalansiraniji i nekako opipljiviji, i naravno cistiji, ali sam siguran da kada IeGo konektore prikacim na neki bolji kabal da ce oduvati WW.

E sad, znam da ce me neki streljati, ali kabal nisam nakacio na pojacalo ( ima fabricki kabal koji je zalemljen unutra ) vec na izvor, u ovom slucaju PC racunar. Svakako ima razlike u zvuku ( i to velike ). Moja preporuka za one koji jos nisu zamenili kabal na kompu, a muziku slusaju sa istog.

1.jpg

2.jpg

Link to comment
Share on other sites

42 minuta ranije, hardwareGQ said:

Pozdrav svima, 

na lappu sam vec spojio sirm sa zemljom tj. obmotao oko zamlje, s' tim sto sam u sam konektor ubacio samo uzemljenje, a ne i sirm, tacnije samo uzemljenje dodoriuje kontakte, a sirm ne ( prvih par mm je samo zica, pa kasnije krece sirm oko nje, zato i ne dohvata u konektoru, ne znam da li to ima neke veze )

Inace trenutno ovaj kabal testiram protiv WW Stratus sa fabrickim konektorima. WW je drugarov, a ovaj je moj.

Mogu reci da su jako blizu, mozda je Lapp cak malo i otvoreniji ( najverovatnije zbog srebrnih konektora ) ali je WW ipak ugladjeniji, izbalansiraniji i nekako opipljiviji, i naravno cistiji, ali sam siguran da kada IeGo konektore prikacim na neki bolji kabal da ce oduvati WW.

E sad, znam da ce me neki streljati, ali kabal nisam nakacio na pojacalo ( ima fabricki kabal koji je zalemljen unutra ) vec na izvor, u ovom slucaju PC racunar. Svakako ima razlike u zvuku ( i to velike ). Moja preporuka za one koji jos nisu zamenili kabal na kompu, a muziku slusaju sa istog.

Imam između ostalog, varijantu Lappa kao što je opisao Impuls, sa IEGO šuko telurium bakar, IEC posrebren. Odličan kabl, naravno da ima bolje ali ni za približno para.

 Spoji širm, pogotovo što ti je kabl na računaru. To ne da ima smisla nego daje odlične rezultate upravo zbog velike količine digitalnog zagađenja koje računar emituje,a koje drastično utiče na zvuk i ostatak sistema.

To što imaš su vrhunski konektori, moje iskustvo je da sami konektori utiču na kvalitet kabla i na zvuk isto, a možda i više od same žice. Imali smo priliku da probamo više različitih kablova sa IEGO i raznim prosečnim konektorima, razlike su drastične, tolike da ista žica može da zvuči vrhunski ili totalno prosečno i dosadno.

Daj vremena ovom kablu sa Lapom,, IEGO zahteva dugo vreme usviravanja, kada ono prođe videćeš kako će se zvuk promeniti nabolje, nećeš verovati da je to isti kabl i kako će se dobiti ta doza rafiniranosti koja ti sada nedostaje. Naravno utiče i pozicija na kojoj vezuješ kabl, pa i model uređaja, ne ide svako kabl na svaki uređaj i svaki model

Link to comment
Share on other sites

Probao bih ovo sa spoljnom zicom za zemlju. ali na tamo, prosto me mrzi da sada ponovo vadim konektore, a taman sam ih ususkao :)

Eh da, napravio sam one strujne filtere kao sa moxtone sajta i mogu reci da rade posao, ali nisu ni blizu Isotek isoplug filtera.

Ako je neko iz Nisa i zeli da proba Isotek isoplug filter mogu da svratim pa da poslusamo.

Takodje ako neko zeli da proba Nordost Sort Kones mogu i to da organizujem ( drugarove su ). Isto ima dosta poboljsanja. Zvuk je cujno utegnutiji.

Izvinjavam se ako sam malo skrenuo sa teme, ali mozda postoji neko ko zeli da to isproba.

Link to comment
Share on other sites

ma isprobao sam par razlicitih kablova, sto pravljenih, sto fabrickih. i bas se iznendadio kad sam ustanovio da ovaj sa ovim konektorima moze da se nosi sa ozbiljnim kablom kao sto je WW. ( ww u blagoj prednosti )

Ali mi nesto ne da mira da uzmem jos bolji. pa sam zato pitao za Furu ili Yarbo ( ili mozda nesto trece za te novce )

Dobro je sto sam saznao ovde da Yarbo ima masniji bass, ja bash to i ne volim, vise volim onako utegnut zvuk. Ali ako mu je ostatk spektra dobar, onda sto da ne.

Hvala svima na odgovorima. 

 

Pozdrav

Link to comment
Share on other sites

Moji drugari imaju Ag 314 uglavnom na CD player-ima i to stvarno ima dobrih rezultata. Jedan od njih je ranije imao i Yarbo (neki od 90 eur/met, valjda), ali je presao na Furutech (doduse umesto Yarba je stavio Furutech Alpha 3 i to svira extra), ja isto koristim Alpha 3  sa Furutech konektorima i preporucujem ga svima. 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 2 weeks later...

 Dakle, spomenuti Lapp, Belden 19364, Aucharm, DH Labs "Encore" i "Power Plus", Inakustik AC-2502M, OEHLBACH 17045, Isotek neki u metraži, Supra Lorad ...

pa od poznatijeg (jeftinijeg) još 2 Isoteka, Furutech 320, Cardas Twinlink, Wireworld Aurora i Stratus (dvije verzije), Shuniyata Venom 3, Kimber PK-14, Oyaide Tunami, Straight Wire Blue Thunder i Green Lightning ... i vjerojatno sam zaboravio još njih 5-6.

I na kraju, u sistemu ostade običan PP kabel (puna žica, 3x2,5mm2), u konkretnom slučaju od firme Eurokabel. Cijena cca. 1 euro/m. Dakle, radi se o standardnom (jeftinom) industrijskom kabelu. Iste rezultate sam dobio sa Elkinim (hrvatski proizvođač) PP kabelom. Vjerujem da i u Srbiji postoji dobar proizvođač takvog tipa kabela.

Jednom sam naišao na PP kabel, ali je bio neki loš proizvođać (to se vidjelo već kod terminacije, izolacija se "sama skidala", trgala kod pregibanja ... vidjelo se da je lošija izrada). Navodim čisto kao primjer da nije svaki PP kabel dobar, ali evo, meni su se 2 od 3 pokazali odličnima.

PP kabel, naravno, nije savršen, ali smatram da može jako dobro poslužiti i u skupljim sistemima. Je, malo se osjeti tvrdoća u visokima (valjda mi to toliko ne smeta, kao nekim drugima, koji probaše kabel i rekoše da im se ne sviđa), ali sve ostalo, a pogotovo dinamika, tajming, fluidnost, otvorenost, neposrednost ... to je skoro kao na odličnom skupom kabelu, i svakako bolje bolje nego na ne baš dobrom skupom kabelu.

Konektori su druga priča, ili priča za sebe, možda kasnije o tome.

 

EDIT: Aha, evo slike tog PP kabela.

pp.jpg

Edited by Sten
Link to comment
Share on other sites

Ја практикујем 1м + десетак сантиметара, а од прекидача који је унутар уређаја је понекад (читај обично) веома тешко уградити јер је крут а при томе и пуначак те стим и нема баш места.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...