Jump to content


Marten Django L ili Spendor ili nešto treće ?


lalelala

Recommended Posts

Moram da priznam da bih voleo da čujem kako to sada svira jer sistem baš te klase nikada nisam čuo, Za razliku od ovde pominjanih članova koji mi se mahom čine prekaljeni audiofili, možda bih i pao na dupe. :D 

Link to comment
Share on other sites

  • Infidel locked this topic
  • Infidel unlocked this topic
  • 1 month later...
On 5/26/2016 at 19:44, DJ.NIK said:
On 5/26/2016 at 18:40, paja959 said:
... poslusaj jedan Resolution Audio Cantata (music center),al primerak koji je dobro usviran ...

@paja959

Ja sve mislim ti ozbiljan coe'k a ti oces bas da ubedacis Lalu. Sto mu "Heed" ne preporucis no ovaj skupo deljani aluminijum?

Kanta-ta je skupa kanta. I znas sta mi je gazda od Resolution Audio odgovorio na prituzbu da pod Windows-om njegov uredjaj ne radi ni ono za sta je deklarisan (24/192)? - "Sorry, I'm a MAC guy..." Toliko od tehnicke podrske.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ovo je u najmanju ruku netacna izjava, Resoluton Audio Cantata je sjajna sprava koja podjednako dobro radi i kao cd plejer i kao DAC (i da, najnormalnije rasi sa hires fajlovima).

Sto se tice sinergije, najbolje radi u uravnotezenim sistemima kojima nije potrebno isticanje bilo kod dela spektra. Inace, potpuno "analognog" zvuka.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

U najmanju ruku - laz, sto bi Serbski duh preveo :)

Kanta-tu sam vrlo cesto slusao na sistemu vrlo slicnom tvom ex sistemu. Razlika dva sistema je u zvucnicima, mogu reci da je drugi sistem sto se toga tice - bolji. Na mesto BR konstrukcije, slusaju se precizni, izuzetno brzi, veliki, planarnoga tipa. Kod takvih zvucnika zamerku imam samo u detalju da se glas pomera s tobom - kako ustajes, podize (pomera) se i glas izvodjaca.  

Kantata sa CD-a proizvodi razmazan, muljav, nedefinisan bass. Sa PC-a / MAC-a uz dobro podesavanje imamo malo bolju sliku ali, za onoliko koliko kosta, ima mnogo boljih uredjaja.

 

Sent from my PC - kupite licencu za Tapatalak, nervira reklamna poruka. Ako je server-side, Ljubo, trazi hilfe ponovo. Hvala!

 

Link to comment
Share on other sites

Posto si poprilicno "napljuvao" uredjaj koji sam slusao bezmalo tri godine u svom sistemu (ovo za razmuljan bas je potpuno besmisleno), ne mogu da odolim a da te ne pitam u kom sistemu si Cantatu slusao u tako ocajnom izdanju (zvucnici, amp)?

Mislim kada vec znas moj prethodni sistem: Avalon Indra, amp Plinius SA-103/preamp Plinius Kaitaki, Resolution Audio Cantata. Mozda ce nam to reci nesto i o tvom ukusu, a ne samo o zvuku konkretnog DAC-a. ;)

U navedenom periodu poredjen je zvucno sa izvorima slicne i vise cenovne kategorije (Audio Research CD5, Moon SuperNova, BFA Tube DAC) i nikada nije bio inferioran. Jedino ga je nadsvirao BFA Tulip DAC koji je u to vreme kostao tricavih 12k eur.

Pokretacu teme se izvinjavam na off-u.

Link to comment
Share on other sites

Malo ontopic, ako ne smeta :D ,slusao sam u međuvremenu drugi Django par.Dosta bolji par je sa Bladeliusom za moj iščašeni ukus.Bolji je u visokim tonovina,i u gornjim srednjim.Nije bilo bas previse prilike za koncentrisanim slusanjem.Po pravilu kad god se okupi vise od dva audiofila nema tu nista od slusanja muzike,ali jasno mi je zasto te zvucnike prezentiraju uz taj amp.Bass je i tamo bio boomi,razmuljan delom ali to je do totalno neadekvatne prostorije.Preveliki su to zvučnici za 20m2 ,ali zacuđujuće radi to vrlo pristojno i " čuje im se cena".Lale kaze da je naknadno postavljena komoda doprinela takvom bass loudnesu.To ga je ujedno pomerilo da i kod sebe izbaci taj namestajski sabvufer.Rekao sam mu to već poodavno,ali mu je to sad potvrdio jedan čovek kome malo vise veruje,malko je krupniji od mene pa mozda reaguje na dimenzije,veći autoritet :D I sam sam u sklanjanju stvari između zvučnika,mislim da je to jako bitno.Nekad je samo vazno da to probamo.Bas je tu jos najmanje sto se dobija.

Link to comment
Share on other sites

Imali smo senasu kod newDjango 2 člana koji ovde ne sme da piše jer je preplašen strašnim pričama sa foruma :-)

Giđga , Sondek , domaćin i ja .

Zanimljivo je da sam ja tu kombinaciju Bladelius Thor MKIII + Arualic Vega + DjangoL čuo u tom prostoru čim smo izvadili zvučnike iz kutije (i skinuli foliju preko visokotonca !) 

Soba je za tu priliku bila prazna , bez komode između zvučnika . Bas je bio fenomenalan , kao da je u pitanju kompresija i odmah sam se začudio kako je to moguće u samo 20m2 ?

Prošlo je mesec dana i sad sam bio ponovo . U medjuvremenu newDjango2 je kupio neku komodu i to sve sad zvuči po pitanju basa gore nego kod mene ....visoki su i dalje za nijansu bolji , srednji su isti ... rezultat je da je komoda ubila zvuk !

Čim sam se vratio kući na brzaka sam preslušao iste numere i shvatio sam da moj sistem radi bolje i to  znatno po pitanju basa ... kontaktirao sam  "čoveka od autoriteta"  i on je odmah tražio slike kako sve to izgleda u sobi ...odgovor je bio da se komoda izbaci ili da se bar zvučnici udalje od nje i zakose prema centru . Izbacivanje je malo teža priča ali udaljavanje i zakošenje je doprinelo da se boomi bass izgubi, pa ako ne skoro skroz, ono bar 70% ...otvorio se jedan prozračan prostor u zvuku u srednjim i visokim i čini mi se da bi potpuno izbacivanje komode bio jedna veliki korak napred . 

Planiram ovih dana kad zaladi da je za probu preselim na drugi zid  a da sistem postavim na zemlju , probe radi  ... ako to pokaže značajan napredak napraviću neku HIFI prozračnu policu i približiti zvučnike koji su sada na 2,5m razdaljine  .

 

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, Филип said:

Posto si poprilicno "napljuvao" uredjaj koji sam slusao bezmalo tri godine u svom sistemu (ovo za razmuljan bas je potpuno besmisleno), ne mogu da odolim a da te ne pitam u kom sistemu si Cantatu slusao u tako ocajnom izdanju (zvucnici, amp)?

Mislim kada vec znas moj prethodni sistem: Avalon Indra, amp Plinius SA-103/preamp Plinius Kaitaki, Resolution Audio Cantata. Mozda ce nam to reci nesto i o tvom ukusu, a ne samo o zvuku konkretnog DAC-a. ;)

U navedenom periodu poredjen je zvucno sa izvorima slicne i vise cenovne kategorije (Audio Research CD5, Moon SuperNova, BFA Tube DAC) i nikada nije bio inferioran. Jedino ga je nadsvirao BFA Tulip DAC koji je u to vreme kostao tricavih 12k eur.

Pokretacu teme se izvinjavam na off-u.

Nije to pljuvanje, to je surova istina & realnost. Mislio sam da si vec sam slozio sliku al ajd' da nabrojim: Plinius SA103, Plinius Kaitaki, Magnepan 3.7 i naravno, Kanta-ta MC. Opet sam nazvao vlasnika sistema za njegovo misljenje (koje znam od ranije) i opet dobio isti odgovor - C.MC mulja bass. U medjuvremenu kod njega se smestio Plinius Reference, Cantata MC naravno odavno izletela. Moje prvo razocaranje u Kanta-tu je los USB interfejs (+ nikakva podrska) a kasnije kao sto rekoh, izdefinisao se i neprecizan izlaz. Da li je kriv I/V stepen, primenjeni filteri ili zadnja karika - Volume IC, zaista ne bih znao. A kako zvuci dobro implementiran BB1704 znam vrlo dobro, kod mene se 8 komada podgreva od kraja 2010 god. Boskov trud i Andrijin rad vrlo dobro znam i veoma cenim.

Sama tema je odavno reseno stanje, nema onog "ili - ili", uselio se Django mladji, gotovo :)

 

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, DJ.NIK said:

Nije to pljuvanje, to je surova istina & realnost. Mislio sam da si vec sam slozio sliku al ajd' da nabrojim: Plinius SA103, Plinius Kaitaki, Magnepan 3.7 i naravno, Kanta-ta MC. Opet sam nazvao vlasnika sistema za njegovo misljenje (koje znam od ranije) i opet dobio isti odgovor - C.MC mulja bass. U medjuvremenu kod njega se smestio Plinius Reference, Cantata MC naravno odavno izletela. Moje prvo razocaranje u Kanta-tu je los USB interfejs (+ nikakva podrska) a kasnije kao sto rekoh, izdefinisao se i neprecizan izlaz. Da li je kriv I/V stepen, primenjeni filteri ili zadnja karika - Volume IC, zaista ne bih znao. A kako zvuci dobro implementiran BB1704 znam vrlo dobro, kod mene se 8 komada podgreva od kraja 2010 god. Boskov trud i Andrijin rad vrlo dobro znam i veoma cenim.

Hehe, pa sad mi je jasno - opustile se trake na Magnepanu od vreline A klase. Kakav muljav bas, pa ti zvucnici i nemaju bas. Makar ja nisam uspeo da ih cujem u doticnom sistemu.. :D 

Ocigledno se Cantata nije dobro uklopila tu. Siguran sam da bi bivsi cd plejer Krell mnogo bolje odradio posao. Jeste da u odnosu na Cantatu zvuci kao motorna testera, ali je bas sigurno mnogo utegnutiji.

Drugo, sad kad sam cuo koji su zvucnici u pitanju, mogu mirne duse da kazem da, za moj ukus, Avalonima nisu ni do kolena. Bas i midbas na downfiring BR portu na Indrama je domaci za vecinu kutija koje sam slusao, i bass na Cantati je bio zategnut kao sajla.

Accuton drajveri za srednje i visoke su posebna prica, izuzetno tonski tacni/neutralni sa zvucnom scenom velike "gustine". Ukratko, izuzetno artikulisane i ekspresivne kutije koje najbolje sviraju klasiku i dzez.

Ne bih dalje diskutovao, ocigledno imamo razlicitu referencu dobrog zvuka.

 

Link to comment
Share on other sites

jao ljudi sad već svasta pisete.Magnepan 3.7 sa Pass labsom best sound cost no object na Chicago audio sajmu...ispade ovde nekki krs,ni do kolena...itd patkometrija.Kantata kanta ta ...ko mala deca ste kojima neko dira u igračku.

Link to comment
Share on other sites

27 minuta ranije, Филип said:

Sondek, pricam iz svog iskustva i perspektive, nisam bio na doticnom sajmu.

Pa naravno, hifa to su nase igracke! :)

Nemoj tako Filipe , pa Sondek je bio :-)

To je sad kao ono sa tehničkim premijerom alias mandatarom  , jel vi verujete meni ili svojim očima ?

Nego da ja vama kažem kako napreduje moj mali, polugrađevinski eksperiment !

Danas posle ručka upregnem mog sina da sklonimo komodu kad se javi Giđga sa idejom da doleti do mene na testiranje DSD mogućnosti njegovog dac-a ...ko kec na jedanest !

Komoda teška u pm ali jake ruke pune entuzijazma izbaciše anti akustučku neman iz vidokruga ...

Preslušali smo iste numere  kao neki dan kod kolege newDjango2.

Pa moj utisak je da bas više nema nikakvih problema , skoro pa kao kompresija ... otvorilo se se i u srednjim i u visokim , sve je nekako prozračnije ...

Komodi je presuđeno !

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Nadam se da jos neko osim mene nalazi da je vrlo zanimljivo da je medju audiofilima maltene obrazac ponasanja da prvo izmenjaju gomilu kablova i konektora pa onda jedno jutro pomere zvucnike ili policu i zaprepaste se 😃?

Mislim, ne zbog prašine... Mozda ima i onih kojima nije tesko da posle novog polozaja zvucnika i police vrate pocetne kablove pa da poslusaju sistem?

Link to comment
Share on other sites

Nisu kablovi tu (samo) da peglaju sobnu akustiku, vec pre svega da izvuku maksimum iz samih komponenti u lancu. Da signal sto lakse, brze i sa sto manje izoblicenja stigne do slusaoca.

Svakako je tvoj predlog zdravorazumski i pevo treba poci od pozicioniranja kao najlakseg nacina da se postigne dobar zvuk.

Ali ono sto kazu, stara prica.. vecina hifi drzi u dnevnoj sobi pa je neki kompromis neizbezan.

Link to comment
Share on other sites

To sam i hteo da kazem, ovde sad ulazimo u teritoriju "nema veze kol'ko kosta sistem": zar nije lakse/jeftinije/pametnije(?) prvo probati najlakse varijante sobne akustike (promena pozicije zvucnika) nego kupovati/praviti i menjati dvanaest kablova? Na stranu to sto u velikoj vecini javljanja na forumu (ne samo ovom) svaka ta zamena kabla obavezno "poboljsava" zvuk sistema, ali to je vec neka druga prica... Covek se zapita koliko to mogu srednji da se otvore i da vazduh zaleprsa oko instrumenata kad svaki sledeci kabl prati i ocena je vazduh jos prozracniji a srednji jos "divnije" otvoreni... O bassu i visokim da ne govorim, to je tek dijalekticka evolucija u opisima.

Ne secam se da sam video vise od par puta da je neko napisao da mu je zvuk posle novog kabla losiji, a video sam par stotina pisanja gde je novi kabl uvek "bolji". To je veoma zanimljivo.

Pritom, ne secam se da je iko, osim mene, nekada pisao da je probao da posle odredjenog vremena vrati "stari" kabl i uporedi ga sa "novim boljim"? Ovo je vrlo jednostavna procedura i cudi me da retko koji audiofil ima volje da se samotestira na "psihoakustiku" na ovakav jednostavan nacin.

Link to comment
Share on other sites

Da Filipe, zaista nemamo iste zvucne reference.I to mi je vrlo drago. :)

Prvo da se vratimo na moju bazicnu konstataciju:

Bass sa CD-a Kantate (najobicniji 'Slim Drive DVD' za PC, verovatno Samsung-ov) je nabudzen, muljav itd. - da ne ponavljam stoti put. Promenom transporta (fino podesen laptop i XXHigEnd kao audio plejer via USB) ucinjen je pomak pa se i doslo do nesto slusljivijeg Kantanja. Ali vlasnik sistema nije bas vican koMpujterima, cestim promenama softvera / podesavanjima pa je odustao od PC resenja. I resio se C.MC.

Moram:

Da su Indire zaista tako dobre, verujem da ne bi napustile tvoj lepi prostor. A zatim, po peti put kupujes BR zvucnik a vidis da imas problem u prostoriji za slusanje. Ne, ne, nikako nemamo iste reference. Ni zvucne.

Link to comment
Share on other sites

@DJ.NIK

Iskreno, voleo bih da ponovo cujem Magnepan 3.7 u Plinius Reference postavci cisto da se ne ogresim o zvucnik samo zbog (ranije) pogresnog setup-a. O tome ce ti vise reci vlasnik sistema jer mislim da i on nikako nije bio zadovoljan onime sto smo tada zajedno culi.

I dalje se nimalo ne slazem vezano za Cantatu pogotovo za kvalitet zvuka kao CD plejer i kao (asinhroni) USB DAC. Upravo sam koriscenjem kvalitetnog USB kabla dobio zvuk sa kompjutera na nivou onoga sa CD drajva koji mi je upravo bio referenca. Posto za Mac nisu potrebni drajveri, moguce da je na PC-ju nesto komplikovanije koriscenje, makar za nekog ko ne zeli da se zlopati. Za tri godine uradio sam samo jedan update firmware-a.

Sa komentarom za BR i problem sa basom se slazem, ne znam sta bih dodao osim da trenutni zvucnici nisu bas idealni za moju prostoriju :D

Ovime se odjavljujem sa off-topicarenjem, molim te da moje komentare ne shvatis licno.

Uzdravlje i pozdrav!

Link to comment
Share on other sites

On 14.7.2016. at 19:09, trotter said:

Nadam se da jos neko osim mene nalazi da je vrlo zanimljivo da je medju audiofilima maltene obrazac ponasanja da prvo izmenjaju gomilu kablova i konektora pa onda jedno jutro pomere zvucnike ili policu i zaprepaste se ?

Mislim, ne zbog prašine... Mozda ima i onih kojima nije tesko da posle novog polozaja zvucnika i police vrate pocetne kablove pa da poslusaju sistem?

Vidi druže , 

prašine nema jer se redovno briše i to radimo isključivo ćerka i ja sa velikom pažnjom u duetu :D

Drugo , na tvoj podsticaj , vratio sam početne kablove i rezultat je da rade očajno baš kao što sam pre dva meseca to i zaključio , sad se i potvrdilo ...zamolio sam Giđgu pa smo malo i premerili podužnu kapacitivnost kako bi pokušali da kvantifikujemo uticaj tog parametra na zvuk ali nije tu bilo neke potpune logike ... 

(samo kapacitivnost je merena veličina , induktivnost je iz kataloga )

QED signature revelation  2,5m ....90 pF , 50 mikro H ....... zvuči zatvoreno 

CHORD Epic Super Twin 2,15m ...350 pF , induktivnost ne znam .....bas i srednji odlični  ali kod visokih može i bolje ...

G4 kao traka(flat ala Nordost) sa 60 solid core provodnika  ....140  pF, induktivnost verovatno mala zbog flat geometrije ....zvuči odlično !

Ovaj poslednji je Giđga nabavio na nekom vojnom otpadu ...verovatno je u nekoj letelici (Galeb G4) služio kao signalni kabel za neku elektroniku i sigurica nije OFC :-) ali radi dobro ...otvorio je visoke , detalje , činjele ...ludilo . Obzirom da je sve ukupno  poprilično tanak , ovo mi je poslužilo samo kao eksperiment koji  mi je pokazao put u pravcu Nordost-a ili Supre Sword , probaćemo i videćemo . Supra stiže na probu već sutra .

Inače danas sam imao uvaženu posetu iz BG , bilo je alkohola na stolu (extra dunjevača  iz bureta ) ali se nije konzumiralo , tako da utiske kad ih gost napiše shvatite ozbiljno !

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 minuta ranije, lalelala said:

Vidi druže , 

prašine nema jer se redovno briše i to radimo isključivo ćerka i ja sa velikom pažnjom u duetu :D

Drugo , na tvoj podsticaj , vratio sam početne kablove i rezultat je da rade očajno baš kao što sam pre dva meseca to i zaključio , sad se i potvrdilo ...zamolio sam Giđgu pa smo malo i premerili podužnu kapacitivnost kako bi pokušali da kvantifikujemo uticaj tog parametra na zvuk ali nije tu bilo neke potpune logike ... 

(samo kapacitivnost je merena veličina , induktivnost je iz kataloga )

QED signature revelation  2,5m ....90 pF , 50 mikro H ....... zvuči zatvoreno 

CHORD Epic Super Twin 2,15m ...350 pF , induktivnost ne znam .....bas i srednji odlični  ali kod visokih može i bolje ...

G4 kao traka(flat ala Nordost) sa 60 solid core provodnika  ....140  pF, induktivnost verovatno mala zbog flat geometrije ....zvuči odlično !

Ovaj poslednji je Giđga nabavio na nekom vojnom otpadu ...verovatno je u nekoj letelici (Galeb G4) služio kao signalni kabel za neku elektroniku i sigurica nije OFC :-) ali radi dobro ...otvorio je visoke , detalje , činjele ...ludilo . Obzirom da je sve ukupno  poprilično tanak , ovo mi je poslužilo samo kao eksperiment koji  mi je pokazao put u pravcu Nordost-a ili Supre Sword , probaćemo i videćemo . Supra stiže na probu već sutra .

Inače danas sam imao uvaženu posetu iz BG , bilo je alkohola na stolu (extra dunjevača  iz bureta ) ali se nije konzumiralo , tako da utiske kad ih gost napiše shvatite ozbiljno !

 

 

Jel to mjerenje bilo prije il poslije rakije :)  Ja sam super prošao Impuls je bio samo na kiseloj :D

Link to comment
Share on other sites

Nemam protiv. Ako kapacitivnost i induktivnost kvantifikujemo kroz parametre logike i to sve daje losiji zvuk nego sa novim kablovima, ja podrzavam 😁.

Nego, jesi mico zvucnjake malo okolo, ne mora mnogo kapaciteta bicepsa da se upotrebi a mozda parametri zvuka pokazu da jednostavnom flat geometrijom postavke zvucnika indukovanih eksperimentalnom metodom moze dobiti ludilo za manje pare?

Link to comment
Share on other sites

@jegermeister

merenje je bilo na suvo :D

@trotter

miicali smo policu , zvučnike nismo ... bez police je već dobro , ali u planu je da se zvučnici takođe malkice približe , tj da se levi pomeri od bočnog zida više pema centru sobe ...biće tu grebanja parketa

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...