Jump to content


Technics 1210 mk5 pitch problem


Dane

Recommended Posts

  • Replies 148
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

On 2/15/2016 at 18:36, prophet said:

Što se forumske pomoći tiče bilo je dosta "zloupotreba" iste. Setimo se kolege kojem je ovde na forumu izdašno pomagano da napravi pojačalo za slušalice a on posle toga napravio biznis i prodavao ih.

Nešto slično je uradio i "bogom dan" ne-majstor (kako je jednom o sebi rekao), Mr. Kold. U ovoj temi se nekoliko puta javio i kupac maznutog da ga brani. 

Link to comment
Share on other sites

Tako je.

Kad su već iznete više nego jasne insinuacije da je stoN_Cold zloupotrebio forum, maznuo uradak, pa na tome zaradio parice, a da ga brani zadovoljna mušterija (mislim da je više nego jasno na koga cilja VU meter), hajde da otvorimo karte do kraja... ;)

Iskreno, baš me zanima šta je u pitanju, možda se i ja omrsim.

 

Link to comment
Share on other sites

Ne tako davno u jednoj temi ovde razmatrali smo kako je najbezbolnije ugraditi činčeve na 1210. Dotični je sa interesovanjem osluškivao razmišljanja, tražio mere od sugovornika pošto ne poseduje taj gramofon itd i kada je zahvaljujući diskusiji izradio neko rešenje nije hteo da dalje razgovara oko toga šta je tačnije uradio, osim ako mu ne odneseš gramofon da ti on ugradi činčeve i naravno naplati za to. Na primedbu da mu taj način ne valja on se pravio pametan u stilu da je on znao i ranije za to rešenje. Možda, ali ako je već znao, što je baš nakon te diskusije materijalizirao to znanje i prodao nekoliko komada članovima foruma?

Link to comment
Share on other sites

4 minuta ranije, VU metar said:

Možda, ali ako je već znao, što je baš nakon te diskusije materijalizirao to znanje i prodao nekoliko komada članovima foruma?

To je legalno i dozvoljeno ali je fer objaviti "tweak", pokazati slike i podeliti sa ostalima. Forum tome služi. Ako neko ne barata elektronikom, pomoć u vidu Stona i drugih profesionalaca na forumu je svakako dobrodošla. Naravno, svi dogovori o ceni i kvalitetu su isključiva međusobna odgovornost i obaveze onih koji se dogovaraju.

Link to comment
Share on other sites

Dakle, ako sam dobro razumeo, stoN je razapet na krst zato što je pokupio informacije na forumu, mozgao, uobličio u konkretno rešenje i nije objavio na sva zvona rezultat svog umnog rada, već to hoće masno da naplati za po neku črvenu.

E sad, da li je fer ili nefer, pošteno ili nepošteno, neću da sudim, pošto mislim da se u ovom slučaju iza brda nešto malo veće valja i da ovde nisu baš tako čista posla, pa da ne služim kao sitniš za potkusurivanje na konto nekih računa od ranije.

Ali da, smatram da forum treba da služi za deljenje informacija.

Link to comment
Share on other sites

15 minuta ranije, Spachek said:

Zasto ne otvoriti neku posebnu temu u kojoj ce se kaciti fotografije sa servisa, i ukratko ispod neke od slika opisati kakav je zahvat imao uredjaj. I, ne bi bilo lose navesti ko je radio.

To treba da stoji u svakoj temi koja se bavi tvikovanjem, apgrejdima i opravkama. Sad bar nije problem napraviti odličnu fotografiju mobilnim telefonom a i forum će biti zanimljiviji i informativniji sa slikama.

Link to comment
Share on other sites

Tu je najmanje bitno ko je prčkao, poenta svega je bila naknadna pamet i udar na Ego.

Čovek je imao 7 dana da proveri, nije, a kad mu je njegov komšija otvorio pojačalo, proradio je crv, sujeta je bila okrnjena, pa je krenula pljuvačina.

A fakat je da na forumu ima tona prljavog veša koja se vuče godinama i samo se gomila i dodatno valja u blato, pa kako se kome zalomi i kako koga očeše. Ja sam par puta zakačio malo i dosta mi je, ko hoće neka se valja, ja vala ne.

Link to comment
Share on other sites

Pa nije bas da nije bitno ko je cackao, da je sve bilo uradjeno kako treba, verovatno se kupcu ne bi ni javili ti simptomi kasnije, nego je to neki neuki stvor gurao svoje prste i verovatno imao dobru priliku da malo pohvata kako funkcionise lemilica

Sent from my GT-I9305 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

6 minuta ranije, RingeRaja said:

A ne...Nisi objasnio u sitna crevca, sa sve slikama i detaljnim uputstvom...Možda da odradiš i besplatnu obuku za svakoga ko ima želju da sam popravlja gramofone, a ne da mu zli majstor zavlači ruku u džep.

Ринге, ево обећавам да ћу следећи пут у слици речи објавити а ако будем добре воље можда урадим и стрип.  :oops:

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, VU metar said:

Ne tako davno u jednoj temi ovde razmatrali smo kako je najbezbolnije ugraditi činčeve na 1210. Dotični je sa interesovanjem osluškivao razmišljanja, tražio mere od sugovornika pošto ne poseduje taj gramofon itd i kada je zahvaljujući diskusiji izradio neko rešenje nije hteo da dalje razgovara oko toga šta je tačnije uradio, osim ako mu ne odneseš gramofon da ti on ugradi činčeve i naravno naplati za to. Na primedbu da mu taj način ne valja on se pravio pametan u stilu da je on znao i ranije za to rešenje. Možda, ali ako je već znao, što je baš nakon te diskusije materijalizirao to znanje i prodao nekoliko komada članovima foruma?

VU nemoj zameriti, virtuena realnost (forum) nije isto što i realan život. 

Ta ugradnja čičneva je toliko banalna stvar da ne znam odakle da počnem. Bilo je o tome govora nekoliko godina pre nego što je uopšte pokrenuta tema ovde na forumu. Makar jednom je osim mene bilo prisutno još nekoliko forumaša. Ston je to napravio ima nekoliko godina unazad. I nije prvi put tada nekom ugradio. Meni to rešenje osim praktičnosti nema značaja u soničnom smislu, čak šta više mislim da dolazi do određenih gubitaka. Moja sugestija je uvek išla u pravcu vođenja ožičenja iz ručke direktno u RIAA preamp. To kod 1210 nije moguće a da ostane u originalnim dimenzijama. Ne znam koliko godina imaš ali imaj u vidu da je čovek te gramofone kao i one studijske SP10 servisirao pre nego što se polovina foruma rodila. Ne počinje znanje pojavom interneta.

Link to comment
Share on other sites

Nemam šta da ti zamerim, braniš prijatelja, ptetpostavljam.

Ugradnja činčeva je banalna stvar kao ideja, ali u praksi se otvara problem širine otvora i konstrukcije nosača. Stonovo rešenje mi se nije do kraja svidelo pa sam hteo da razmotrimo postoje li bolje opcije, ali on se isponašao kako jeste.

Ukoliko je to radio i ranije logičnije bi bilo da ne traži dimenzije nego da već ima nekakav model kod sebe, ne? U krajnjoj liniji čak i da jeste to radio ranije, ovom konkretnom prilikom je stekao nove mušterije zahvaljujući diskusiji, pa mogao je da se postavi drugačije za uzvrat, jelte, zajednici.

To što je servisirao SP10 pre Hrista nema veze sa činčevima na 1210.

 

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, stoN_Cold said:

Мислим да сам веома писмено објаснио шта је био проблем.

Ovo?

On 2/15/2016 at 16:17, stoN_Cold said:

Једноставно елементи нису залемљене како треба јер се или штедело или журило и ту се све завршава уз употребу Велер лемилице.

Ima tamo više elemenata.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...