Jump to content


Vaša iskustva sa (pre)prodavcima Hi-Fi opreme


Sir_John

Recommended Posts

Kaze bio je odsutan 5 dana, a paket u poÅ¡ti bio 10 dana i nije se smilovao da ga preuzme. Bože, Bože svasta... Kada sam se Äuo s njim prvi put da mu kažem da uredjaj ne valja nisam ga ninasta primoravao, lepo sam ga pitao dali postoji mogucnost da mi risiver zameni nekim drugim u istom cenovnom rangu, nisam mu trazio pare, cak sam rekao da ako se smatra ostecenim nista ne mora da uradi, nema problema, sam sam pao, sam se ubio, ali da obeca nesto pa da slaze, to je vec krajnje pokvareno.

Link to comment
Share on other sites

Moram da dam odgovor na ovo. Kao prvo, Kod kuce valjda imas jos nekoga ako si vec bio odsutan, postar mi je rekao da niste hteli da primite uredjaj, posto ja radim u pošti Kosovska Mitrovica, lepo sam zvao kolege u Lesnici i ljudi su mi rekli da niste hteli da primite paket, tebe sam zvao i slao ti poruke bar 20 puta za tih 10 dana koliko je paket bio u posti, jednom si mi rekao da si u Bosni, drugi put da si u Crnoj Gori, ali da ces sutradan biti kuci i da ces preuzeti paket, naravno ti to nisi uradio iako si obecao, na kraju nisi hteo da mi se javis kada sam te zvao niti na sms da odgovoris, zasto se nisi javljao, hajde sad mi to reci, mogao si bar porukom da se javis. Pravio si se lud, a sad mi ovde glumis postenje. Hajde molim te.

Zanimljivo... nego, zaista nisam znao da "naše" kurirske službe "pokrivaju" kosovsku mitrovicu... odnosno šalju/preuzimaju robu... !!!

ZnaÄi li to da... :lol::wave2:):lol::) ???

Link to comment
Share on other sites

Pokriva samo PTT Srbija, druge kao sto su AKS, City i ostale ne idu na Kosovo. Kosovska Mitrovica, odnosno severni deo je kao Sarajevo, podeljena, tako da u nasem delu sve Srpske institucije rade sasvim normalno, kao u bilo kom drugom gradu u Srbiji. :wave2

Hmmm... tja, tja... !!!

Da se razumemo... ni na koji naÄin, ne opravdavam nepoÅ¡tenu trgovinu, niti bilo koji oblik prevare, ali...

zar ne misliÅ¡ da ti je bilo pametnije... da skupiÅ¡ lepo kintu(Äak i da, ako treba saÄekaÅ¡ malo), pa se lepo proÅ¡etaÅ¡ da prodavnice, a Å¡to pa da ne... recimo PriÅ¡tine !!!

Siguran sam da tamo imaju odliÄnu ponudu, za svaÄiji ukus i svaÄiji džep...

Uvek je najbolje kupiti nov, neotpakovan uređaj... sa garancijom !!!

Ovako si samo, na kraju... sticajem (ne)logiÄnih okolnosti... uspeo da "ono Å¡to ne platiÅ¡ na mostu, platiÅ¡ na ćupriji" !!!

Link to comment
Share on other sites

Ja sam kupio neki risiver pioneer od Gosn. Fidelity a, i nema nikakvih problema.

Čak je, pošto je dan ili dva kasnije dolazio u BG, rešio da ga ponese da ja ne bi plaćao poštarinu.

Dao mi je garanciju, ali to nije meni bilo potrebno, jer uređaj radi, nisam primetio anomalije...

Pozdrav

Link to comment
Share on other sites

Ne, veoma gresis. Ako nadjes ijedan dokaz na ovom forumu za takvu tvrdju, da sam ikada branio ili podstrekivao bilo koga na neku delatnost iz koje sam ja ili taj neko izvukao bilo kakvu materijalnu korist, javno dokazi! Ponavljam jos jednom, ne branim nikoga, nisam ni na cijoj strani i nemam apsolutno nikakve finansijske niti bilo koje druge koristi iz cele ove price. Mene samo strasno nerviraju neke stvari i to necu da precutim nikad! Nikome!

Proslog puta sam bio banovan u kompletu sa Bokijem (koji ima jos nedelju dana zabranu) samo zato sto sam ukazao na Pajino neadekvatno i neprofesionalno ponasanje u kontekstu rada foruma. Na moju konstataciju u onom temi, gde sam rekao ko je ko i zasto je tu gde jeste, on mi je uputio na PM neosnovanu opomenu, jer sam navodno nekoga "klasifikovao i optuzio", na sta sam mu u svojoj replici ukazao na neprofesionalan rad na mestu moderatora, za sta sam automatski dobio ban, sa izgovorom da "Opomena nije poziv na diskusiju". :lol: Moji postovi u toj temi su naravno edit-ovani, tako da je svaki pisani trag zajedno sa mnom uklonjen, u nadi da ce integritet mnogih ostati netaknut.

Sve sto sam ikada ovde napisao, nije se kosilo ni sa jednom tackom vaseg primitivnog statuta foruma, nakaradno i odokativno sklepanog u par tacaka. Ako sam govorio ono sto nekoga pogadja, smeta mu, ugrozava njegovu delatnost i sl., sta da mu radim, cinjenice su cinjenice. Nikoga nisam nikada opsovao, nazvao pogrdnim imenom, omalovazio ili na bilo koji nacin javno ponizio s namerom. Ako je neko prodavac, preprodavac, valjator, majstor, sta god...to nije sramota!

Za Fidelity-ja se od starta ovde znalo ko je i sta je, i docekan je kukama i motikama. Da li treba da navedemo i sve ostale osobe koji rade ovde isli ili slican posao, a to se ili ne zna javno, ili se iz veoma dobrih razloga ne kosi sa pravilima foruma?

Mene mozete da banujete zilion puta, i ja ako resim mogu ovde da se ulogujem sa milion IP adresa i naloga, i da vas i dalje zivciram istinama. Jer mislite da ste time nesto postigli? Da li ste ikada nesto resili kisom banova kojom su odavde proterani razni entuziazisti i ljudi vredni pomena? Samo ste sebe i ovaj forum zacrnili i prikazali u losem svetlu. Toga su svi svesni...samo vecina preostalih cuti, jer im je stalo da i dalje ovde laprdaju.

Paju, kao i Ljubu, ne bih ni komentarisao...

A sto se tice Fidelity-ja, ponavljam, sa covekom nemam nikakve veze, niti ga branim, niti ga hvalim, nikada nisam nista do sada kupio od njega, a mogu samo da zapazim da ima veoma cesto dosta robru robu, koja je vrednija pomena od ovdasnjih cestih ispranih prica, koju vrte upravo oni kojima i moje prisustvo i ovaj post smetaju. Svestan sam da ce ovaj post najverovatnije biti obrisan, a ja opet banovan bez razloga, ali ajde, pokazite svoju moc u "demokratskom" okruzenju ...naudite mi! :D Sebi radite u prilog, kao i uvek...

Link to comment
Share on other sites

@Nik,

nisam razumeo za sta ti konkretno optuzujes Paju. Takodje ne razumem u kom kontekstu koristis termin "neprofesionalno". Ko se na ovom ili drugim slicnim sajtovima "profesionalno" bavi moderacijom i koji je to standard profesionalnosti moderatora.

Meni je licno gomila postova sto pobrisana, sto editovana, ali ne ocenjujem tako negativno rad moderatora.

Link to comment
Share on other sites

Offtopic:

@Nik,

nisam razumeo za sta ti konkretno optuzujes Paju. Takodje ne razumem u kom kontekstu koristis termin "neprofesionalno". Ko se na ovom ili drugim slicnim sajtovima "profesionalno" bavi moderacijom i koji je to standard profesionalnosti moderatora.

Meni je licno gomila postova sto pobrisana, sto editovana, ali ne ocenjujem tako negativno rad moderatora.

Zna onaj ko treba da zna. Duga je to prica i ako si je propustio, ne vredi da ti je naknadno prepricavam... Neprofesionalan rad moderatora znaci da ne radi posao objektivno i po pravilima koja ga "obavezuju". Mnogi su se zalili na njegov rad, ali nema kome. Nastavite sa temom, jer kao sto rekoh, o njemu i njemu slicnim ne vredi raspravljati i trositi uzalud vreme.

P.S. Evo, cak cu i da stavim sve ovo pod off topic, kako ne bih ja prekrsio forumsko pravilo broj 3.

Link to comment
Share on other sites

Ono sto ja vidim je da se pocesto na forumu pojavljuju ljudi koji tvrde da znaju razne istine. Nazalost, meni se licno cini da su oni jako daleko od toga.

Neku istinu o tome sta se desava na forumu i van foruma mogao bi da zna neko ko:

a) ima skupe uredjaje, dosta kupuje, dosta novca mu prolazi kroz ruke i imao je ili ima poslovne odnose sa znacajnim "igracima",

:lol: sam je u nekom biznisu i zna kako takve stvari funkcionisu,

c) zivi u Beogradu, gde se odvija 80% svih transakcija i

d) intenzivno se privatno druzi sa clanovima foruma i ima priliku da cuje informacije koje se nikada ne pojavljuju na forumu.

Oni ljudi koji na forumu najradije pretenduju na neku "istinu" su upravo oni koji ne ispunjavaju ni jedan od ovih uslova, a kamoli sve. Tako da je njihova "istina" najcesce pre proizvod njihove uproscene slike o svetu oko sebe, nego nekih pravih saznanja.

Takvih "istina" na forumu ima gomila. Recimo, "istina" da kablovi ne uticu na zvuk, da je digitalni signal samo niz 0 i 1, da je zvucna karta od 50 Evra ultimativni izvor zvuka itd. Kad covek procita malo vise postova tih ljudi shvati da:

a) oni strucno nemaju nikakve veze ni sa elektrotehnikom, ni sa tehnikom snimanja i reprodukcije zvuka,

:D nikakve ozbiljnije uredjaje od PC-a + neceg sto kosta 200 Evra nemaju, niti su ih ikada imali,

c) na koncerte ne odlaze, niti imaju predstavu kako izgleda "ziv" zvuk,

d) nemaju, niti umeju da sviraju bilo kakav instrument ciji bi zvuk koristili kao referencu, niti imaju bilo kakvo muzicko obrazovanje,

e) nemaju, niti su ikada imali, bilo kakvu kolekciju muzike, osim onoga sto su ukrali na Internetu,

f) nemaju pristup "ozbiljnim" uredjajima, niti su na bilo koji nacin deo socijalnog miljea koji poseduje takvu opremu

g) itd.

Sta imaju? Pa "istinu". Onu koju imaju i Zika Zivac, Stanoje Cebic i ostali istinom obdareni pojedinci.

Link to comment
Share on other sites

@Vule,

ja to nisam rekao. Rekao sam da onaj ko nema pare i zivi daleko od Beograda nema nikakve sanse da zna sta se tacno desava u hi-fi krugovima i na forumu.

Sto se, pak, para tice, Hi-Fi je dosta okrutan sport. Neko moze da se "bavi" Hi-Fi-jem ceo zivot i ima sistem od par hiljada Evra, a onda dodje Misko, kupi sistem od 100.000 i njemu :lol:.

Pare i Hi-Fi su dosta blisko vezani.

Na zapadu ima gomila sjajnih sistema ciji vlasnici malo "znaju" o Hi-Fi-ju. Ali znaju nesto drugo. Izvade 100.000 za sistem i jos 10.000 za strucnjake koji dodju sa mernom opremom, izmere sta treba, srede prostor i naprave sistem o kome 99,9999999% clanova foruma mogu da sanjaju, a i to ako jedu nesto tesko za veceru.

Sta mozemo mi spram toga? Mozemo da :lol:, ali jedni drugima. A mozemo i da :D, sto je realnije.

Hoces da se bavis necim, rezultati cega se odmah vide, a ne moze da se kupi parama?

RADI SKLEKOVE!

Link to comment
Share on other sites

Rekao sam da onaj ko nema pare i zivi daleko od Beograda nema nikakve sanse da zna sta se tacno desava u hi-fi krugovima i na forumu..

..kakve to veze ima, zar ti zaista misliÅ¡ da će uÄešće u raspravama na i oko ovog foruma nekome pomoći da bolje Äuje odnosno shvata Å¡ta Äuje? Evo skoro je jedan dugogodiÅ¡nji Älan ovog foruma bacio lovu za CD plejer koji nije pre kupovine ni Äuo a kamoli uporedio sa neÄim, sada je nevidjeno zadovoljan je isti svira bolje od DVD plejera i kompa!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...