Jump to content


Naim Nait pojacalo i Tannoy , kombinacija?


okibokis

Recommended Posts

  • Replies 157
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mora biti originalni pamucni vez, to Kinez ne moze da kopira :D

 

 

 

Konkretan primer, sintetiÄka krprara dreÄi?

 

Imamo go parket koji reflektuje zvuk, stavimo pamuÄnu krparu, stavimo sinetiÄku, ...Å¡ta se taÄno dogaÄ‘a?

 

 

Ono, tipa teorija, akustika...

 

...talasna dužina određene frekvencije zvuka + debljina krpare,

razliÄita(?) interakcija sa vunenim, pamuÄnim ili sintetiÄkim vlaknima, koja taÄno vrsta vlakana... "sintetika" je jako Å¡irok pojam!

 

Da li je možda bitnija debljina prostirke ili naÄin i gustina tkanja od samog materijala vlakana... itd.

 

Link to comment
Share on other sites

Tvrdnja deluje onako, da sam prvo mislio da niÅ¡ta ne napiÅ¡em, ...ali kao da ipak možda poÅ¡tedim jadne sintetiÄke krpare od genocida... :D

PoÅ¡to je na forumu popularno pozivati se iskljuÄivo na "sluÅ¡na" iskustva kao jedino merodavna,
možda i ja mogu da sa podjednako jakim uverenjem izjavim da je navedeno netaÄno?


Jedan duži period sam živeo u stanu sa tapisonima od zida do zida i nikakvog "dreÄanja" nije bilo.
Zvuk je bio odliÄan!
Tapison je 100% sintetika. U stara vremena, u najvećem broju sluÄajeva je bio od propilena.

Mnogi moji drugari su u raznim periodima života po iznajmljenim stanovima imali jeftine tapisone i sintetiÄke tepihe.
A u igri je Äesto bio i sintetiÄki tapacirung za kauÄ i fotelje!!!  :)

Bilo je puno druženja i sluÅ¡anja muzike, "dreÄanja" ne.

Link to comment
Share on other sites

Offtopic: http://www.sintelon.com/Kako_odabrati_tepih-13-1-22

Prolazim danas u BKA pored Sintelon prodavnice, izlaze gospođa i gospodin i on glasno negoduje: Pa ovi nusi normal-ni, za te pare mogu parket da postavim... ;)

Odlican link!

 

Izdvajamo:

 

Postoji verovanje da tepisi imaju energetska svojstva prema svom obliku.

 

Tako okrugli tepisi oliÄavaju duhovnost i mir. Treba ih postaviti tamo gde je potrebno opuÅ¡tanje - u spavaće sobe, dnevni boravak, trpezariju. 

 

Pravougaone tepihe, koji nose energiju, najbolje je da stavite u kabinete, radne prostore, biblioteke.

 

Ovalni oblici su dobri za sve namene i odgovaraće za razliÄite prostorije.

Pravougaoni tepisi za hard rok, okrugli za andjeoske skandinavske vokale :facehearts !

Link to comment
Share on other sites

PoÅ¡to je na forumu popularno pozivati se iskljuÄivo na "sluÅ¡na" iskustva kao jedino merodavna,

možda i ja mogu da sa podjednako jakim uverenjem izjavim da je navedeno netaÄno?

Jedan duži period sam živeo u stanu sa tapisonima od zida do zida i nikakvog "dreÄanja" nije bilo.

Zvuk je bio odliÄan!

 

Da, apsolutno. MožeÅ¡ izjaviti da je navedeno netaÄno.

 

Dodao bih da ono što sam napisao nije zasnovano na nagađanjima.

 

Zvuk koji je tebi bio odliÄan u prostoriji sa od zida do zida tapaciranim podom meni nikako ne bi bio odliÄan. Uglavnom mi je poznato kako to zvuÄi i mene to ne zadovoljava ni na koji naÄin.

Link to comment
Share on other sites

Uglavnom mi je poznato kako to zvuÄi i mene to ne zadovoljava ni na koji naÄin.

KluÄna reÄ: "uglavnom" (ti je poznato)...  ;)

...kakav je bio taj sistem, soba, pozicije, zidovi, staklene površine...

Previše pretpostavki i uopštavanja. :)

U sadaÅ¡njem stanu je pod potpuno go (parket), a zvuk usled kontra dejstva drugih Äinilaca nije mnogo drugaÄiji.

Skrenusmo sa konkretne teme pogubne sintetiÄke krpare koja dreÄi i zaÅ¡to je pamuÄna bolja,

 

Dodao bih da ono što sam napisao nije zasnovano na nagađanjima.

 ...pa poÅ¡to nagaÄ‘anja nema,

da se podsetimo konkretnog pitanja:

 

Konkretan primer, sintetiÄka krprara dreÄi?

 

Imamo go parket koji reflektuje zvuk, stavimo pamuÄnu krparu, stavimo sinetiÄku, ...Å¡ta se taÄno dogaÄ‘a?

 

 

Ono, tipa... teorija, akustika...

 

...talasna dužina određene frekvencije zvuka + debljina krpare,

razliÄita(?) interakcija sa vunenim, pamuÄnim ili sintetiÄkim vlaknima, koja taÄno vrsta vlakana... "sintetika" je jako Å¡irok pojam!

 

Da li je možda bitnija debljina prostirke ili naÄin i gustina tkanja od samog materijala vlakana... itd.

.

Link to comment
Share on other sites

Uff, svideli mi se jako ti Eposi - prvi put sam ih video kada si okacio link, mislim da je sjajna kupovina i lepo to kod tebe izgleda. Ima tu jedna kvaka, mislim da ce te povuci u prekomponovanje sistema, bice zanimljivo gde ce se zavrsiti.

 

Koje su dimenzjie tih zvucnika?

Link to comment
Share on other sites

KluÄna reÄ: "uglavnom" (ti je poznato)...  ;)

...kakav je bio taj sistem, soba, pozicije, zidovi, staklene površine...

Previše pretpostavki i uopštavanja. :)

U sadaÅ¡njem stanu je pod potpuno go (parket), a zvuk usled kontra dejstva drugih Äinilaca nije mnogo drugaÄiji.

Skrenusmo sa konkretne teme pogubne sintetiÄke krpare koja dreÄi i zaÅ¡to je pamuÄna bolja,

 

 ...pa poÅ¡to nagaÄ‘anja nema,

da se podsetimo konkretnog pitanja:

 

 

Nisam prouÄio sve materiljale i tkanja koja se u svemiru koriste. BaÅ¡ me i ne zanima. Iskustvo (sluÅ¡no) mi govori da su nevelike i tanke prostirke od prirodnih materijala bolji izbor. 

 

S osnovnih akustiÄkih definicija možeÅ¡ malo da skoÄiÅ¡ na pojmove elastiÄnog i neelastiÄnog sudara.

Link to comment
Share on other sites

Razlog za neku pojavu može biti viÅ¡estruk i neoÄekivan, suprotan naÅ¡im polaznim pretpostavkama.

 

Ako neÅ¡to nisi prouÄio i nimalo te ne zanima (barem malo, osnovno?),

da li je hrabro davati paušalne i definitivne sudove?

 

Ili, nije bitno, poÅ¡to niÅ¡ta ne koÅ¡ta!   ;):thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

KluÄna reÄ: "uglavnom" (ti je poznato)...  ;)

...kakav je bio taj sistem, soba, pozicije, zidovi, staklene površine...

 

Previše pretpostavki i uopštavanja. :)

 

 

Ispravka - poznato mi je. Bez uglavnom. Biću manje umeren u izrazu ovom prilikom.

 

Radio sam sa raznim sistemima u takvim prostorijama i uvek sam nailazio na Äep koji ne mogu da prevaziÄ‘em. 

 

NiÅ¡ta od ovog nije predpostavka. Zanima me da se bavim stvarima neposredno. Nije mi teÅ¡ko da zavrnem rukave. Odatle i dolazi ono Å¡to napiÅ¡em. 

Link to comment
Share on other sites

Razlog za neku pojavu može biti viÅ¡estruk i neoÄekivan, suprotan naÅ¡im polaznim pretpostavkama.

 

Ako neÅ¡to nisi prouÄio i nimalo te ne zanima (barem malo, osnovno?),

da li je hrabro davati paušalne i definitivne sudove?

 

Ili, nije bitno, poÅ¡to niÅ¡ta ne koÅ¡ta!   ;):thumbsup2

 

ÄŒula sluha i vida ne koristiÅ¡. Da li ti je neko uopÅ¡te ukljuÄeno? Mislim, kako da komuniciram s tobom?

 

Zamolio bih sve koji smatraju da je svrha stvarnosti da potvrdi važenje teorije da me više ne smaraju.

Link to comment
Share on other sites

Dodao bih da ono što sam napisao nije zasnovano na nagađanjima.

Ništa od ovog nije predpostavka.

Ok, super! To se sve vreme trazi. 

Nema nagađanja i pretpostavki! :thumbsup2

Da se onda vratimo na konkretan primer od kojeg smo krenuli?

ObjaÅ¡njenje fenomena sintetiÄke krpare koja dreÄi (!),

koje nije zasnovano na nagađanjima i pretpostavkama.

Imamo go parket koji reflektuje zvuk. Prvo stavimo "prirodnu" krparu, zatim stavimo sinetiÄku.

Uzmimo da su obe jednake debljine i identicnog tkanja, jedino se poreklo vlakana razlikuje.

...Å ta se taÄno dogaÄ‘a?  :huh: 

Prirodna vlakna u tkanju "prirodne" krpare upijaju visoke frekvencije, ...sintetiÄka vlakna u istom takvom tkanju ih pojaÄavaju, pa zvuk poÄinje da dreÄi?  :???:

Slikovni dodatak:

O kojim taÄno sinetiÄkim i prirodnim vlaknima uopÅ¡te govorimo?

Neka od njih ovako izgledaju pod mikroskopom:

 

34669.png

.

Link to comment
Share on other sites

Čula sluha i vida ne koristiš.

Zamolio bih sve koji smatraju da je svrha stvarnosti da potvrdi važenje teorije da me više ne smaraju.

 

 

Ako neko ne Äuje isto Å¡to i ti, on u stvari ne postoji.

Svrha stvarnosti je da potvrdi tvoja slušna iskustva.

 

 

Priznajem, kada proÄitam ovako napisano, Äak deluje primaljivo kao mantra!    :thumbsup2

 

OpuÅ¡teno! PriÄamo o sluÅ¡anju krpara zaboga! :D  :talasi

Samo da nas neko sa strane ne vidi!  :blush:  :screwy

Link to comment
Share on other sites

Klavir mi je pao na glavu. Ako niko ne ponudi nauÄno objaÅ¡njenje to se nije dogodilo.

 

Mogu malo da nagaÄ‘am. RazliÄita vlakna imaju razliÄitu elastiÄnost i razliÄito reaguju na mehaniÄka pobuÄ‘enja. Ali mene jako malo zanima i klot i frket. Stavio sam jedno, stavio drugo i Äuo Å¡ta sam Äuo. U stvari, možda i nisam, jer nemam nauÄno objaÅ¡njenje. Opet, Äuo sam ja neka nauÄna objaÅ¡njenja.

 

Sada znam, ti "sluÅ¡aÅ¡" Äulom za nauÄna objaÅ¡njenja.

Link to comment
Share on other sites

Klavir mi je pao na glavu. Ako niko ne ponudi nauÄno objaÅ¡njenje to se nije dogodilo.

NauÄno objaÅ¡njenje zaÅ¡to klavir, ako se ne skloniÅ¡, pada na glavu se uÄi u osnovnoj Å¡koli?

 

 

Mogu malo da nagaÄ‘am. RazliÄita vlakna imaju razliÄitu elastiÄnost i razliÄito reaguju na mehaniÄka pobuÄ‘enja. Ali mene jako malo zanima i klot i frket. Stavio sam jedno, stavio drugo i Äuo Å¡ta sam Äuo. U stvari, možda i nisam, jer nemam nauÄno objaÅ¡njenje.

Klavir nam je pao na glavu zato Å¡to smo jutros nazuli sintetiÄke Äarape umesto pamuÄnih? :)

Å alu na stranu, ...

Razlog za neku pojavu može biti viÅ¡estruk i neoÄekivan, suprotan naÅ¡im polaznim pretpostavkama.

Sada znam, ti "sluÅ¡aÅ¡" Äulom za nauÄna objaÅ¡njenja.

Ne, Äitam sa Äulom za ... :D  :thumbsup2

.

Link to comment
Share on other sites

Neću.

Ako neko ipak hoće, :) ...Äisto da stvari ne ostanu nedoreÄene:

 

 

.......

"sintetika" je jako Å¡irok pojam!

 

Da li je možda bitnija debljina prostirke ili naÄin gustina tkanja od samog materijala vlakana... itd.

 

Acoustical properties of fibrous absorbent materials:

(klik za veće slike)

post-8784-0-63136100-1422623212_thumb.gipost-8784-0-12540000-1422623214_thumb.gipost-8784-0-60277800-1422623215_thumb.gipost-8784-0-84474000-1422623216_thumb.gi

 

 

Za rezultat su presudni debljina materijala, gustina tkanja i dimenzija vlakana, a uticaj mogu imati i slojevi, smer tkanja, ...

Vlakna razliÄitih prirodnih i sintetiÄkih materijala mogu u direktnom poreÄ‘enju biti razliÄitih dimenzija, tanja ili deblja, bez obzira na poreklo.

Tkanje može biti ređe ili gušće, materijal tanji ili deblji, ... varijabile su brojne.

Stvari se ne mogu generalizovati, pošto su moguća znatna odstupanja ćak i u okviru istih materijala.

 

 

.

Link to comment
Share on other sites

Probao sam konacno ono sto sam i pitao na pocetku teme i nisam zadovoljan.Zvuk je lep,jer su komponente kvalitetne,ali ova moja kombinacija ne valja.Pedpostavljam da je do kablova,jer su mi originalni Naim kablovi zalemljeni,pa nisam hteo da diram,ali ucinilo mi se da mali Nait 1 nije sposoban da gura zahtevne deonice na Tannoy T165.Kablovi koje sam upotrebio su Monster s16 i tanji su nego fabricki Naim kablovi,tako da ono sto cujem na malom Index-u mk1 zvuci bar 30% bolje.Inace slucajno su mi ovi Monster-i iste duzine kao i Naim,tako da je metraza ispostovana.

Sta mi se ne svidja?Pa svega ima u izobilju,preslatka torta,svaki ton ide u neko zasicenje,kao prezacinjeno jelo,ne znam kako da objasnim vrstu zvuka drugacije,nego ,nego nema vise one mere i tacnosti...

post-16836-0-26044900-1422646557_thumb.j

post-16836-0-35871400-1422646561_thumb.j

post-16836-0-12004600-1422646567_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...