Jump to content


Koji CD za rezanje


generalna_skupstina

Recommended Posts

  • Replies 294
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mislim da je odavno sve rečeno na ovu temu, stvarno ne vidim razlog beskrajnog ponavljanja i objašnjavanja.Ko je propustio časove, knjigu u šake, pa nek se edukuje.Svaka generalizacija je apsolutno bespredmetna.

@rrapaic

Apsolutno si u pravu, ali je sve zavisi od upotrebljenog medija.Uostalom, skenovi, a i zub vremena svedoči o tome.Sve što sam napisao, odnosi se samo na pomenute Taiyo Yuden, koji su još uvek lako nabavljivi.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam u mnogim gradovima Svedske, u mnogim radnjama, kupovao razlicite modele CD-ova ali nigde i nikad nisam video T.Yuden pa cak ni pod imenom JVC. Pogledao sam na svedskim internet stranicana, cak ni tamo nema.

Ako je u Srbiji lako pronaci, svaka cast, bar u necemu, kad je rec o biznisu i trzistu, da smo bolji od Svensona :)

Edited by Ultravox
Link to comment
Share on other sites

JUce sam kupio u podzemnom prolazu kod Doma omladine JVC diskove,na kojima pise samo 52x. Moj cd plejer ne cita rezance na vecim brzinama,pa sam uvek snimao na 1-4x(doduse pre desetak i vise godina kada je i na Verbatim diskovima pisalo 1x-4x). Sada sam na kompu narezao ( u Neru) na najmanju ponudjenu brzinu 6x, i prijatno se iznenadio kada je cd plejer reprodukovao sve sto sam snimio.

Link to comment
Share on other sites

Dvadesetak godina star.Moram priznati da nisam znao da brzina rezanja utice na prihvatanje rezanaca kod nesto starijih masina. Sa druge strane, cuo sam da ima starijih plejera koji nece da citaju nikakve rezance vec samo originale ili da hoce da citaju jedne brendove a druge nece. 

Tako  da ti ustvari uopste nisi lose prosao. 

Link to comment
Share on other sites

JUce sam kupio u podzemnom prolazu kod Doma omladine JVC diskove,na kojima pise samo 52x. Moj cd plejer ne cita rezance na vecim brzinama,pa sam uvek snimao na 1-4x(doduse pre desetak i vise godina kada je i na Verbatim diskovima pisalo 1x-4x). Sada sam na kompu narezao ( u Neru) na najmanju ponudjenu brzinu 6x, i prijatno se iznenadio kada je cd plejer reprodukovao sve sto sam snimio.

Moje iskustvo je da te JVC diskove cita i plejer sa skoro mrtvim laserom. Znaci nista nije citao osim JVC..sto mnogo govori o kvalitetu i citljivosti istih.

Link to comment
Share on other sites

Moje iskustvo je da te JVC diskove cita i plejer sa skoro mrtvim laserom. Znaci nista nije citao osim JVC..sto mnogo govori o kvalitetu i citljivosti istih.

Jedino ne čita Marantz 6000 koga su fabrički zaštitili da ne čita na većim brzinama.(Rešivo!)

Link to comment
Share on other sites

Moj ne čita cdr,cita samo silver disc da ne kazem originalne cd jer cita i bugarske.Tako je podesen,i pise u manualu za transport silver disc engine.Skipuje ili nece da iscita nije uvek isto,ponekad ali vrlo retko radi i po neki cdr,ili posle 5-6 numere.Bas me zanima jel ima veze i do brzine.

Link to comment
Share on other sites

Ukoliko me pamcenje ne vara, ti si ili vlasnik ili radnik u prodavnici elektronike u BG-u.

Samim tim su tvoja ironija i sarkazam ovde neprimereni. 

Sto ne menja cinjenicu da svako ima pravo na sopstveno misljenje i da svako svoje stavove zasniva prvenstveno na sopstvenom iskustvu

Bez uvrede, jel mozes da mi objasnis sta je 'cd resiver'?

Sent from my GT-I9305 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Sto bih se vredjao? Cd resiveri su ti ono sto se zove i micro hi fi a u biti su dvokanalno pojacalo sa ugradjenim cd plejerom u istoj kutiji. Denon DM 40, Panasonic sc-pmx 100, Yamaha pianocraft MCR755, Onkyo cs 755, i mnogi mnogi drugi. Ako zaista ne znas, u sta sumnjam, uguglaj neki od ovih modela i dobices fotografije. 

Naravno, u masi cd resivera ima i veliki broj istinskih kanti ali i onih koji sviraju pravo dobro :) 

Edited by Ultravox
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

naleteo sam na internetu na sledece prazne medije za koje mi je potrebna preporuka koje odabrati ako je neko imao iskustva sa njima:

http://www.adriatiko.com/Prazan-disk-CD-R80CBA50-V-4-4855-c209-view.htm

http://www.adriatiko.com/Prazan-disk-CD-R80CBA50-4856-c209-view.htm

http://www.adriatiko.com/Prazan-disk-CD-R80PWWCBA50-4858-c209-view.htm

https://www.kupindo.com/Opticki-uredjaji/16133581_JVC-CD-R80HSS50-Premium-Grade

 

neznam za koje da se odlucim??trenutno sam pazario ove navedene ispod ali nisam nesto prezadovoljan....

http://www.virtikom.com/mediarange-cd-r-audio-cd-r-52x-80min-cake-25-mr223

Link to comment
Share on other sites

On 10/29/2015 at 11:32 PM, Aoxomoxoa said:

Ako sam dobro razumeo,brzinu rezanja odredjuje rezac,a ne CD-R?

Brzinu određuje program za rezanje jer on u sebi mora da sadrži update-ovanu bazu rezača i medija na kojim brzinama se režu. Pošto sam uglavnom rezao u različitim verzijama Nero-a, on je bez greške očitavao medije. Postoje programi koji nude sve brzine za sve medije ali nije pametno da se režu na brzinama na kojima nisu sertifikovani jer može i sam rezač da se pokvari.

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, perodeformero said:

@ mikampek

Da si pročitao temu od početka, ili bar neku od desetak sa istim pitanjem, ne bi bilo potrebe za tvojim pitanjem.

Pratio sam temu vec neko vreme,procitao od pocetka svaki post,nemoras mi prebacivati sto postavljam pitanje,ja sam samo postavio u temi neke od ponudjenih na internetu koje sam pronasao i koje planiram da kupim,zato sam i trazio strucno misljenje nekoga ko je vec koristio,hvala stoN_Cold & Spachek :cheers

Link to comment
Share on other sites

16 minuta ranije, perodeformero said:

Pa zato jer je više puta naglašeno i potvrđeno da su najbolji JVC Taiyo Yuden, a gle čuda jedan od tvojih linkova je bio baš za ove diskove.

Jeste upravu si ali postavio sam i tri linka za tri razlicita izdanja TDK CD-R diskova,verovatno to nisi ni pogledao,mislim da ni oni nisu toliko losi pa me interesuju iskustva sa njima,a JVC sa postavio kao poslednju soluciju medju njima (cetvrti u nizu) ako ovi TDK nevaljaju,posle toliko postova na ovu temu narucicu JVC ako ovi TDK nevaljaju,Rezao sam DVD diskove TDK odavno pre 15 god,i nisu losi,sada se redje nalaze i skoro nikako,na ove CD-R sam naleteo ali neznam dali neko ima iskustva sa njima....

Link to comment
Share on other sites

12 minuta ranije, perodeformero said:

Naravno da sam pogledao, i od svih ponuđenih diskova je najbolji JVC.Možeš ti da uzmeš i TDK, mada oni nemaju veze sa TDK jer ih TDK ne proivodi.Cenim da je najbitniji kvalitet snimka i dugotrajnost snimljenog materijala, i onda ne vidim razlog za uštedom sitnih para.

ok onda JVC sigurnooo :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...