Jump to content


Koji CD za rezanje


generalna_skupstina

Recommended Posts

  • Replies 294
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...

I ja cujem razliku izmedju rezanih CD-ova, a za to su zasluzni Maksvel CD-ovi. 

Pre njih sam rezao na TDK i Verbatin i nikakvu razliku u zvuku nisam cuo. Onda sam slucajno u jednoj radnji naleteo na Maksvel CD i kad sam narezao  materijal koji vec imam na TDK i Verbatinu, razlika je jasno primetna. Zvuk je leprsaviji, "mesnatiji" i jednostavno lepsi a i bas je nešto jaci. Rezao sam potpuno iste albume bezbroj puta na ove 3 marke i svaki put cujem razliku. 

Vrsio sam testove naslepo, snimim isti album u Flacu na 2 Maksvela, 2 TDK i 2 Verbatina i onda u mraku promesam CD-ove kao karte, i nasumice ubacujem u uredjaj. Nema greske, razlika je skoro uvek jasna, od deset puta pogodim 9 ili 10.

Sada normalno pokusavam koristiti samo Maksvel ali to mi stvara problem jer su TDK i Verbatin svuda oko mene, a Maksvel samo u jednoj radnji na suprotnom delu grada. 

Kako god, ja razliku u zvuku jasno cujem.  

 

Link to comment
Share on other sites

Lektorisanje je nešto sasvim drugo.Ti navodiš POGREŠNA imena firmi, nebitno da li su na Srpskom, Engleskom, ili Švedskom.Da ja recimo napišem tvoje ime Ultra vox, to bi bio pravi primer za lektorisanje teksta,  ali ako napišem Ultravonj, to se svuda u svetu smatra nepoznavanjem materije, ali ako ti smatraš da je to "who cares", neka ti bude.

Nego, nisi nam dao odgovor, da li si sve te opisane razlike u zvuku čuo na LG (mini)liniji?:)

Link to comment
Share on other sites

Pero 

Nedavno mi je na jednom drugom, istorijskom, forumu jedan forumas napisao kako sumlja da se neki dogadjaj odigrao. Ja sam ga pitao zasto sumnja i tako mu na jedan diskretan,indirektan nacin ukazao na gresku u vezi lj i nj.

Ti si isto mogao da me pitas npr dal sam bas siguran da je Verbatim lošiji od  Maksela i uradis slicnu stvar. Umesto toga si izabrao jedan drugi nacin, sto sa psiholoske tacke gledista govori o karakteru tvoje licnosti.

Sto se tice mog uredjaja,nije mini linija, one se odavno ne proizvode, vec cd resiver.Koji svira za sve pare i ne gore od par separatnih budzetnih sistema koje sam slusao a po ceni kostanja u odnosu na kvalitet je i daleko ispred :)

 

 

 

Edited by Ultravox
Link to comment
Share on other sites

Po običaju iznosiš paušalne procene koje nemaju veze sa životom.Inače, nemam potrebe da te pitam išta što ima veze sa cd medijima, rezanjem istih i kvalitetom snimljenog materijala, jer sam sve opisano sproveo u dvodecenijskom iskustvu sa sadržajem ove teme, tako da za mene ne postoji nikakva tajna ili nedoumica po ovom pitanju.Karakter moje ličnosti je sjajan, što mogu da potvrde svi koji me poznaju.Jedina mana mi je što ne puštam da prevlada glupost i navalentnost.Neki bi rekli bezobrazluk.;)

Link to comment
Share on other sites

Fino spinovanje ali ipak neuspesno :)

Kad neko na internet forumu ili uopste u zivotu pogresno napise ili kaze neku rec, naziv kluba,sportiste, firme, itd, postoje 2 nacina reagovanja na to, dobrocudni i onaj drugi. Ako neko npr napise Anend ili Aljahin, ja cu u odgovoru napisati pravilno Anand tj Aljehin i on će shvatiti gresku. Ako i ne shvati te nastavi pisati pogresno nema veze, obojica znamo na kog sahistu misli. 

To je dobrocudni nacin reagovanja a tvoj komentar je bio u onoj drugoj grupi, sto svako moze da vidi. Cinicno potpitanje o Lg "mini liniji " to samo potvrdjuje. 

Znaci stvar je kristalno jasna, ocigledna, a ako ti je ispod casti da normalno razgovaras sa nekim ko slusa muziku na cd resiveru od 300 ojrica, nisi se trebao ni javljati. 

Jel tako, tako je. :)

Edited by Ultravox
Link to comment
Share on other sites

Na LG mini, maxi, midi liniji nije moguće čuti razliku između različitih medija na kojima je materijal snimljen.Kraj priče, ende.Jako je teško primetiti razliku i na mnogo, mnogo, mnogo skupljim cd plejerima.Međutim, nije svejedno na koji način, i kojim programima se radi ripovanje cd-a i rezanje medija, kao i sa brzinom rezanja, i naravno kojim snimačem.Broj grešaka prilikom snimanja koje se mogu javiti značajno utiču na reprodukciju, jer loše snimljeni cd postaje težak za očitavanje, a sAmim tim dolazi do degradacije zvuka.Usput, ima uticaja i kvalitet napajanja računara, operativni sistem, stanje operativnog sistema, i još nekoliko činilaca.E, kad sve pomenuto dovedeš u balans, možemo da pričamo o razlici u zvuku između brend proizvođača cd-r medija.

Link to comment
Share on other sites

Pa ja i ne slusam na mini liniji no na Cd resiveru. I cujem razliku. Program za rezanje je isti za sve brendove tj Cd Burner XP a i brzina rezanje je ista. Uvek rezem ta tri razlicita CD-a jedan za drugim i sa razlicitim redosledom tj nekad npr narezem prvo TDK a nekad npr Maxell.

I cujem razliku jer je ocigledna. Maxell zvuci drugacije, bolje, na istom materijalu . Zvuk je "mesnatiji, sa vise basa,jednostavno lepsi ... Kako je to moguce, ne znam ali citam na internetu, pa i na ovom forumu, da i neki drugi ljudi dozivljavaju razliku izmedju razlicitih CD-ova. 

Link to comment
Share on other sites

Ja imam kući dosta rezanih na raznim brendovima,imam i dosta Music Audio cd-ova(Verbatim,Maxell),Verbatim Vinyl,običnih TDK,Sony,itd...Muziku slušam na komponentama koje su koštale pojedinačno između 1000-2000 Dojče Mark i nikakvu razliku ne čujem.

Link to comment
Share on other sites

Vec je davno prestalo da me zanima snimanje na cd i davno sam to probao porediti sa par drugara,ali razlika se cuje.Negde manja,negde veca,i nisu svakako prevelike.Iole transparentan sistem ce to prepoznati.Imao sam tada minimonitore koji su prikazivale razlike u svakoj sitnici i verujem da se to na mnogim sistemima nebi prepoznavalo na taj nacin,razlike su bile najvise u visokim tonovima.Treba uzeti neki najbezvezniji no name i neki dobar cdr pa ce se verovatno lakse uociti.

Link to comment
Share on other sites

Najzad jos neko ko cuje razliku.  Secam se kad sam snimao najvece hitove od grupe Drugi nacin, na TDK i Maxell. Potpuno isti materijal. A razlika ocigledna. Tesko mi je za poverovati da neko ne bi mogao to primetiti. Doduse, mozda to ima veze sa ostrinom sluha. Kako god, blago onima koji ne cuju razliku, mogu bilo gde da kupé bilo kakav cd-r i on im svira isto. Ja se posteno natabanam dok dodjem do radnje gde imaju Maxell CD-ovi.  :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...