Jump to content


Potreban jeftin DAC (za TV koji ima samo TOSLINK out)


Bokkie

Recommended Posts

Sto se tice ovog jeftinog DACa, prodavac mi kaze da nije bio zadovoljan i da je DAC davao prilicno mrsav zvuk kao i da je pojacalo bas trebalo da se pojaca da bi se nesto culo na izlazu. Zato ga je i prodao.

 

@Toza: Taj FiiO Taishan D03K izgleda primamljivije, a koliko sam video, stize bez napajanja. Ako se ne varam, napajanje ide preko micro USB porta (makar mi tako izgleda na slici), sto znaci da moze da ga napaja TV preko svog USB porta. Moze li neko da potvrdi da je ovo tacno?

 

Nisam siguran koliko je taj USB na TV-u pouzdan kao napajanje, ja recimo nisam mogao da napajam Raspberry PI preko USB porta preko TV-a

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 54
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ovo sto se tice zvuka koji se dobije sa slicnim DAC-om mogu da potvrdim. Uzeo sam ga preko Aliexpressa, prikacio Samsung 51F8500 na pojacalo Technics SU-V470 i ostao zatecen nivoom zvuka koji se dobije preko njega. Da bi iole to zvucalo normalno pojacalo mora da se pusti na najjace a ni onda nije neka snaga. Znaci moze da posluzi samo kao prva pomoc (a toliko i kosta :)).

Link to comment
Share on other sites

Ovo sto se tice zvuka koji se dobije sa slicnim DAC-om mogu da potvrdim. Uzeo sam ga preko Aliexpressa, prikacio Samsung 51F8500 na pojacalo Technics SU-V470 i ostao zatecen nivoom zvuka koji se dobije preko njega. Da bi iole to zvucalo normalno pojacalo mora da se pusti na najjace a ni onda nije neka snaga. Znaci moze da posluzi samo kao prva pomoc (a toliko i kosta :)).

 

Onda ovaj FiiO Taishan D03K za 1000 dinara vise izgleda kao dosta bolje resenje. Da li neko ima iskustva sa tim DAC-om?

Link to comment
Share on other sites

Те кутијице Ñа КП-а изгледају интереÑантно и верујем да Ñе у излазном аналогном делу налази двоÑтруки операциони што говори да Ñе Ñа веома мало преправки може подићи излазни напон.

 

Или набавити легендарну "Лампуцера-у", то ради за Ñве паре а има и оптички и коакÑијални улаз  :thumbsup2

 

ÐајпроÑтије је као што Ñам напиÑао у #27.

Link to comment
Share on other sites

Uh,dobro je ! Taman sam pomislio da sam lud kad videh ovu temu.Sinoc sam kod drugara povezivao ovako neki "smart"  TV sa isto takvim "smart" AVR-om.Ne znas koji je uredjaj komplikovaniji.Ima SAT tv i hocemo da pustimo muziku sa You tube a da zvuk ide preko AVR-a.Kad gleda SAT tv ima super zvuk a kad smo hteli koncert sa YT ni "A" ni "BE".Naravno veza je bila Scart.Pretpostavljam da ce se problem resiti ako ih povezemo sa HDMI kablom.Jesam li u pravu ?

Link to comment
Share on other sites

Ako je neko probao da poveze nesto sa FiiO Taishan D03K bilo bi dobro da napise. Meni ovo deluje bas kao i ovo sto se prodaje na KP i ono sto sam ja nabavio na Aliexpress-u i mislim da ce i rezultata biti isti (znaci nikakav).

 

FiiO je ozbiljan brand u odnosu na no name AliExpress sokoćala. Ovaj njihov osnovni DAC bi trebalo da je znaÄajno bolji od tih no name. Prodaje se kod naÅ¡ih distributera HiFi opreme, sve sa garancijom, pa se može i vratiti uz primedbu da radi jako loÅ¡e, ili Äak i probati u radnji.

Link to comment
Share on other sites

Kasno se ukljuchujem u temu. Inache imam Fiio vec nekih 6 meseci i za to koliko treba je vishe nego dobar. Povezujem ga na LG 32ls5600 pa na male microlab b73 i sa PC-ja tj. sa xonara dg optichkim kablom do FiiO-a pa sa njega na pojachalo. Moj utisak je da je zvuk neshto otvoreniji sa FiiOm nego shto je to sluchaj sa xonar-om.

 

U principu ta kartica i FiiO vrlo slichno rade, to je bar moj utisak. 

Link to comment
Share on other sites

Za 1000 din viÅ¡e. ZnaÄi 3480 di u 4audio u Bg ili audioplus u NS-u.

To sam video! Nego, reko - mozda covek ima neku "kombinaciju"! :D

Treba mi jedan za dedu... hoce da slusa iptv preko "kasetofona".. :D

 

@wwweljko

Za divno cudo - ta opcija na nekim televizorima (cini mi se da se radi o Samsungu) ne postoji! Ja sam se krstio kada sam video... Na Sony-ju moze da se bira.

Link to comment
Share on other sites

Probao sam ovaj mali DAC i za te pare radi fantasticno. Napajam ga preko USB porta sa TV-a, tako da kada je TV iskljucen DAC ne radi, cim se TV ukljuci, DAC se ukljucuje i istog momenta imam zvuk na liniji. Nema problema sa nivoom zvuka kao sto je ranije opisano za jeftine kineske DAC-ove - ne moram da pojacavam liniju da bi se zvuk cuo, sve radi lepo. Testirao sam samo opticki izlaz.

 

Kao sto rekoh, za taj novac, ja sam prezadovoljan. DAC inace dekodira samo PCM stream, ne moze da dekodira DTS i visekanalni Dolby. Meni je to OK jer i ovako imam stereo sistem u decijoj sobi.

Link to comment
Share on other sites

Probao sam ovaj mali DAC i za te pare radi fantasticno. Napajam ga preko USB porta sa TV-a, tako da kada je TV iskljucen DAC ne radi, cim se TV ukljuci, DAC se ukljucuje i istog momenta imam zvuk na liniji. Nema problema sa nivoom zvuka kao sto je ranije opisano za jeftine kineske DAC-ove - ne moram da pojacavam liniju da bi se zvuk cuo, sve radi lepo. Testirao sam samo opticki izlaz.

Kao sto rekoh, za taj novac, ja sam prezadovoljan. DAC inace dekodira samo PCM stream, ne moze da dekodira DTS i visekanalni Dolby. Meni je to OK jer i ovako imam stereo sistem u decijoj sobi.

Koje je alternativno napajanje? Da li je ono na slici ispravljaÄ pored?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...