Jump to content


Marantz


gvlada

Recommended Posts

Sada ću da zvuÄim kao pokvarena ploÄa  :lol: ...ali, koje zvuÄnike ste hteli da kaÄine na taj PM-15 ??

 

Obrazloženje.

Gledao sam na vintage sajtu originalnu cenu, to je svojevremeno bilo 450.000 yen-a, konvertor valuta kaže oko 3.050 €. Ako revalorizujemo vrednost od tada do danas, izaÄ‘e oko 6-7.500 €, koliko bi danas koÅ¡talo novo. Po mom viÄ‘enju stvari, tu bi iÅ¡li zvuÄnici ranga i reda veliÄine 10.000 € za danaÅ¡nje, nove.  Toliko od mene.  :lol:

Link to comment
Share on other sites

to je svojevremeno bilo 450.000 yen-a, konvertor valuta kaže oko 3.050 €. Ako revalorizujemo vrednost od tada do danas, izađe oko 6-7.500 €, koliko bi danas koštalo novo.

 

Вероватно и више...

 

 

between 1993 and 2007, the price of copper has quadrupled and that of aluminium has tripled.

Simply put : building a PM-15 the way it was built in 1994 just isn't possible anymore.

Link to comment
Share on other sites

Sada ću da zvuÄim kao pokvarena ploÄa :lol: ...ali, koje zvuÄnike ste hteli da kaÄine na taj PM-15 ??

Obrazloženje.

Gledao sam na vintage sajtu originalnu cenu, to je svojevremeno bilo 450.000 yen-a, konvertor valuta kaže oko 3.050 €. Ako revalorizujemo vrednost od tada do danas, izaÄ‘e oko 6-7.500 €, koliko bi danas koÅ¡talo novo. Po mom viÄ‘enju stvari, tu bi iÅ¡li zvuÄnici ranga i reda veliÄine 10.000 € za danaÅ¡nje, nove. Toliko od mene. :lol:

Može na Milanove zvuÄnike !
Link to comment
Share on other sites

Sada ću da zvuÄim kao pokvarena ploÄa  :lol: ...ali, koje zvuÄnike ste hteli da kaÄine na taj PM-15 ??

 

Obrazloženje.

Gledao sam na vintage sajtu originalnu cenu, to je svojevremeno bilo 450.000 yen-a, konvertor valuta kaže oko 3.050 €. Ako revalorizujemo vrednost od tada do danas, izaÄ‘e oko 6-7.500 €, koliko bi danas koÅ¡talo novo. Po mom viÄ‘enju stvari, tu bi iÅ¡li zvuÄnici ranga i reda veliÄine 10.000 € za danaÅ¡nje, nove.  Toliko od mene.  :lol:

 

prosto ko pasulj ,nije ta PM15-ka sveta krava,svako prema svojim afinitetima,procacka se malo isto tako u polovnjacima,pa se nadje to sto je danas 10000,i za 3-5000,i resen poso :xmas

post-9700-0-09680500-1418543841_thumb.jp

post-9700-0-92164900-1418543882_thumb.jp

Link to comment
Share on other sites

Sretna nova godina svima

Rokijana gde uvrsti pioneera u ovu grupu.

paulo densen je cudan uredjaj.preotvoren i tanak na basu.jako nezgodan za uparivanje.i rizican sto se tice crkavanja.ostale nisam slusao sto si nabrojao.uporedo sa marantzom sam imao naim,exposure 2010,pioneer 07,arcam a70 i trafomatic.naravno arcam i pioneer su najlosiji a trafomatic je svirao bolje.

a pm 16 ti se krece od 500-600 zavisi od stanja i boje a meni je lepsi crni iako imam sampanj

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...