Jump to content


Marantz


gvlada

Recommended Posts

Kad smo vec kod Marantza :) Moj 2250 b

 

Obratite paznju koliko je puniji unutra 2250b od koju godinu  mladjeg naslednika 2252 koji navodno ima cak 2 wata po kanalu vise ,  vec je  nakon 2-3 godine pocelo da se stedi i to debelo 

2252  ima samo sa desne strane mizernu kolicinu  hladnjaka i tranzistore na njima a 2250b sa obe strane po 3 komada , 3 kg manje ,onda trafo - skoro duplo manji ,  a sekcija tuner je tek prica za sebe , kod 2252 fm i am zajedno sprceno na jednoj ploci a kod 2250b sve odvojeno i izolovano po kucama

 

a_Marantz_2252_Inside.jpg

P1080171.JPG

P1080180.JPG

P1080182.JPG

 

 

Edited by suca77
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Bez ljutnje...ali nije mi jasno u čemu je poenta kačenja nebrojeno (doduše lepih) slika sa neta u nekoj temi.

Da li je tema galerija ili bi trebalo da bude mesto gde se iznose utisci o uređajima i zvuku, razmena iskustava, rasprava o kombinovanju uređaja, kablova i sl...???

Neverovatno je da u Marantz fun club temi skoro niko (čast izuzecima) nije izneo gotovo ni jedno slušno iskustvo, poređenje, čak ni pohvalu šta je od tog brenda nabavio ili koristi...

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Aleksandar75 said:

Bez ljutnje...ali nije mi jasno u čemu je poenta kačenja nebrojeno (doduše lepih) slika sa neta u nekoj temi.

Da li je tema galerija ili bi trebalo da bude mesto gde se iznose utisci o uređajima i zvuku, razmena iskustava, rasprava o kombinovanju uređaja, kablova i sl...???

Neverovatno je da u Marantz fun club temi skoro niko (čast izuzecima) nije izneo gotovo ni jedno slušno iskustvo, poređenje, čak ni pohvalu šta je od tog brenda nabavio ili koristi...

Ma kakva ljutnja,slike su predobre da ih nebi podjelio sa fanovima Marantza,osim ako time ne kršim pravila foruma,šta se tiče ostalih ne znam,ja sam napisao šta koristim, Marantz sr5008,Marantz ud5007 i Marantz sr4002 za zonu 2,osim toga koristio sam i pm4001, pm7001,dv4003,dv6001,cd5003,a kroz mjesec - dva planiram kupovinu pojačala,vjerovatno pm8005. 

Ukratko sa svim  navedenim uređajima sam bio zadovoljan,kao i sa ovime šta trenutno koristim,nikad nisam imao kvarova ni poteškoča u radu,pa i uređaje koje sam prodao,a za koje znam gdje se nalaze pm4001 i dv4003 novi vlasnici kažu da rade super.

 

received_1095457970494978.jpeg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Pozdrav svima! Zovem se Bojan i nov sam na forumu.

Naravno da sam i ja marantz fan i naravno da mi đavo ne da mira pa sam zamenio svoj risiver 2238 sa PM-16.

Jako brzo sam shvatio da moraju i zvučnici da lete ( AR-11) koji su sjajno radili sa starim risiverom.

Da li neko može da mi preporuči neke kutije za 16-icu? Koristim dac parasound da/c 1000, kiber 8tc, kimer kcag, kimber pk-14...

 

Link to comment
Share on other sites

41 minuta ranije, cceda said:

Nosio ga pre neki dan, puce mi kicma 26kg hi-fija...:heat

kazu da ih vrlo vrlo malo ima u Srbiji .... 4400 

I sam Ishiwata kaze da su stari modeli imali dusu i da se onda slusala muzika a ne uredjaji ...

 

I ja bi ga nosio ako treba i na deseti kat ako bi znao da ostaje kod mene :D, odličan uređaj.

Ja sam prije mjesec dana udomio pm 8005,novi uređaj ali svira super :D

received_1152773598096748.jpeg

Link to comment
Share on other sites

4400 dosao na reparaciju bice gotov za jedno godinu dana....

zasluzio je posle 41 godine rada, bas mu fali dosta mehanike i elektronike, ali bice opet u punom sjaju :listen

nisam siguran ali mislim da je jedini u Srbiji, nema donora tako da ce raditi e-bay za delove i mehaniku....

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...