Jump to content


Nova jedinica za zvuk - milozvuk [Mtz]


hispanjolac

Recommended Posts

Evo uvodim novu jedinicu ali ne SI sistema vec audiofilskog sistema za ocenjivanje zvuka. Naime u pitanju je milozvuk. Dugo sam tragao za nekom vrednosti po kojoj će se moći meriti i iskazivati sve ono Å¡to jedan audiofil voli a to je milozvuÄnost sistema ili odreÄ‘enog ureÄ‘aja. VeliÄina je milozvuk. Dakle to je veliÄina koja predstavlja harmoniju svih atributa jednog sistema ili aparata, znaÄi konaÄan zbir celokupnog utiska koji slusalac ima ispred sebe. Sa ovom veliÄinom lako Äemo prevazilaziti sve probleme u ocenjivanju i kritikama i ona će olakÅ¡ati život svim audiofilima jer će konaÄno imati precizan sud o svojim ljubimcima.

Naime veliÄina je milozvuk a osnovna jedinica u kojoj se izražava milozvuk je jedan marantz [Mtz]. Marantz je usvojena jedinica metodom mog unutraÅ¡njeg dogovora sa mozgom tako da sam se složio sam sa sobom da to bude zvaniÄna jedinica za milozvuk. Formula po kojoj se odreÄ‘uje milozvuk je krajnji subjektivizam iz razloga Å¡to svi razliÄito Äujemo tako da će svako imati slobodu da oceni milozvuk po svojoj sopstvenoj impresiji. Na milozvuk mogu uticati razliÄiti faktori tipa prostorija u kojoj se meri, zatim raspoloženje sluÅ¡aoca, bioritam, vremenski uslovi itd. VeliÄina skale je izražena u 9 podeoka. ZaÅ¡to 9 pitate se... Pa 9 je najveća cifra, broj nad brojevima, pun broj, najsrećniji broj u kineskoj numerologiji i broj koje nose naajjaÄe serije naÅ¡ih ljubimaca. Jedan marantz bi bila neka vrednost sistema koji svira poput vaÅ¡eg prvog susreta recimo sa walkman-om ili gramofonom kad ste bili mali, to je onaj prvi dodir sa zvukom koji je ostavio utisak na vas. To bi bila neka osnova, 1 Mtz. Eto, ja se nadam da sam vam puno pomogao i dao na dar neÅ¡to Å¡to će olakÅ¡ati budućnost HiFi foruma i uopÅ¡te razmenu nekih iskustava. Moj sistem koji sada imam u ovom momentu svira na 6Mtz. A vaÅ¡?  :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Hmm, neki savremeni ikonoklastiÄni autori odbacuju Milozvuk kao prevaziÄ‘enu meru i uvode TaÄnozvuk (Tzv). TaÄnozvuk je mera za detaljnost i stereo pozornicu - po njima to su jedine bitne karakteristike sistema. TaÄnozvuk direktno zavisi od brzine elektrona kroz kablove, hemijskog sastava kablova, džekova i terminala, i veliÄine trafoa. RaÄina se prema formuli Tzv = Ve2 x HsKDžT3 x Vt4. Podrazumeva se dnevno skraćivanje i lotanje krajeva kablova za zvuÄnike, i dizanje svih kablova i lopova na klocne.

Link to comment
Share on other sites

Hmm, neki savremeni ikonoklastiÄni autori odbacuju Milozvuk kao prevaziÄ‘enu meru i uvode TaÄnozvuk (Tzv). TaÄnozvuk je mera za detaljnost i stereo pozornicu - po njima to su jedine bitne karakteristike sistema. TaÄnozvuk direktno zavisi od brzine elektrona kroz kablove, hemijskog sastava kablova, džekova i terminala, i veliÄine trafoa. RaÄina se prema formuli Tzv = Ve2 x HsKDžT3 x Vt4. Podrazumeva se dnevno skraćivanje i lotanje krajeva kablova za zvuÄnike, i dizanje svih kablova i lopova na klocne.

 

Ja predlažem da jedinica za TaÄnozvuk meren u ureÄ‘ajima  bude 1 dvv, a za TaÄnozvuk meren na izlazu iz zvuÄnika bude 1 btv.

Idealan sistem funkcioniše po principu: 1 dvv = 1 btv = neutralan zvuk.

Link to comment
Share on other sites

Ja predlažem da jedinica za TaÄnozvuk meren u ureÄ‘ajima  bude 1 dvv, a za TaÄnozvuk meren na izlazu iz zvuÄnika bude 1 btv.

Idealan sistem funkcioniše po principu: 1 dvv = 1 btv = neutralan zvuk.

 

Слажем Ñе! Ðајзад Ð³Ð»Ð°Ñ Ñ€Ð°Ð·ÑƒÐ¼Ð°.

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

1 dvv bi bila prevelikaa vrednost koju niko sem samog njega ne moze da izdrzi,

mislim da bi adekvatnije bilo uvesti ddvv velicinu (kao sto je slucaj sa decibelom) :D

 

 

Ja predlažem da jedinica za TaÄnozvuk meren u ureÄ‘ajima  bude 1 dvv, a za TaÄnozvuk meren na izlazu iz zvuÄnika bude 1 btv.

Idealan sistem funkcioniše po principu: 1 dvv = 1 btv = neutralan zvuk.

Link to comment
Share on other sites

Ja predlažem da jedinica za TaÄnozvuk meren u ureÄ‘ajima  bude 1 dvv, a za TaÄnozvuk meren na izlazu iz zvuÄnika bude 1 btv.

Idealan sistem funkcioniše po principu: 1 dvv = 1 btv = neutralan zvuk.

 

OK, ja se u principu slažem da etalon za apsolutnu izvanrednost audio-sistema ili bilo Äega bude 1 dvv. Ali upozoravam:

 

Ta mera će biti nezgodna za svakodnevnu primenu zato Å¡to je suviÅ¡e apstraktna, prevelika je, u prirodi ne postoji - neÅ¡to kao Farad. Moj sistem sa bednim Mogami interkonektima i nikad skraćivanim zvuÄniÄkim kablovima teÅ¡ko može da dobaci do 1 Âµdvv. Ma ni toliko. Možda desetak nanodvv   :plakanje

 

edit: dok sam pisao post, video sam da i Panta sliÄno razmiÅ¡lja  :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

bio jedan silver ali 960 i protrÄao mi . kaže mi drugar da ga traži u berlinu ali teÅ¡ko! u novinama www.zwaitehand.de

 

Ма који ће ми ђаво тај крш, јурим 1020 или 1200.

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...