Jump to content


Kakav oglas...


safet

Recommended Posts

11 sati ranije, trotter said:

Nisam mislio samo na tebe, naravno, ali hvala na odgovoru.

Zanimljiva mi je ta aktivnost, pracenje oglasa i njihovo komentarisanje. Iskren da budem, ovo mi je jedna od besmislenijih tema na forumu pa sam zato pitao jer mi je fascinantno da se aktivno prate oglasi i jos fascinantnije da se ima potreba preneti na forum utisak o oglasu. Imam snazan utisak da ce ovo biti pogresno shvaceno, pa jos jednom napominjem da mi nije namera da vredjam komentatore nego da pokusam da shvatim sta je razlog takve zainteresovanosti za stvar kao sto su oglasi?

 

 

 

 

 

 

 

Ne ljutim se, cika Trotter! Mene danas ni ova moja dzangrizava sooosa ne moze da naljuti... :-) 

Evo jedan dobar oglas da te nasmeje... Gospodin je napravio noše za drajvere - da ih vlasnik metne da kake dok plovi po Tisi... :-D 



 

Screen Shot 2015-12-27 at 08.15.32 пре подне.png

Link to comment
Share on other sites

13 sati ranije, trotter said:

Ovaj... Dugo me muci jedno pitanje. Da li vi pregledate oglase kada trazite nesto da kupite ili postoji neki drugi razlog?

Ako postoji, molio bih za pojasnjenje, deluje zanimljivo sa stanovista posmatranja neobicnih ljudskih aktivnosti tokom slobodnog vremena. Bez uvrede, zanima me.

 

Pratim tržište. Edukujem se koliko šta vredi. Jurim par retkih komponenti. Nisam pratio HiFi detaljno preko 20 godina pa moram malo da nadoknadim gradivo. Kad god mogu isčitavam teme ovde na forumu i upoređujem sa ponudom u oglasima.

Link to comment
Share on other sites

Kupujem Prodajem uošte nije relevantno za realnu sliku tržišta, osim ako se ne radi o želji i mogućnostima da se krpi neki sistem za što manje para.Pa čak ni tada nije pokazatelj pravog stanja kretanja cena nekih od komponenti.Većina dobre robe, koja nije pretovarana x puta sa kamiona lopatama, uglavnom ne dođe do oglasa, jer se među umreženim audiofilima brzo pročuje i razdeli.Nije realno da isto košta komponenta od prvog vlasnika, mažena i pažena, i ona sa turpijanim ivicama, presečnim naponskim kablom, i ko zna sa koliko operacija po unutrašnjim organima.

Link to comment
Share on other sites

čisto zamlaćivanje gubiti vreme i novac preko KP u većini slucajeva.Uclanite se na par foruma u inostranstvu,i eventualno pratite (flea)bay prodavce sa 100% feedbacka.Pa jel tesko shvatiti da nam se valja kojekakvo doneseno đubre,mislim da doduse većina ovde i shvata.Slično kao sa automobilima,mozes da pitas jel kupljen nov u srbiji ili da pazaris od dobro poznatog coveka.Pazariti od iskrenih ljubitelja mazen i pazen uređaj koji je kod jednog ili dva vlasnika stojao u polici i na rizik pazariti robu skinutu kamiona na buvljaku dva su sveta.To doduse ne moze da bude jeftino,a to najcesće ljudi hoće.Da kuoe auto iz uvoza 10-20% ispod cene u inostranstvu u zemlji odakle je stigao i da misle da im se "posrećilo".Ja sam se kupovao sprave iz inostranstva od prvih vlasnika,ali su sve bile po realnoj ceni i najcesće malo skupljoj ceni zbog stanja i najčešće fabričkog servisa koji im je urađen.Ovde sve sto sam pazario bilo je uz lični pregled,probu uređaja i u 90% otvaranje uređaja,pritom i od poznatih ljudi.Malo je i skuplja oprema, koju vrlo tesko mozes prodati,svestan sam toga,pa sam zahtevniji ali mi i nije tesko sesti u kola i napraviti 100-200-300km radi pregleda.Uostalom i za moje zvučnike je covek seo u auto i napravio 700-800km da ih licno vidi i preuzme,nisam ni ocekivao ni hteo drugačije,nit ocekivao na reč da mi veruje u stanje.Sondeka mi je covek iz londona,prvi vlasnik uslikao sa svih strana u visokoj rezoluciji,otvorio ga i slikao iznutra,odradio servis,ali sam ga platio bar 100e vise nezaleći.Naravno da su sprave i 20-30g stare iz inostranstva iskljucivo stizale u originalnoj ambalazi,pun mi ih je podrum, cuvam ih za svoje kupce.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, perodeformero said:

Kupujem Prodajem uošte nije relevantno za realnu sliku tržišta, osim ako se ne radi o želji i mogućnostima da se krpi neki sistem za što manje para.

Uglavnom je tako. To se vidi po par dobrih, ocuvanih uredjaja u moru krseva. Ipak, mislim da trenutno ne postoji bolja opcija da se, uz odredjenu dozu rizika, kupi CD plejer za 20-30 evrica. 

Kupio sam bezbroj stvari preko ebay-a, ali nikad neki audio uredjaj. Razlog: postarina + carina + zamlacivanje sa personalom iste.

42 minuta ranije, sondek said:

Naravno da su sprave i 20-30g stare iz inostranstva iskljucivo stizale u originalnoj ambalazi,pun mi ih je podrum, cuvam ih za svoje kupce.

A, na kojoj adresi ti je taj podrum? Nedeljom rekreativno radim ciscenje podruma i izbacivanje kabastog smeca! :-D

 

Link to comment
Share on other sites

slabo bi se ovajdio od kartona,pa nek je i od linn-a,prave stvari cuvaju gore u stanu 6 nervoznih dobermana :D ,karton je karton.Ima doduse cesto oglasa na ebay za kupovinu originalne ambalaze koju upravo kupuju kolekcionari da bi od negde obezbedili transport.

Link to comment
Share on other sites

On 26/12/2015 at 0:08, Aleksandar75 said:

Evo mene zanima, ako bi bio ljubazan da mi preneseš deo znanja, šta je podloga i koji je poriv iza toga.

 

Pokusacu ukratko da odgovorim, mada, mozda i ne bude kratko. Pritom, ne radi se o znanju, nisam strucnjak, imam svoje misljenje u vezi toga i obicno naglasim da je to samo moje misljenje, ovaj put sam zaboravio ali ne menja mnogo na stvari.

Elem, podloga za eksperimentisanje sa kablovima je ono sto ovaj hobi inace drzi zivim, taj crv bez koga bi svako od nas kupio jedan uredjaj u lancu izvor-pojacanje-zvucnik, dva eventualno, kad se prvi pokvari i ziveo srecno do kraja zivota. Svi znamo da to nije tako, objasnjavanje razloga bi tek zauzelo pola foruma ako pocnemo o tome, nadam se da je objasnjenje u vidu crva dovoljno jasno svima.


Poriv je makar jednako slozena stvar i u sustini je cisto ekonomske prirode. Da budem najjasniji sto mogu: to nije osobenost samo ovdasnjeg audiofilskog zivlja nego je to globalno preovladjujuce ponasanje i kada sam napisao da mi je jasno o cemu se radi mislio sam na sve na svetu koji muljaju po kucama sa kablovima u trenucima dosade a ne samo na nas forum. Dakle, svi mi pokusavamo da zadovoljimo crva sa sto manje para a eksperimentisanje sa zicama je daleko jeftinije nego zamena izvora, pojacala ili zvucnika. Uz to, treba imati u vidu da se eksperimentisanje zicama odvija lagano, u etapama, probas ovo, probas ono, ne kosta puno kad se raspodeli na manje doze. Niko, naravno, ne moze da menja tako izvor, pojacalo ili zvucnike, sa zicama su manje doze ulozenog lakse svarljive na duze staze a crv je nahranjen (ponekad se zaboravi krajnja cifra ulozenog u bakar ili srebro posle 3 godine eksperimentisanja ali to je poseban problem).

Uz oba ova objasnjenja ide i urodjeni diy gen koji lezi u genotipu svakog audiofila pa tako imamo slucaj gde je, naravno, 95% populacije tehnicki i izvodjacki operisano od samostalne izrade/popravljanja/budzenja audio uredjaja ali skoro svi smo sposobni da tu i tamo zavarimo poneku zicu, ispletemo pletenicu od zicurdi ili montiramo ovaj ili onaj konektor na krajeve zica, bile one pune, licne, pljosnate trake od zicurdi ili kombinacija.  Ovaj podatak ne treba zanemariti i mozda je kljucan jer je poznato da je osecaj kada covek sam napravi nesto, pri cemu to nesto pritom i radi, nenadmasan i uzivanje i ponos koji se oseti su veliki (sto je prirodno i tako i treba da bude).

 

Eto, tako ja mislim o tome. Zice koristim i menjao sam ih. Ne pridajem im preveliki znacaj i mislim da je to kljucna stvar zasto sam imao rasprave sa kolegama sa foruma a ne to sto ja apriori "mrzim" zice, kad neko napise da mu promena zica donese napredak u zvuku tako da je "zvuk sada za dve klase bolji (?!)" skoci mi pritisak na dvesta sa 150, ako me razumes. Ne sporim da uticaj kablova na zvuk postoji, to cuje svako ko ima malo sluha, zato sam i ja menjao kablove dok nisam nasao sta mi najvise odgovara, ali ne treba preterivati u tome i precenjivati uticaj kablova na krajnji zvuk sistema, to je sve sto hocu da kazem jer sam ubedjen da je tako.

 

Link to comment
Share on other sites

 Moje pitanje je sledece: sta znaci kad je uredjaj ,,korektan''???

Korektan kao... nekad ucita CD ako je raspolozen, a nekad ne?

Na kup. prod. se pojavilo puno novih termina, uvedenih od strane prevaranata ne bi li sakrili pravo stanje uredjaja (bar u opisu), pa su ostali to usvojili kao da ih je uciteljica tukla po usima (inace, kec k'o vrata)!

Ne pišem da je Zoran prevarant, već da ne kupujem plejer koji je ,,radno i vizuelno korektan'' jer ne znam sta to treba da znaci, tj. sta je ekvivalent ljudskoj osobini ,,korektan'' u tehnickom smislu kod uredjaja.

Screen Shot 2015-12-29 at 09.50.21 пре подне.png

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...