Jump to content


Čemu još DVD player?


Kuršum

Recommended Posts

Jedan prijatelj koristi DVD player kao glavni izvor u sistemu.DVD je iz najnize cenovne kategorije ali radi vrlo dobro u njegovom sistemu koji je btw jedan od boljih koje sam cuo.Sve zavisi sta ko hoce ali ja ga ne bih pocenjivao...

 

BaÅ¡ kompletan izvor, ili samo transport? 

 

Ako je samo ovo drugo, nisam iznenaÄ‘en. NaroÄito ako je reÄ o ureÄ‘aju od pre desetak i viÅ¡e godina.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 65
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Muzika se sve vise kupuje sa neta. Jednostavno zgodnije je da je imas na hdd, iskopiras na vise prenosivih uredjaja ako zelis nego da gomilas medije. Naravo, kolekcionari se ponose tim "gomilama" ali prosecna porodica ne zeli ni zvucnike da postavi po pravilima a kamoli medije.

Link to comment
Share on other sites

Muzika se sve vise kupuje sa neta. Jednostavno zgodnije je da je imas na hdd, iskopiras na vise prenosivih uredjaja ako zelis nego da gomilas medije. Naravo, kolekcionari se ponose tim "gomilama" ali prosecna porodica ne zeli ni zvucnike da postavi po pravilima a kamoli medije.

 

Prosečna porodica bi da kupi sve od hifija i tv-a za 100eur, ako može.

A Å¡to se kupovine muzike preko net-a...

Link to comment
Share on other sites

Ja sam sa mojim DVD plejerom rešio više više stvari odjednom - svira fenomenalno kao CD plejer + radi još bolje kao DAC, a to što pušta DVD mi je samo bonus zbog klinca.

A da, ko ne zna, u pitanju je ovaj DVD plejer:

http://audio-heritage.jp/DENON/player/dvd-5000.html

Vrhunska firma za plejere tj DVD plejer,Denon je tata kao viÅ¡enamenski uredjaj ima moj drug sliÄan i sluÅ¡a uglavnom sacd i cd sa njega ali poÅ¡to ima i surround sistem B&W preko njega gleda i filmove i extra radi+plus je lep uredjaj a koliko se sećam nije ga skupo ni platio. :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Nadam se da pored HD formata vise ne gleda dvd filmove, koliko god dobar uredjaj bio.

Ja na hdd-u imam svaÅ¡ta i od muzike i od filmova,on neće da gleda sa hdd-a,iskljuÄivo i sluÅ¡a muziku i gleda filmove sa originalnih diskova.Takav Äovek kaže nema taj feeling dok ne stavi disk u uredjaj!

Meni ne smeta da gledam filmove preko media plejera tj.sa hdd-a.

Link to comment
Share on other sites

@Pavlaka Prenesi prijatelju da je izasao BluRay format sa HD kvalitetom slike i zvuka.

@Infidel Imam DL originale Jurassic park, LOTR... i ne moze 480p da pridje 720p mkv a kamoli 1080p materijalu. BD je van konkurencije. Moze da prodje jedino ako se gleda sa vece udaljenosti, samo cemu onda HDTV?

Link to comment
Share on other sites

@Infidel Imam DL originale Jurassic park, LOTR... i ne moze 480p da pridje 720p mkv a kamoli 1080p materijalu. BD je van konkurencije. Moze da prodje jedino ako se gleda sa vece udaljenosti, samo cemu onda HDTV?

 

Meni je TV svakako nuzno zlo (a pogotovu ne bih mogao da zivim sa globom od 50"), a napisah da player radi upscale-ing...

Link to comment
Share on other sites

Ja sam sa mojim DVD plejerom rešio više više stvari odjednom - svira fenomenalno kao CD plejer + radi još bolje kao DAC, a to što pušta DVD mi je samo bonus zbog klinca.

A da, ko ne zna, u pitanju je ovaj DVD plejer:

http://audio-heritage.jp/DENON/player/dvd-5000.html

 

Jako lep pleer! :thumbsup2 Da li cita BR diskove? Ne mogu da procitam specifikacije posto sve pise na kineskom! :order

Link to comment
Share on other sites

Ti kineski pleeri ništa ne valjaju.

 

Pa ne bi se bas slozio sa tobom da nista ne valjaju! Zavisi kako koji pleer! Konkretan primer nije izvorni kineski pleer pa da ne valja, on je radjen po strogim specifikacijama svoje izvorne firme i model proizveen u Kini je po kvalitetu potpuno isti kao i onaj u Japanu. U Kini postoje dve grupe uredjaja, potpuno kineski koje su kinezi iskopirali i oni obicno nista nevaljaju i uredjaji stranih firmi koji su proizvedeni u kini ali pod strogim specifikacijama te firme (manufactured to specifications in china). ;-)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

CD kvalitet inferioran je sa DSD, HD audio ili hi-res flacom. Nacin citanja laserom nikad ne moze biti bolji od stream sa hdd. Krajnja sudbina formata bice ekskluziva uz mnostvo hype i lazi da bi se za ogroman novac uvalio raritet iz proslosti. Uvek ce biti pametnjakovica koji tvrde da disk bolje zvuci i dace novac. I ako, treba neko da hrani porodice prodavaca plastike. :)

 

ma nemoj a odakle flac sa neba ili sa audio cd ili vinila, a kako uzmeÅ¡ sa hdd omot i malo proćitaÅ¡ tekstove pesama priću kako je nastala ova muzika i sl. gde je stereo pozornica dubina basa i sl. samo suv digitalni zvuk flac bez duÅ¡e, osim toga Å¡ta je flac stisnuti zgusnuti kompresovani audio file nikad nemože da zvuÄi kao hi fi. al moda je Äudo tako da I.PHONE IPAD IPOD I IMAC IJVAR I DRUGE GLUPOSTI UBIJAJU UŽIVANJE U pravom hi fi ju

Link to comment
Share on other sites

Ne mesaj flac 44/16 sa flac 96/24 ili 192/24. Flac nastao od audio cd tj 44/16 inferioran je u odnosu na DSD, DTS HD Master Audio standard, pod uslovom da je produkcija svuda na istom nivou.

To sto ti volis da citas sa papira informacije (time pomazes unistavanje suma i prirode) neko moze i sa ekrana monitora, tableta, telefona...

U pitanju su navike a ne uzivanje u pravom hifi ako ubacis parce plastike da ga cita laser koji pravi greske prilikom citanja.

Link to comment
Share on other sites

Nisam znao gde bih smestio ovu temu, pa sam je pokrenuo u okviru poÄetniÄkih pitanja.

...

Voleo bih da Äujem vaÅ¡a miÅ¡ljenja. Hvala!

Da li si imao prilike da koristis vrhunske DVD playere? Ovde necu spominjati BD playere. DVD playeri koji vrse up scaling do punog HD formata. I kod kojih su i audio i video sekcija vrhunski. 

Imam obe vrste playera, tako da ti mogu reci da se ne slazem sa tobom.

Lep pozdrav.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

 

 

Mislim da se nismo razumeli. Nisam sporio da postoje takvi i da su bili odliÄno reÅ¡enje zbog Äinjenice da istovremeno mogu da nam pruže užitak i u videu i u audiju, samo sam se pitao imaju li joÅ¡ svrhu usled pojave Äudesnih sprava, koje kad govorimo o videu emituju sve i svaÅ¡ta od formata, a ne muÄiÅ¡ se sa diskovima (a na neki od novih formata ne mogu ni da stanu). TakoÄ‘e ću primetiti da nisam pitao Äemu joÅ¡ CD player, jer se tu otvara sasvim druga priÄa, a i to sam obrazložio u uvodnim postovima. Ako pak priÄamo o DVD playeru zbog vrhunskog zvuka koji pojedini imaju, pa uvek ima bolji CD player za iste pare.

Link to comment
Share on other sites

Izjave tipa da cd plejer svira bolje od dvd plejera, pa je dvd zbog toga beskorisna naprava je po meni katastrofalna misao I jos gora izjava.

 

Generalizovati da dvd ne svira dobro kao cd je potpuno besmisleno.. Bilo bi ok da je pitanje konkretno , pa da je u pitanju navedeno koji model cd plejera svira bolje od kojeg modela dvd plejera, to bi imalo nekog smisla, ali generalizacija da je cd bolji od dvd-ja...

 

Iskreno po nekad se bas zacudim sta sve procitam ... otprilike srazmerno ovome bi bilo da pojacalo svira bolje od risivera ... nema veze ni koji model, ni koja firma... 

 

Evo cisto da dam I primer, s vremena na vreme se pojavi na KP dvd plejer sony dvp-s715 I cena mu bude oko 30-40e( u najskupljoj varijanti), odgovorno tvrdim da taj dvd moze da pokida masu kud I kamo skupljih cd plejera, a laser koji on koristi se ugradjivao I u sony scd777es I u sony scd-1... Pa verujem da je samo citanje diska sto se tice gresaka svedeno na minimum...

 

Eto to nije velika investicija, pa mislim da nije strasno sprovesti malo testiranje I sam oceniti zvuk pa dati odgovor na ovo pitanje.

 

Naveo sam ovaj primer jer se radi o dvd uredjaju, znaci u high end ne uzimam u obzir mp3, divx I ostalo. Pricam o izvornom dvd uredjaju.

 

Sve sto sam napisao, napisao sam sa najboljom namerom bez ikakve namere dizanja tenzije ili kontriranja.

Link to comment
Share on other sites

Izjave tipa da cd plejer svira bolje od dvd plejera, pa je dvd zbog toga beskorisna naprava je po meni katastrofalna misao I jos gora izjava.

Generalizovati da dvd ne svira dobro kao cd je potpuno besmisleno.. Bilo bi ok da je pitanje konkretno , pa da je u pitanju navedeno koji model cd plejera svira bolje od kojeg modela dvd plejera, to bi imalo nekog smisla, ali generalizacija da je cd bolji od dvd-ja...

Iskreno po nekad se bas zacudim sta sve procitam ... otprilike srazmerno ovome bi bilo da pojacalo svira bolje od risivera ... nema veze ni koji model, ni koja firma...

Bilo bi dobro kad bi citao, pa komentarisao. Pise lepo za iste pare ili da prevedem u istoj cenovnoj kategoriji. Niko nije rekao da svaki cd svira bolje od bilo kog dvd playera.
Link to comment
Share on other sites

Nisam znao gde bih smestio ovu temu, pa sam je pokrenuo u okviru poÄetniÄkih pitanja.

 

     Za Hi-Fi audio nije, dvd player nije primarno namenjen audio zapisima. Nije ni za High-end, nije svaki dvd ekstra masina, taÄnije, viÅ¡e je onih koji to nisu. Nije ni za Kućni bioskop, nema svaki dvd player tu mogućnost. Nije ni za High definition. Zato je ovde.

 

     Elem, cilj je da nadjem odgovor ili taÄnije pitanje koje joÅ¡ sebi nisam postavio, a Äiji bi odgovor opravdao kupovinu novog (novog u smislu da ga nismo imali, ili da menjamo postojeći koji je u kvaru ili nas ne zadovoljava viÅ¡e za drugi, znaÄi govorimo i o polovnim) dvd playera, a da razlog nije kolekcionarske prirode.

 

Idemo redom:

 

     Za Äitanje audio zapisa uvek je bolje imati cd player. ....

 

 

.

    

      ÄŒemu onda dvd player?

 

    

Ja mislim da sam ja ovo lepo procitao.

 

Dao sam i primer, ponavljam najdobronamernije bez bilo kakve ideje da se prepirem.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...