Jump to content


Tozin sistem


Toza

Recommended Posts

To je ćerkin head fi. Slušalice su sony mdr nemam pojma koji model. Jedan iznad osnovnog. Imaju alu školjke i nemaju tastere na kablu. Pozlaćeni konektori.

Bilo je bitno samo da su bijele i sa bijelim kablom B)

Sa dakčićem preko kompa (foobar i kernel striming) sviraju poprilično dobro. Doduše, fali scena i vazduh i još koješta u odnosu na top modele, međutim, zvuk je izuzetno linearan.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Aleksandar75 said:

Nisam siguran da na ispravan nacin koristis rec "neutralan".

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока
 

Nisam siguran da li smo i dalje u domenu provokacije na ličnom nivou iako si mi se dosad obraćao "bezlično".

Šta nije jasno?

Sumnjaš u moju karakterizaciju? To je sasvim normalno i prihvatljivo jer nisi čuo ni moj sistem, ni moje kablove. Obzirom da nemaš predstavu o zvuku mog sistema, normalno je i da se pitaš to što se pitaš. 

Nije normalan način na koji to pitaš. Ali, to je tvoj manir. Ne postoji način da ti riječima opišem moje iskustvo na osnovu koga sam stekao uvid u "neutralan" zvuk i izgradio "referencu". Dođi, poslušaj, prosudi, pa onda sudi.

Pozdrav!

Link to comment
Share on other sites

5 sati ranije, Toza said:

Nisam siguran da li smo i dalje u domenu provokacije na ličnom nivou iako si mi se dosad obraćao "bezlično".

Šta nije jasno?

Sumnjaš u moju karakterizaciju? To je sasvim normalno i prihvatljivo jer nisi čuo ni moj sistem, ni moje kablove. Obzirom da nemaš predstavu o zvuku mog sistema, normalno je i da se pitaš to što se pitaš. 

Nije normalan način na koji to pitaš. Ali, to je tvoj manir. Ne postoji način da ti riječima opišem moje iskustvo na osnovu koga sam stekao uvid u "neutralan" zvuk i izgradio "referencu". Dođi, poslušaj, prosudi, pa onda sudi.

Pozdrav!

Ne provociram. Posebno ne na ličnom nivou. Ne obraćam se ''bezlično'', možda stičeš takav utisak a to je baš zato što bih da izbegnem ''ad hominem'' argumentaciju.

Postavljam pitanja, ne da bih provocirao već da bih dobio odgovor. Dobar, logičan ili bar pošten odgovor može vrlo lako da mi promeni mišljenje. Nisam sklon predrasudama niti ''ukopanim'' stavovima.

Ne znam šta je to ''nenormalno'' u načinu na koji postavljam pitanja. Intelektuana rasprava na taj način se vodi još od antičkog doba.

To što često nisi u stanju da pružiš iole smisleno objašnjenje za ono što pišeš, ne treba da te vodi u ozlojeđenost. Za mene je jednostavan odgovor: ''meni se to sviđa'' pošten i legitiman odgovor, za razliku od palamuđenja o neutralnostu (za koju kažeš da svako ima svoju).

Nigde nisam sudio o tvom sistemu iz jednostavnog razloga što ga nisam čuo. Da sam ga čuo, opet ne bih sudio. Ko sam ja da sudim? Ne volim da sudim. Da se razmenjujem argumente (da se raspravljam) volim.

Tvoje kablove (zvučničke) sam čuo. Dobri su. Mislim da sam nekada negde to i napisao.

Link to comment
Share on other sites

Nisi čuo moje kablove. Čuo si neke kablove koji su pravljeni po mom receptu, ali nije baš sve ispoštovano oko ideje. Postoji ta jedna žica koja nije spojena i koja, vjerovao ili ne, utiče na konačan zvuk. A ni zaštita nije isto izvedena kao na mojim kablovima.

Dobar, logičan ili bar pošten odgovor možeš da dobiješ ako postaviš dobro definisano pitanje, ili makar suvislo. Ovako kako pitaš, jedino mogu da zaključim da provociraš. Normalno pitanje zaslužuje i normalan odgovor.

Šta je normalno, ili suvislo u tvojim pitanjima i konstatacijama? Da ne navodim, pročitaj sam.

Argumentovano... kako se mjeri neutralnost sistema? Koji je to standard ili referenca za neutralnost zvuka? 

Ono što mogu da izmjerim je linearnost odziva. Linearnost i neutralnost nisu sinonimi.

Koji je po tebi ispravan način korišćenja riječi "neutralan"?

Probaj da postaviš pitanja i koriguješ stav a da liči na tvoj zadnji post pa ću pokušati da odgovorim argument9vano i što smislenije.

Link to comment
Share on other sites

6 sati ranije, Toza said:

To je ćerkin head fi. Slušalice su sony mdr nemam pojma koji model. Jedan iznad osnovnog. Imaju alu školjke i nemaju tastere na kablu. Pozlaćeni konektori.

Bilo je bitno samo da su bijele i sa bijelim kablom B)

Sa dakčićem preko kompa (foobar i kernel striming) sviraju poprilično dobro. Doduše, fali scena i vazduh i još koješta u odnosu na top modele, međutim, zvuk je izuzetno linearan.

Hvala! 

Ako budeš stigao, pogledaj koji su model.

Ja sam probao nekoliko tih Sony MDR-ova u radnji (izgledaju jako slično tvojim), od jeftinijih pa do skupljih.

Zvuk im je bio daleko od linearnog, tako da se možda taj tvoj model razlikuje.

Preovlađujući utisak posle slušanja je bio (za moj ukus) zamarajući napucan/napumpan one note bass sa prigušenim visokom tonovima.

To je sada izgleda trend u toj klasi, pošto ni ostali proizvođači mnogo ne odskaču sudeći po onome što sam do sada probao. 

Povlađuje se ukusu ciljne grupe - bass i samo bass, ... i još više bass-a. :) 

 

Link to comment
Share on other sites

Isti utisak sam i ja imao. Ćerka je insistirala zbog boje iako sam predlagao akg Y45. 

Trebalo je nekog vremena za razradu. Iznenadio sam se zvukom kad sam ih sledeći put poslušao nakon njenog ubjeđivanja da su dobre. I dalje je mid bas bio malo napadan, ali su se visoki pročistili. Sledeći put sam ih slušao sa chord mojo dacom i bio sam vrlo zadovoljan sa zvukom obzirom na klasu.

Hiface dac je naravno odradio svoj dio posla perfektno, tako da je sad zvuk, mogu slobodno da kažem, najbolji do sad u mom sistemu. Ili sistemima. Ili još preciznije, kod mene.

 

Link to comment
Share on other sites

55 minuta ranije, Aleksandar75 said:

@Toza  

Očigledno je da ne možemo da se razumemo.

Paralelne linije ne mogu da imaju zajedničku tačku preseka.

Ne bih ti više kvario temu.

Poz

Da ponovim, ono što mogu da izmjerim je linearnost odziva. Neutralnost i linearnost nisu sinonimi.

Tražiš od mene da odgovorim na nešto na šta ne postoji suvisao odgovor. 

Pitam ja tebe... kako se mjeri neutralnost i koji je standard, odnosno referenca za neutralnost?

I odmah za tim... kako se na ispravan način koristi riječ "neutralnost"?

Mislim da se jako dobro razumijemo iako insistiraš na paralelnim univerzumima - "linijama".

Pozdrav.

Link to comment
Share on other sites

25 minuta ranije, Toza said:

Isti utisak sam i ja imao. Ćerka je insistirala zbog boje iako sam predlagao akg Y45. 

Trebalo je nekog vremena za razradu. Iznenadio sam se zvukom kad sam ih sledeći put poslušao nakon njenog ubjeđivanja da su dobre. I dalje je mid bas bio malo napadan, ali su se visoki pročistili. Sledeći put sam ih slušao sa chord mojo dacom i bio sam vrlo zadovoljan sa zvukom obzirom na klasu.

Hiface dac je naravno odradio svoj dio posla perfektno, tako da je sad zvuk, mogu slobodno da kažem, najbolji do sad u mom sistemu. Ili sistemima. Ili još preciznije, kod mene.

 

 

Ja sam klincu na kraju kupio AKG Y-50 na slepo, najviše zbog gomile testova i činjenice da su već treću godinu za redom proglašene za "Product of the Year" od strane WhatHiFi-ja

Ali avaj, i AKG imaju "ojačan" bass i ne mogu reći da imaju neutralan zvuk.

...Mada su u tom pogledu zakon za Sony-je i ostale slušalice koje sam do tada probao.

A moje matore "referentne" Philips SBC HP840 na kraju ispadoše čist highend. Sviraju daleko čistije i neutralnije od svega probanog.

Bitno je da je klinac presrećan.

Ja se još uvek nadam da ću naći nešto za sebe za muziku u pokretu, pošto su mi Philipsi preveliki.

Link to comment
Share on other sites

U potpunosti dijelim utiske što se sony i akg slušalica tiče. 

Jedine koje su mi se zaista dopale i koje imaju "neutralan" zvuk :ph34r: (da ne vidi Aleksandar) od ova dva brenda su akg Q701 u kombinaciji sa chord mojo. Sa fiio x5 i fiio mislim e18 (pojačalo za sluške) nalazio sam mane obzirom na reputaciju i klasu što bih ipak pripisao fiio uređajima.

Link to comment
Share on other sites

On 17.5.2017. at 22:40, 空也 said:

Hvala! 

Ako budeš stigao, pogledaj koji su model.

Ja sam probao nekoliko tih Sony MDR-ova u radnji (izgledaju jako slično tvojim), od jeftinijih pa do skupljih.

Zvuk im je bio daleko od linearnog, tako da se možda taj tvoj model razlikuje.

Preovlađujući utisak posle slušanja je bio (za moj ukus) zamarajući napucan/napumpan one note bass sa prigušenim visokom tonovima.

To je sada izgleda trend u toj klasi, pošto ni ostali proizvođači mnogo ne odskaču sudeći po onome što sam do sada probao. 

Povlađuje se ukusu ciljne grupe - bass i samo bass, ... i još više bass-a. :) 

 

Sinoć sam ozbiljnije poslušao i ....

Sve si u pravu. Naglašen bas i nedostatak visokih. Ćera sve fino upeglala ekvilajzerom.

Bilo promjena u zvuku pa sam provjerio podešavanja. Na pitanje - što mi nisi rekla - nisi me pitao... B)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Fijuuuuuuu....

Zvižduk popodnevni....

Gospodstveno i mangupski!!!

Prezadovoljan sam kako sistem napokon svira!

Opušteno, nonšalantno, a ujedno šmekerski, bez koloracije, čisto, uredno...

Bre!!! 

Da i ja jednom budem zadovoljan baš.

Ako bih baš cijepao dlaku na četvoro, možda malo fali entuzijazma, ali u ovom trenutku to bi bilo previše. Sad mi nevjerovatno prija, pravi antistres program.

Odavno nisam bio ovako srećan! Čak me i ženče pitala što sam se naježio.... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...