Jump to content


Erdinger (tema o pivu)


Willi Studer

Recommended Posts

Nije ovo elitizam u pitanju. Samo ne volim kiselise i pirincano-ustajalonikotinske arome kada otvorim pivo. Eto, meni to veoma smeta. Ja nisam pusac, ali imam 20tak godina pusackog minulog rada i znam o cemu pricas. Sada ne pusim, eto vec 16 i po godina, pa mi se valjda i osetilo ukusa profinilo.

 

Sine, Äestitam :thumbsup2 . Ja nikako da ostavim nikotin.

 

Jeste elitizam u pitanju, ne mislim samo na tvoje postove, već na većinu od poÄetka teme.

Link to comment
Share on other sites

Kada sam imao 17-18-19 godina, bez 20tak malih karlovackih u sebi se nisam vracao kuci. Tada mi je to bilo najbolje pivo sto zbog lokalpatriotizma, sto zbog toga sto je u onom izboru iz tog vremena bilo na samom vrhu. Tada smo isli u Trst i Grac, pa smo tamo mogli da vidimo koja je razlika izmedju nemackih, ceskih, belgijskih i ovih nasih...i nismo se vracali dok nismo izbalavili sve marke koje smo poneli...jbg, tako je bilo. I duvan smo donosili odande.

Link to comment
Share on other sites

Kada sam imao 17-18-19 godina, bez 20tak malih karlovackih u sebi se nisam vracao kuci. Tada mi je to bilo najbolje pivo sto zbog lokalpatriotizma, sto zbog toga sto je u onom izboru iz tog vremena bilo na samom vrhu. Tada smo isli u Trst i Grac, pa smo tamo mogli da vidimo koja je razlika izmedju nemackih, ceskih, belgijskih i ovih nasih...i nismo se vracali dok nismo izbalavili sve marke koje smo poneli...jbg, tako je bilo. I duvan smo donosili odande.

 

Pa ti si preterivao i kad si bio mladi Mrmot? :D

 

Ja sam uvek bio više za... cigare :ph34r: .

 

Å to se tiÄe te novosteÄene odvratnosti spram ukusa, Å¡ta ti se joÅ¡ ogadilo, osim piva? Ne jedeÅ¡ viÅ¡e pljeskavice sa kioska? Suho meso kupujeÅ¡ direktno od suhomesnatog proizvoÄ‘aÄa sa ruralne farme? Jogurt prepoznajeÅ¡ po mirisu Äim uÄ‘eÅ¡ u megamarket?

Link to comment
Share on other sites

Ne jedem pljeske sa kioska, suho u tragovima kad mi neko dodje, jogurt ne pijem...ne jedem bureke, lisnata testa, pecenje, piletinu, pihtije, iznutrice, kavurme, maramice ....

A preterivalo se, bas ...i u cigarama..se preterivalo i bonbonama :ph34r: ne mozes da verujes koliko. A sada placam porez i slusam zenu... :facehearts

Link to comment
Share on other sites

Pa ti si preterivao i kad si bio mladi Mrmot? :D

 

Ja sam uvek bio više za... cigare :ph34r: .

 

Å to se tiÄe te novosteÄene odvratnosti spram ukusa, Å¡ta ti se joÅ¡ ogadilo, osim piva? Ne jedeÅ¡ viÅ¡e pljeskavice sa kioska? Suho meso kupujeÅ¡ direktno od suhomesnatog proizvoÄ‘aÄa sa ruralne farme? Jogurt prepoznajeÅ¡ po mirisu Äim uÄ‘eÅ¡ u megamarket?

 

Sa trinaes je popusio prvu pljugu adma pole i naj boljem .... , er taaaad tad ej bio mlad!!!! :-D

Link to comment
Share on other sites

Ne jedem pljeske sa kioska, suho u tragovima kad mi neko dodje, jogurt ne pijem...ne jedem bureke, lisnata testa, pecenje, piletinu, pihtije, iznutrice, kavurme, maramice ....

A preterivalo se, bas ...i u cigarama..se preterivalo i bonbonama :ph34r: ne mozes da verujes koliko. A sada placam porez i slusam zenu... :facehearts

 

Pa sta jedes??? Da nisi i ti vegetarianac ???

Link to comment
Share on other sites

Ne jedem pljeske sa kioska, suho u tragovima kad mi neko dodje, jogurt ne pijem...ne jedem bureke, lisnata testa, pecenje, piletinu, pihtije, iznutrice, kavurme, maramice ....

 

To ti priÄam. Vrlo elitistiÄki sa stanoviÅ¡ta proseÄnog graÄ‘anina Srbije i pripadajućih mu prihoda.

Link to comment
Share on other sites

To ti priÄam. Vrlo elitistiÄki sa stanoviÅ¡ta proseÄnog graÄ‘anina Srbije i pripadajućih mu prihoda.

To Å¡to je proseÄna zarada, proseÄnog graÄ‘anina, ove ispod proseÄne države bedna, nema ama baÅ¡ nikakve veze sa kvalitetom piva (ili možda ima).

Moja zarada nije proseÄna (ipak, daleko od toga da je visoka), ali i kada bi bila proseÄna gledao bih da pijem manje, ali kvalitetnije. Da pijem bilo Å¡ta samo da bih mogao da popijem koliÄinski viÅ¡e nikada mi nije bilo samo po sebi cilj, već ako mogu, da uživam u piću, Å¡ta god da se pije - voda, sok, pivo, vino, rakija,...

I to nije uopÅ¡te elitistiÄki stav, već liÄni izbor.

A veruj mi, dosta puta sam bio Äak i napljuvan zato Å¡to neću u druÅ¡tvu da pijem odreÄ‘eno pivo, jer, Bože moj, svi drugi ga piju, a ja izvoljevam i pijem vodu. Pri tome nikoga nisam terao da pije to Å¡to pije, jer smatram da za to nemam pravo. Nikada nisam odbio piće u bilo kojoj prilici, ali sam se trudio da ne moram na silu da pijem ono Å¡to neću.

Link to comment
Share on other sites

Ma ionako samo sve izgleda, neovisno o zivotnom veku. Gde je i sta je stvarnost? Onako kako izgleda, tako se i osecamo, a kako se osecamo, tako i zivimo :wave2

Ma ne stavljam nista u usta sto mi je ruzno na izgled i na ukus, pa tako vec 48 godina. Moram da priznam da sam veoma zadovoljan tim izborom, bez obzira na okruzenje.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...