Jump to content


Erdinger (tema o pivu)


Willi Studer

Recommended Posts

Probao Valjevsko, mnogo puta...ali kao i sa drugim pivima u Srbiji, nakon tri flase pocne da se oseca pirinac, glavni sastojak napucane proizvodnje, onaj potmuli okus ugasenih cigareta u plasticnoj kantici vode. Kada kupis gajbu, od 20 komada popijes 5 razlicitih piva...i to odvratnih. Na ovim prostorima nikada nije bilo pravih i kvalitetnih piva. Sve barustina za radnicku klasu, koja se uklapa u prizor blatnjavih ulica i isto takvih cipela, ustajalih podpazuskih zadaha i morava bez filtera. Naslusao sam se tih prica kako je to sve vrhunsko....jeste, ali za koga? Ne zelim nikoga da vredjam, samo kazem ono sto sam apsolvirao vec odavno.

 

:cheers

Apsolutno taÄno!!!

Ja poslednjih meseci pijem pivo u relativno malim koliÄinama (viÅ¡e ide vino), ali ova "strana, a naÅ¡a" ne!

Pije se uglavnom Guinness draught, Pilsner Urquell, Budweisser, povremeno i po neko od belgijskih ako naletim na akciju po hipermarketima.

I to je to.

Više volim da popijem jedan Guinness od 200 dindži nego 3 jelena (a i zdravije je).

Link to comment
Share on other sites

Pijem pivo vec 35 godina, najmanje. Nikada, ali nikada nijedno pivo nije bilo bolje od Plzena, Guinnessa, Paulanera, Erdingera, pa cak i Fostersa, Heinekena, Budweisera, Carlsberga...ma i onaj radnicki britanski Scol je bio bolji. Da li znate koliko se mnogo razlikuje ovaj nas Staropramen od hrvatskog, a tek od ceskog? Rodjen sam u gradu sa velikom pivarskom tradicijom, ali svi smo za vreme Markovicevih free shopova kupovali pivo u free shopovima. To potpisujem od 1977. na ovamo od kada pijem pivo sirom sveta.

ZnaÄi sada pijeÅ¡ iskljuÄivo Plzen i Guinness? Kada si zadnji put pio valjevsko?

Link to comment
Share on other sites

ZnaÄi sada pijeÅ¡ iskljuÄivo Plzen i Guinness? Kada si zadnji put pio valjevsko?

Ne, pijem Paulanner Weiss i to retko. Kao sto rekoh, sada sam veliki decko i ne pije mi se pivo.  Valjevsko nisam pio barem tri godine. Ne verujem da je bolje od Paulanera, jer bi sa tom cenom koliko kosta napravio svetski bum. Ali probacu ga prvom prilikom.

Link to comment
Share on other sites

Najbolje pivo na svetu je ono koje trenutno pijem. Domaće, kvalitet verovatno nije najbolji, iz limenke, ali pije mi se i baÅ¡ sam zadovoljan. Ja obiÄno pijem pivo zbog radi toga Å¡to sadrži alkohol pa me malo raÅ¡amuti (izraz jednog kolege, verovatno oznaÄava stanje blage oÅ¡amućenosti...) a ne zbog toga Å¡to mi se pije slasni nektar uz koji uživaju sva Äula i anÄ‘elÄići lete okolo a zvonÄići cvrkuću umilne melodije. Pivo je pivo, nemoj da kenjate mnogo...

 

:cheers

Link to comment
Share on other sites

Najbolje pivo na svetu je ono koje trenutno pijem. Domaće, kvalitet verovatno nije najbolji, iz limenke, ali pije mi se i baÅ¡ sam zadovoljan. Ja obiÄno pijem pivo zbog radi toga Å¡to sadrži alkohol pa me malo raÅ¡amuti (izraz jednog kolege, verovatno oznaÄava stanje blage oÅ¡amućenosti...) a ne zbog toga Å¡to mi se pije slasni nektar uz koji uživaju sva Äula i anÄ‘elÄići lete okolo a zvonÄići cvrkuću umilne melodije. Pivo je pivo, nemoj da kenjate mnogo...

 

:cheers

 

Probaj rakiu da vidis kako ona tek rasamucue!!!! ;-)

Link to comment
Share on other sites

Najbolje pivo na svetu je ono koje trenutno pijem. Domaće, kvalitet verovatno nije najbolji, iz limenke, ali pije mi se i baÅ¡ sam zadovoljan. Ja obiÄno pijem pivo zbog radi toga Å¡to sadrži alkohol pa me malo raÅ¡amuti (izraz jednog kolege, verovatno oznaÄava stanje blage oÅ¡amućenosti...) a ne zbog toga Å¡to mi se pije slasni nektar uz koji uživaju sva Äula i anÄ‘elÄići lete okolo a zvonÄići cvrkuću umilne melodije. Pivo je pivo, nemoj da kenjate mnogo...

 

:cheers

E ovaj put se ne slažem sa tobom, u dobrom pivu treba da se uživa, a ne kao ono kad pokojni Gidra u seriji "Vruć Vetar" krene da njake o tome da rakija treba da "vata", epizoda kad prave rakiju koja može da se pije i da se ne napiješ.

ObaÅ¡ka Å¡to mene npr. od one teÄnosti koja se nalazi u flaÅ¡ama/konzervama na kojima piÅ¡e "Jelen" obavezno boli glava i posle jednog.

A ova kvalitetnija mogu da popijem koliko god i ništa. Mislim, upijem se dobro, ali kad prođe osećam se super.

Link to comment
Share on other sites

U svemu treba da se uživa. Insert iz serije nije baš reprezentativan u bilo kom smislu.

Nisam od onih koji dele piva. Mislim, razlikujem ladno i mlako. Glava me ponekad zaboli sutradan kad preteram, ali sam skontao da to najviÅ¡e zavisi od toga koliko sam izduvanio. Naime, uz pivo posebno fino idu cigare, pa se nekad pretera, kao i sa pivom. U takvim sluÄajevima, primetio sam da može da zaboli glava, nezavisno od brenda piva.

 

InaÄe, mislim da je pivo piće koje nije nikako za to da se popije jedno i da se "uživa" neÅ¡to posebno u samom Äinu, ne razumem ni takvo Å¡ta u konzumiranju bilo kog pića. Kao, ja sad neÅ¡to giga mega uživam dok pijem konjak koji važi za vrhunski. Okej, kome to znaÄi, pozdravljam. Takvi uglavnom imaju obiÄaj da se zaustave na tom jednom piću, pivo mi je viÅ¡e praktiÄno, to niko ne pije sa namerom da popije ÄaÅ¡u. Iz istih razloga ne priznajem ono Å¡to se kod nas zove "malo" pivo. Kakvo, bre, malo pivo, ili ću da popijem pivo ili neću uopÅ¡te da ga pijem.

Link to comment
Share on other sites

Jbg...neko se izronda uz obicnu mikro liniju, a neko voli da gustira novi DAC... ;-) jer mu onaj pre ovog novog i nije bas bio potaman. Ne razumem to, DAC je DAC, pa ko ima potrebu da ga menja? Satro bolji mu zvuk....ono giga mega.....nule i jedinice, isti qrac

Link to comment
Share on other sites

Jbg...neko se izronda uz obicnu mikro liniju, a neko voli da gustira novi DAC... ;-) jer mu onaj pre ovog novog i nije bas bio potaman. Ne razumem to, DAC je DAC, pa ko ima potrebu da ga menja? Satro bolji mu zvuk....ono giga mega.....nule i jedinice, isti qrac

 

Nekada a toe stvarno tako mini-linie bolje zvuce od separatnok haj-fi sistema!!!!

Link to comment
Share on other sites

Svaka cigara je smešna :) .

 

Nisam ja imao na umu izrondavanje uz pivo, to mi bilo zanimljivo negde oko 17-te. PriÄam o elitizmu.

Nije ovo elitizam u pitanju. Samo ne volim kiselise i pirincano-ustajalonikotinske arome kada otvorim pivo. Eto, meni to veoma smeta. Ja nisam pusac, ali imam 20tak godina pusackog minulog rada i znam o cemu pricas. Sada ne pusim, eto vec 16 i po godina, pa mi se valjda i osetilo ukusa profinilo.

Link to comment
Share on other sites

Nije ovo elitizam u pitanju. Samo ne volim kiselise i pirincano-ustajalonikotinske arome kada otvorim pivo. Eto, meni to veoma smeta. Ja nisam pusac, ali imam 20tak godina pusackog minulog rada i znam o cemu pricas. Sada ne pusim, eto vec 16 i po godina, pa mi se valjda i osetilo ukusa profinilo.

 

Upravu si i aj sam bio pusac sat vec ne pusim evo 14 godina i znam o cemu pricas!!!! Naj gori smo mi bivsi pusaci imamo istancan njuh!!!! :-D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...