Jump to content


Erdinger (tema o pivu)


Willi Studer

Recommended Posts

Mozda cak naprotiv, ljudi koji ne vole piva, obicno lakse piju i podnose mutna..

Ja sam iz njegovog posta shvatio da nije ljubitelj piva OSIM u slučaju Pilsner Urquell-a. Možda grešim. No ako je zaista tako, onda postoji velika verovatnoća da mu se neće svideti Erdinger. Ovo je, naravno, samo pretpostavka, ali bazirana što na svom što na iskustvima drugih ljudi. U svemu postoje izuzeci, te ćemo konačan sud znati kada se Paja nakani da proba pivo. Možda čeka da za'ladi. :ph34r:

Link to comment
Share on other sites

Koliko ja znam ovo pivo se uvozi iz NemaÄke. NaÅ¡i proizvoÄ‘aÄi ne znaju kako se pravi dobro a kamoli vrhunsko pivo.

Delimicno tacno, postoji par malih pivara koje prave vrhunsko pivo.

Prvo bih izdvojiO WFB koji se tocio u Optimistu, Tramvaju i jos nekim kaficima, postojalo je crno i svetlo i mogao je da se uzme miks. Zadnji put kad sam bio u Tramvaju pre par godina nije imalo jer je pivaru kupio neko drugi pa se nije znalo dal ce da nastavi sa radom ili ... Ne znam dal ih jos tamo ima posto nisam vise isao od kada ga nisu imali...

Onda bih izdvojio pivare Black Turtle, imaju odlicna piva specificnog ukusa...

Link to comment
Share on other sites

Srpsko-ÄeÅ¡ki kafić "Staro mesto" u Rige od Fere 15, jedini imaju ÄeÅ¡ko pivo "Bernard". Radi se inaÄe o staroj porodiÄnoj pivari koja u procesu proizvodnje ne koristi pasterizaciju, nego mikrofiltraciju, pa zbog toga ovo pivo ima kraći rok trajanja, ali je zato ukus neprevaziÄ‘en. :thumbsup2

post-9977-0-72368800-1346359463_thumb.jp

Ja sam krenuo ovu temu da citam misleci da se Erdinger odnosi na Bernard (jako sunce danas) ali vidim da na zalost to nije isto a sto se tice Bernarda sve najbolje za ukus a i za pakovanje flase...

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Ove sezone samo ZajeÄarsko pivo, otkad se pojavilo i izvan IstoÄne Srbije. MeÄ‘utim, jedini original koji se proizvodi u ZajeÄaru, i jedino koje zaista valja, je u staklenoj flaÅ¡i 0,5l sa oznakom "svetlo pivo". Tvrdim da je to verovatno najbolje pivo u Srbiji.

ZajeÄarsko je omiljen izbor nas studenata, a oktrio sam ga tokom planinarske akcije na Staroj Planini, gde je i proglaÅ¡eno za oficijelni napitak planinarskog udruženja.

Link to comment
Share on other sites

Ove sezone samo Zaječarsko pivo, otkad se pojavilo i izvan Istočne Srbije. Međutim, jedini original koji se proizvodi u Zaječaru, i jedino koje zaista valja, je u staklenoj flaši 0,5l sa oznakom "svetlo pivo". Tvrdim da je to verovatno najbolje pivo u Srbiji.

 

Veoma dobro pivo. Skoro kao Valjevsko. :cool: Inače, ista je priča sa ambalažom i u slučaju Valjevskog - "zidar" je prava stvar; sve ostalo Å¡to prave, pogotovo pod nazivom Atlas, nije ni blizu. 

 

diploma.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ja ove sezone pijem 3-4 razliÄita piva, zavisno od prisutnosti u marketima i trenutnog raspoloženja (kao i koliÄine novca u džepu).

 

1. Guinness Draught, limenka, 0.5 L - našao sam za nešto ispod 200 rsd komad... jeste skupo, ali je gušt, najbolje tamno po meni

2. Budweiser Budvar, limenka, 0.5 L - skoro se pojavilo ovo pakovanje, cena korektna, oko 90 rsd komad... po meni najbolje svetlo pivo na našem tržištu

3. Staropramen, flaša staklena, 0.5 L - korektno i jeftino pivo... daleko od svog starijeg brata iz Češke, ali i ovo na našim prostorima nije loše

4. Amstel, flaša staklena, 0.5 L - ovo pivo najviše pijem s obzirom da meni najviše odgovara, a cena je više nego korektna

 

ZajeÄarsko nisam probao, kao ni vaskrsli BIP, ali ću ih sigurno probati, pa ako valja eto radosti.

Pio sam i par nemaÄkih u GrÄkoj i to je tek užitak. InaÄe, generalno najviÅ¡e volim nemaÄka i ÄeÅ¡ka piva, svetla, a Å¡to se tiÄe tamnog samo je jedan Guinness.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...