Jump to content


stevin sistem


stevan.zemun

Recommended Posts

  • Replies 706
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Да ли не знаш, не разумеш Ñе или лупнеш нешто колико да имаш број поÑтова? :)

 

Dolby Atmos, биоÑкопÑка верзија има 128 канала.

Link to comment
Share on other sites

Да ли не знаш, не разумеш Ñе или лупнеш нешто колико да имаш број поÑтова? :)

Dolby Atmos, биоÑкопÑка верзија има 128 канала.

Nema bioskop u mom selu, izvinjavam se na neznanju :)

Jeste, moj projektovani cilj za 2023-u je da budem u vrhu po broju postova na ovom forumu.

Link to comment
Share on other sites

Зашто оÑећате потребу да убедите Стеву како греши што Ñтреми Ñуроунду и јаким авр уређајима?

 

Људи, ово није ништа лично... Ñамо форумÑко препуцавање пред финале. :)

 

 

@Тротер То било упућено циркуÑу, не теби. Поредити окружујући звук Ñа циркуÑом је најблаже речено, акт непоштовања.

Link to comment
Share on other sites

@Тротер То било упућено циркуÑу, не теби. Поредити окружујући звук Ñа циркуÑом је најблаже речено, акт непоштовања.

Ah, izvinjavam ponovo, malo me jos trza finski refleks, skacem na svaku fintu :)

Link to comment
Share on other sites

Ah, izvinjavam ponovo, malo me jos trza finski refleks, skacem na svaku fintu :)

 

 

Ма иди бре... хехе... како Ñу почели, реко да не прођемо ко СовјетÑки Савез пре 70 год. Добро је да Ñмо урадили оно што они ниÑу могли за 6 година. :order

Link to comment
Share on other sites

Ма иди бре... хехе... како Ñу почели, реко да не прођемо ко СовјетÑки Савез пре 70 год. Добро је да Ñмо урадили оно што они ниÑу могли за 6 година. :order

Sej no mor, sto kaze Monti. Vise ne bih smeo da gledam prenose sporta, danas zamalo da pojedem fikus sa saksijom u trecoj cetvrtini. Lepo meni kaze cale, sine, samo snuker gledati i mene ledja vise ne bole.

Link to comment
Share on other sites

Sej no mor, sto kaze Monti. Vise ne bih smeo da gledam prenose sporta, danas zamalo da pojedem fikus sa saksijom u trecoj cetvrtini. Lepo meni kaze cale, sine, samo snuker gledati i mene ledja vise ne bole.

 

Ðемој тако... имам овде два фикуÑа у две огромне ÑакÑије, па бих поÑле варио шеÑÑ‚ меÑеци ко крокодил кад гутне неког гнуа... ал' не би било толико укуÑно...

Link to comment
Share on other sites

Ja bih btw. bas hteo da nekad cujem dobar home theatre ili kako se vec to zove strucno.Kad sam na proslom hifiles sajmu cuo onaj naveliko hvaljeni monitor audio sistem i to jos sa koncertom Pink Floyda, koji znamo kako su dobro snimljeni, to je bila takva kanturina od zvuka da je cirkus slab izraz.Razumem i da se to nekom svidja ukoliko nije cuo nesto bolje ali sa 500-600 evra polovnjaka ili 1000-1500 u stereu bi se covek naslusao muzike.Kad tako nesto pustim kod sebe sa YT ili gledam neki koncert sa mezzo zvuci da se smrznes.Cak i filmovi zvuce odlicno,kao da je za to sistem pravljen a ne za gramofon.Gledanje nekih tonski majstorski odradjenih koncerata sa mezzo je za mene uzivanje ravno gramofonisanju.Predpostavljam da bi neki sistem od zaista kvalitetne opreme zaista zvucao sjajno i eto dobre ideje za sledeci sajam nekom izlagacu.Cekam Deliju na pr da cujem kod njega u novoj gajbi njegove Triangle sa subwooferom.Meni btw za hometheatre bas i nefali puno,vec imam 4 sbl-a,woofer ne treba,samo jos 1 nap250 video sam cak da neki verski brat iz UK tako slusa.Nemam dakle predrasude,samo nisam jos cuo da to negde dobro zvuci,u smislu muzike.Film je film,tu je sve artificial,mene muzika zanima.Za film odem do Arene,il prikacim ponekad deci zvucnike da se prepadamo od efekata,decja posla( u kojim volim da ucestvujem).

Link to comment
Share on other sites

Surround nije za tebe, Äuo sam stereo sisteme od nekoliko desetina hiljada eura. To je fantastiÄno zvuÄalo, za muziku... doživljaj filma je inferioran u poreÄ‘enju sa mojim nekoliko puta jeftinijim surround sistemom. Meni i koncert bolje zvuÄi na viÅ¡ekanalnom sistemu sa viÅ¡ekanalnim materijalom. Ako si navikao da posmatraÅ¡ dogaÄ‘aj sa strane, ne da si unutar deÅ¡avanja... ostani na stereu i toliko.

Link to comment
Share on other sites

Nisi u pravu,film nikad nisam voleo da gledam ne potpuno.Nikad doduse nisam bio video fan i veliko platno bioskopa mi je nezamenjivo,ali i kuci gledamo sto-sta.Odkad je i zvuk u Areni suraund dozivljaj je upotpunjen.Iako je primetno da su kolicina efekata i upotrebljene tehnike u novim filmofima i njihova umetnicka vrednost obrnuto proporcionalni,nekad malo zabave dobro dodje-novi Batman je do OO.U tom slucaju samo zadovoljenja samo zabavom si u pravu,za mene je film umetnicki izraz,a odlazak u bioskop i kulturni dogadjaj,pa mozda i HT nije za mene..To tako polako prestaje da bude,bitna je jeftina zabava i brza fascinacija i tu sebe ne nalazim.Jbg nemam vise 15g.,mada i moj sin koji u tome uziva jer je u tom teenejdzerskom zivotnom dobu shvata dosta toga i zeli nesto bolje, sa smislom, ne samo tri sata efekata.Pocinje da trazi i malo bolje filmove.Jedan dan me je iznenadio bas dobrim filmom koji mu se toliko svideo da je rekao ovo je film koji hocu da sutra pogledam jos jednom,sa tobom,a odusevice te pravi film za tebe : Wiplash, dobi film neke silne oskare zasluzeno.Mada je u pitanju potpuno pogresan pogled na jazz,ne postojeci u pravom zivotu,vredi ga pogledati.

Stevo,izvinjavam se na off-u.

Link to comment
Share on other sites

Pricate o potpuno razlicitim stvarima.

Kao da poredite limuzinu i dzip, jednostavno radi se o razlicitoj nameni. Stereo je pre svega namenjen muzici, a surround filmu odnosno koncertima.

Ljubiteljima prvog je, u apsolutnom smislu, prioritet kvalitet zvuka samog po sebi. Neutralnost, prirodnost, fluidnost tona, odsustvo zrna, stereo separacija i u isto vreme celovita zvucna slika, homogenost zvuka po citavom fr. spektru, itd...

Za bioskopski dozivljaj, koji je drugaciji samim prisustvom video senzacija, sam kvalitet zvuka je nesto sto je drugog prioriteta (u poredjenju sa stereo sistemom iste cenovne kategorije). Ovde su najbitniji mnogobrojni zvucnici i sub(ovi) kako bi se slusalac/gledalac stavio u centar "zbivanja", tj. za potrebe rekreacije zvuka koji je snimljen i dolazi iz daleko vise pravaca nego klasican stereo snimak.

Svega toga kod sterea nema (bilo da je koncert akusticne ili amplifikovane vrste), pa samim tim nema ni potrebe za rekreaciju necega cega nema nitii treba da bude u reprodukciji. Dakle, zvuk na koncertima jedino dolazi sa prednje strane (ima sirinu, dubinu i visinu), i deluje kao jedna celina. Ovde bih samo izuzeo SACD izdanja klasicne muzike, nisam ih slusao pa ne mogu ni da komentarisem.

Da ne bude zabune, siguran sam da na nekom vrhunskom surround sistemu, osim filmova i koncerata, takodje i muzika zvuci odlicno i sigurno zabavno.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...