Jump to content


Shucin sistem - pola DIY - pola fabrika - formula za HI -AND


suca77

Recommended Posts

  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Dao sam jednu dezinformaciju u vezi Gavrine trenutne kombinacije.Nije 320 vec TD321 sa Sme3, zlatnom.Kaze da su savrsena kombinacija i radi sjajno.Ujedno i predlog oko ruke,poznata i dobra kombinacija.Ne cudim se da je Rega nadsvirana.Racunajuci da je Rega bolja rucka od Thorensove,samo jos jedna potvrda kako idu prioriteti i uticaj na zvuk kod gramofona ,kako to Linn navodi u hijerarhiji pri izgradnji sistema zasnovanog na gramofonu:Baza,rucka i na kraju glava.Radujem se popravci na gramofonskom izvoru,nebi valjalo da CD ostane u tvom sistemu kao superioran kako sam ja to cuo kad sam bio,doduse nece biti lako izaci na kraj sa Burketom ovom Thorensu.Za pocetak prebacio bih Regu na njega,ne znam samo kako je sa geometrijom i busenjem baze...

Link to comment
Share on other sites

Dao sam jednu dezinformaciju u vezi Gavrine trenutne kombinacije.Nije 320 vec TD321 sa Sme3, zlatnom.Kaze da su savrsena kombinacija i radi sjajno.Ujedno i predlog oko ruke,poznata i dobra kombinacija.Ne cudim se da je Rega nadsvirana.Racunajuci da je Rega bolja rucka od Thorensove,samo jos jedna potvrda kako idu prioriteti i uticaj na zvuk kod gramofona ,kako to Linn navodi u hijerarhiji pri izgradnji sistema zasnovanog na gramofonu:Baza,rucka i na kraju glava.Radujem se popravci na gramofonskom izvoru,nebi valjalo da CD ostane u tvom sistemu kao superioran kako sam ja to cuo kad sam bio,doduse nece biti lako izaci na kraj sa Burketom ovom Thorensu.Za pocetak prebacio bih Regu na njega,ne znam samo kako je sa geometrijom i busenjem baze...

Thorens se isporuÄivao sa fabriÄki montiranim SME rukama - nikakva tajna, ali to je poslovna saradnja i ne treba se tih pravila držati kao pijan plota.

Dakle na Thorens bazu može svaka ruka - pa i dobra :)

Na koji se naÄin raÄuna da je Rega ruÄica bolja od Thorensove?

Ko je sve probao i uporedio neka digne dva prsta!

Linova tvrdnja o odnosu baza-ruka-zvuÄnica nije nikakvo pravilo, već samo Linov marketinÅ¡ki slogan: oni su pravili bazu, a ruke i zvuÄnice su im drugi pravili. Uostalom, babylonov sistem (gramofononski) ti se dopada. Primeni Linovu filozofiju na taj gram i daj mi odgovor Å¡ta je bolje!

OdliÄno znam Thorens 320, živeo sam sa Mk2 jako lepo i bez problema ga zamenio superiornim Sl1210Mk2.

Audiofilski pozdrav!

Link to comment
Share on other sites

I mene bi to zanimalo , mada kazu da BOLJE lezi SME 3009 ser II . Uh stvarno je neverovatno da se kod tebe Thorens nije dobro pokazao. JBTE sta ti je ovaj hi - fi , bukvalno je sve od sistema do sistema. Ja moram da postujem ovakve testove pogotovo kad njima prisustvuje User :cheers covek stvarno dobro cuje i registruje promene na pravi nacin. Ostavio ono sto bolje radi tako sam i isao uvek napred ali sad lagano dolazim na neka iskustva dugogodisnjih gramofondzija koji su pre mene sve ovo prosli. Tek sad mogu i da potvrdim ono sto je Babylon rekao za Thorense u odnosu na druge gramofone u slicnom cenovnom razredu. Treba uzeti i u obzir da td 320 spada u bolje i dokazane modele Thorensa i da je u startu bio skuplji od Rege za skoro duplu cenu.

Ovo je privremeno resenje dok ne stigne pravi gramofon. Moj prioritet je Technics sl 1000 mk2, pa redom dalje znate vec sta se sve pominjalo. Evo malo slika JBL - a L - 90 i Thorensa :wave2

Drago mi je da si zadovoljan, to ti je privremeno resenje koje moze i duze da potraje, bez problema.Sad mozes na miru i bez ikakve zurbe da vrebas priliku za 1000-ku ili sta ti se vec svidi u medjuvremenu.Medjutim, upravo se ukazala jedna takva prilika, mislim na ovo na sta ti je ukazao Anubisgrau ,previse dobro da bi bilo istinito ( ne kazem da nije), coveku verovatno trebaju pare hitno i dao je zaista fenomenalnu ponudu, probaj to da odradis.To bi svakako bio korak napred, ali trazi ipak kes ulaganja.Ako ti trenutno nije do toga , opusti se i slusaj Thorensa i uzivaj, navikni se i sazivi sa tim sistemom neko vreme, tako ce i kad dodje sledeca stepenica sve biti jos sladje.Sto se tice rucki, moj savet je da ne diras nista, rb 300 jeste bolja generalno ali na Thoresu uopste ne mora tako da bude. Thores rucica je takodje dobra i dizajnirana je da radi na njihovim gramofonima, tu bar nemas problem oko matchinga.Previse posla tu ima, morao bi da prilagodjavas bazu Regi, nije bas lak posao, a rezultati su po meni neizvesni, u svakom slucaju ako bi Rega bila bolja , to ne bi bila velika razlika.Takodje umanjujes vrednost prilicno Rega gramofonu bez rb 300 a ostaje ti Thorens ruka koja sama po sebi ne vredi puno.
Link to comment
Share on other sites

U cemu je Thorens tacno bolji od Rege? Moze li malo vise informacija?

Cena novih i cene na trzistu polovnjaka su izgleda obrnuto proporcijalne..

I sto bi se mucio sa promenom rucice, kada ce i onako to sve na dobos, kada kolega bude resio da pazari 'pravi gramofon'. :order

Da li ti mladi gospodine znas kakva je razlika izmedju Trabanta i Mercedesa
Link to comment
Share on other sites

Mercedes svinje ne mogu da pojedu?

Е баш Ñе разумеш у аутомобиле :blush: , Трабакула нема више а МерцедеÑа има. ОÑновна разлика.

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Ono je bila sala, mislim ocigledna? :P

Dodjosmo do kola i pukosmo od bola

Ocajnog prizora, seljaci nas kinje

Jer naseg Trabanta pojele su svinje

U velikoj zurbi oko tonske probe

Zaboravaismo skroz na groktave grdobe

Ta nepaznja sitna bese vrlo gadna

Izgubismo naseg voljenog Trabanta

Ali

Na svu srecu svinje nisu k'o Kareli

Ipak je motor ostao sasvim celi

Sad sa tim motorom mi rezemo drva

Al' osta setno secanje na nasa kola prva

Znam ovu pesmicu, je l' moze da prodje? :order Ubice me kolega sto mu offtopic-ujem temu..

Link to comment
Share on other sites

Eto, kolega Ston-u, lepo sam ja odgovorio.. :P Ccc.. Metal i plastika. To sto vi niste razumeli.. :crno-na-belo

No, da rastavimo tako Technics-a, pa uporedimo? :order Motore, npr? Pa kao izvedemo zakljucke.. Ili onog Sony-ja, ista stvar.. Da je tako, Regu kupio niko ne bi, al' tu ocigledno nesto ima. Da ne ponavljamo ponovo Technics-ProJect pricu, nepotrebno.

Ciljao sam na to da se u Engleskoj, Thorens TD-320 prodaje za 50-100F, Rega Planar 3, u zavisnosti od rucice, 100-250F. Kod nas je Thorens isao za 170-250E, Rega 300-350E. Pricamo samo o cenama.

A pitao sam, kada se radi o samom zvuku, u cemu je Thorens bio bolji od Rege? Valjda je samo to i bitno na kraju krajeva?

Link to comment
Share on other sites

Pa kao izvedemo zakljucke.. Ili onog Sony-ja, ista stvar.. Da je tako, Regu kupio niko ne bi, al' tu ocigledno nesto ima. Da ne ponavljamo ponovo Technics-ProJect pricu, nepotrebno.

Ког Сони-ја?

Ма ни та плаÑтика од Реге није баш за подцењивање а ни централна оÑовина.

:wave2

Link to comment
Share on other sites

I odkud to da Vi cenite nesto kod 'gramofona na lastrish'? :lol:

Ма не ценим али уважавам. Ртај Сони има да уђе у иÑторију продаје на КП-у.

:wave2

Link to comment
Share on other sites

NaÄ‘i mi Thorens TD320 u stanju kakav je Å ucin(taj komad je bio moj jedno kratko vreme, znam o Äemu priÄam) za 100F, odmah ću ga kupiti i tebe Äastim!

Lepo pise u Engleskoj. Sucin, tj bivsi Zdravkov, je stvarno u fabrickom stanju.. :thumbsup2 Kao takav, ako je i dalje sve kako treba, moze da vredi vise.. I sam za malo da ga pazarim, jos dok ga je Zdravko prodavao, ali sam tada odustao od gramofona.. Mislio za uvek, al' mi djavo ne da mira!

A da Rega nije dobra, ne bi se toliko dugo zadrzala kod Suce.. Interesuje me samo po cemu je izgubila od Thorens-a, nikakva sumnja nije izrazena, samo znatizelja..

I dobar je Sony, ja bi' ga rado posedovao.. :thumbsup2 I to je bilo za malo, mozda bude ponovo nekih prilika..

Link to comment
Share on other sites

PS-X60.

I odkud to da Vi cenite nesto kod 'gramofona na lastrish'? :lol:

Heheh, apsolutni ubica Thorensa i Rege... ovaj je kandidat za temu "Oglasi..." :lol:

Da probam ukratko da odgovorim na tvoje pitanje. Thorens je jednostavno rezolutniji, pri tome malo bolje odvaja instrumente (bolji fokus), naravno puno bolja dinamika (mislim da je ovde najveća razlika), niži noisefloor. Otprilike bi to bilo to. Rega svira brže, ima neku svoju ritmiku i zanimljivost, mada Thorens nikako nije lošiji po tom pitanju, ima neku svoju magiju.

Link to comment
Share on other sites

Da probam ukratko da odgovorim na tvoje pitanje. Thorens je jednostavno rezolutniji, pri tome malo bolje odvaja instrumente (bolji fokus), naravno puno bolja dinamika (mislim da je ovde najveća razlika), niži noisefloor. Otprilike bi to bilo to. Rega svira brže, ima neku svoju ritmiku i zanimljivost, mada Thorens nikako nije lošiji po tom pitanju, ima neku svoju magiju.

Убацити и фактор: Тип музике.

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Убацити и фактор: Тип музике.

:wave2

Prošli smo razne tipove muzike, Jazz (Duke+Count, First Time), nezaobilazni Children of Sanchez, Ondekoza japanski bubnjevi, akustika, Stockfisch... Nismo slušali rok muziku, ali ne verujem da bi to promenilo utisak.

Link to comment
Share on other sites

Da ne davim pricu o zvuku u sitne detalje - Thorens je svuda pomalo bolji od Rege koja vazi za gramofon kojeg je tesko nadsvirati u klasi gramofona do 350 eura ali jednostavno to se desilo i nije sramota jer je td 320 GENERALNO skuplji gramofon . Thorens je mene izasao 350e a Rega 300E , to su trenutne trzisne cene ova dva gramofona dok je nekad kad su bili novi Thorens bio znatno skuplji. Rega kod nas drzi bolju cenu iz mnogo razloga, jedan od njih je zato sto se jos uvek proizvodi , mogucnost nabavke bilo kog dela, itd

Moram da naglasim da su se najbolje pokazale Rege Planar 3 sa rb 300, dok P3 vec malo zaostaje i ide jeftinije kao i ostali noviji model to mi je rekao MAJSTOR - Toma prodavac iz Krusevca koji zastupa Audio Technicu a usput se bavi i prodajom polovnih gramofona iz Engleske. Kad sam kupovao Regu rekao mi je da gadjam samo Planar 3 a ove druge da zaobidjem

Ono gore na vrhu police je receiver Rotel rx - 803 koji sam morao da pokrijem zbog papige Djoleta kome je to omiljeno mesto i tu dosta boravi i kaki - pa je to osetljivo mesto moralo da se zastiti

Link to comment
Share on other sites

Ono gore na vrhu police je receiver Rotel rx - 803 koji sam morao da pokrijem zbog papige Djoleta kome je to omiljeno mesto i tu dosta boravi i kaki - pa je to osetljivo mesto moralo da se zastiti

Ето разлога да пређеш на мачке :facehearts као прави аудиофил!

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Ето разлога да пређеш на мачке :facehearts као прави аудиофил!

:wave2

On i je ste presao na macke,doduse samo na jednu macu,a Djole je rezervni ljubimac ako maca ode sa nekim macorom. ;-)

Link to comment
Share on other sites

Da ne davim pricu o zvuku u sitne detalje - Thorens je svuda pomalo bolji od Rege koja vazi za gramofon kojeg je tesko nadsvirati u klasi gramofona do 350 eura ali jednostavno to se desilo i nije sramota jer je td 320 GENERALNO skuplji gramofon . Thorens je mene izasao 350e a Rega 300E , to su trenutne trzisne cene ova dva gramofona dok je nekad kad su bili novi Thorens bio znatno skuplji. Rega kod nas drzi bolju cenu iz mnogo razloga, jedan od njih je zato sto se jos uvek proizvodi , mogucnost nabavke bilo kog dela, itd

Moram da naglasim da su se najbolje pokazale Rege Planar 3 sa rb 300, dok P3 vec malo zaostaje i ide jeftinije kao i ostali noviji model to mi je rekao MAJSTOR - Toma prodavac iz Krusevca koji zastupa Audio Technicu a usput se bavi i prodajom polovnih gramofona iz Engleske. Kad sam kupovao Regu rekao mi je da gadjam samo Planar 3 a ove druge da zaobidjem

Ono gore na vrhu police je receiver Rotel rx - 803 koji sam morao da pokrijem zbog papige Djoleta kome je to omiljeno mesto i tu dosta boravi i kaki - pa je to osetljivo mesto moralo da se zastiti

To mu i jeste tipiÄna cena na NemÄkom e-bay-u, pa na gore
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...