Jump to content


PayPal (ne) dolazi u Srbiju u 2011.


accuphase

Recommended Posts

Ok, ali zašto onda nemamo PP kao u dobrom delu zemalja na svetu samo sa jednokanalnim tipom transakcija - pay only?

Tu problema nema, a mislim da bi dobar deo ljudi bio i sa tim zadovoljan. A onda kad/ako se uskladi regulativa prošire i na primanje novca, kao Hrvatskoj prošle godine (do tad su imali samo mogućnost plaćanja, ne i primanja novca).

A što se tiÄe slanja robe, ne brini se Bujo, imam PP već više od 2 godine i samo par puta sam bio u prilici da mi prodavac ne pošalje zato što mi PP adresa minimalno odstupa od eBay (naravno, ne slažu se države). Uglavnom su to USA/UK prodavci, firme pre svega, ali i tada "lepa reÄ gvozdena vrata otvara". Kraća (ili nešto duža prepiska) i sve može, pogotovo kad vide da je sve ok (morao sam par puta da šaljem sken izvoda iz banke i kreditne kartice, ali posle toga se lepo zahvale i pošalju).

A Kinezi, samo da mu platiš, šalje gde bilo, na Mesec ako treba:)

Link to comment
Share on other sites

Sto bi se birokratija smarala da razmislja o tome - ovako, nema i razlaz.

A da nece slati - nece. Amazon i dalje ne salje tehnicku robu u Srbiju, makar ta roba bila i RCA konektor.

Ali zato šalju ploÄe i CD/DVD:)

Što se tiÄe Amazona takva ima je politika i tu je kraj.

Ali zato je PP dobar zbog eBaya, pošto je tamo u 99% sluÄaja to jedino sredstvo plaćanja, a mogu jako lepe stvarÄice za fine parice da se pazare, pa Äak i kad se plati carina i PDV. A da ne priÄam što kojekakva ezoterija samo tako i može da se dovuÄe ovde.

Neka oni daju za poÄetak da možemo da plaćamo, a primanje kad bude (bar što se mene tiÄe).

Link to comment
Share on other sites

Vidi, stvarno ezoterija

http://www.ebay.co.uk/itm/Kymatica-Esoteric-Sequel-NWO-Conspiracy-/130554206927?pt=UK_CDsDVDs_DVDs_DVDs_GL&hash=item1e65a31acf

ali ne šalju, Äak i da mogu da platim preko PP. Baš šteta :)

Šalim se, što kažeš, neka doÄ‘e PP, pa ćemo juriti one koji šalju u Srbiju.

ÄŒini mi se samo da će to da se iz kojekakvih razloga otegne, kao i uvek. A i usklaÄ‘ivanje carinskih kvota i propisa tek treba da doÄ‘e na red da bi se iz ove mogućnosti kupovine sa Ebaya mogla izvući nekakva smislena raÄunica.

Link to comment
Share on other sites

Na koji su nacin onda Milosevic i ostala drzavna klika, drzali novac u kiparskim i ostalim inostranim bankama?

(Ivana, 19. septembar 2011 04:35)

E tu je poenta zadnjih 11 godina, a i malo vise…

Sada, kad vrate sav taj novac koji su Milosevic i njegovi saradnici odneli u koferima na Kipar Srbija ce napokon da prosperira! Nece nam ni trebati paypal :); posto je to bio toliki novac da ce nam se i Ameri uvlaciti :)

Ja radostan cekam taj dan!

:bounce

Link to comment
Share on other sites

24. je blizu, pa ćemo da vidimo vredi li Äemu stavljanje Srbije na listu destinacija za slanje.

Do poÄetka leta mi je i eBay/PayPal radio bez greške, a onda su nešto update-ovali na eBayu i od tada mi non-stop iskaÄe greška kod plaćanja. Btw, PayPal mi je na Hrvatsku i imao sam mogućnost slanja na eBay adresu, sve je radilo kao sat, ali od sredine jula ćorak, neće.

Link to comment
Share on other sites

Btw, skoro sam se "nosio mišlju" da okušam sreću sa FOREX-om, njihovih reklama ima na sve strane na net-u !

Međutim...

- Bez obzira na to, što se naša ekspozitura nalazi na zvaniÄnom site-u, ljudi koje sam kontaktirao, mi nisu ostavili nikakav uisak, previše su navalentni, u stlu "ajde odma sad" i sliÄno.

- Kako je to regulisano s obzirom, na pravne regulative kod nas, jer mi ne pada na pamet da svojim novcem utrÄim u nešto, od Äega može da zaboli glava.

- nbs je uzdala zvaniÄno saopštnje, da takvi poslovi nisu legalni za naše "graÄ‘ane".

Šta onda preostaje... da neko umesto vas otvori raÄun u inostranstvu, da vam kod kojim bi odavde išli na net berzu, a da vam kintu poveremeno donosi na ruke ???

Jer, ukolko bi vam slao na raÄun, to može da izazove "budno oko" nadležnih službi, jer "ko zna šta vi zapravo radite".

Jbt... ko da živimo u severnoj koreji...

Link to comment
Share on other sites

Btw, skoro sam se "nosio mišlju" da okušam sreću sa FOREX-om, njihovih reklama ima na sve strane na net-u !

Međutim...

- Bez obzira na to, što se naša ekspozitura nalazi na zvaniÄnom site-u, ljudi koje sam kontaktirao, mi nisu ostavili nikakav uisak, previše su navalentni, u stlu "ajde odma sad" i sliÄno.

- Kako je to regulisano s obzirom, na pravne regulative kod nas, jer mi ne pada na pamet da svojim novcem utrÄim u nešto, od Äega može da zaboli glava.

- nbs je uzdala zvaniÄno saopštnje, da takvi poslovi nisu legalni za naše "graÄ‘ane".

Šta onda preostaje... da neko umesto vas otvori raÄun u inostranstvu, da vam kod kojim bi odavde išli na net berzu, a da vam kintu poveremeno donosi na ruke ???

Jer, ukolko bi vam slao na raÄun, to može da izazove "budno oko" nadležnih službi, jer "ko zna šta vi zapravo radite".

Jbt... ko da živimo u severnoj koreji...

FOREX kažeš, ma da bre...

http://en.wikipedia....wiki/Forex_scam

Link to comment
Share on other sites

Daj bre @Zexx, pa ne misliš valjda i ti da je "tamo preko" sve kvarno, ružno, prljavo i zlo ?

Rizikujem da naljutim mnoge, ali sve mi se Äini, i to (po)odavno da je sve gore navedeno zapravo stanje kod nas, u najvećej meri...

p.s.

Niko te ne tera, da trguješ devizama, odnosno da svaki dan "buljiš u grafikone na berzi", možeš i sa Au da se igraš, ukoliko si iole pratio cene, sve ti je, verujem jasno ko dan...

p.s. 2

Akcije solventnih firmi, da i ne pominjem...

Link to comment
Share on other sites

Ja sam se neko vreme lozio na Forex. Otvorio sam demo nalog i trgovao, ali mrka kapa. Da bi nesto zaradio treba ti odlicno poznavanje fundamentalne i tehnicke analize. Stalno treba da se prate izvestaji nacionalnih banaka, indikatori, oscilatori, potreban je dobar money management...

Treba ti bar godina dana obuke i spremnost da se izgubi neka suma novca.

Neke podatke mozes da nadjes na http://timprofitsistem.com/blogengine/

Link to comment
Share on other sites

Daj bre @Zexx, pa ne misliš valjda i ti da je "tamo preko" sve kvarno, ružno, prljavo i zlo ?

Rizikujem da naljutim mnoge, ali sve mi se Äini, i to (po)odavno da je sve gore navedeno zapravo stanje kod nas, u najvećej meri...

Ma da bre, ja sam taj tipiÄni, zatucani proseÄni Srbin sa apriori negativnim stavom i nultim pragom tolerancije na sve što dolazi sa Zapada :D. Tako mi je i firma iz Äistog mazohizma i srpskog inata već 6 godina partner jedne ozbiljne globalne kompanije sa tog istog trulog Zapada... Prc!

Link to comment
Share on other sites

Ma da bre, ja sam taj tipiÄni, zatucani proseÄni Srbin sa apriori negativnim stavom i nultim pragom tolerancije na sve što dolazi sa Zapada :D. Tako mi je i firma iz Äistog mazohizma i srpskog inata već 6 godina partner jedne ozbiljne globalne kompanije sa tog istog trulog Zapada... Prc!

Drago mi je što nisi od "takvih", želim ti puno uspeha u poslu !

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...