Jump to content


Novi članovi


Chowek

Recommended Posts

15 minuta ranije, Zexx said:

Pa 'de si krenuo '45. u četnike, pobogu...:rolleyes:

Vidim ja onu iskopinu od gram. ručke na prfilnoj, fosiliziranu...Kao dobar poznavalac domaće hife mogu da kažem sve samo ne gramofoni to je oranje ploča. I molim te ne zaljubljuj se u starudiju, ja razlikujem starudiju od starog hi-fi ja
Stari hi-fi seže od srednjeklasovskih varijanti do ozbiljnog high-enda, ja bih nazvao to bezvremenim spravama, dobre su bile i biće, a starudija je bila nova a sad je stara :)) ima svoj vek koji se posle nekog vremena besmisleno produžava. Ako imaš dobre sprave pa to 9 života majku mu...

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, Fidelio said:

Pozdrav svim audiofilima na Hi-files-u. Nisam profesionalac u HIFI oblasti ali pratim ovaj forum i evo ukazala se potreba da se registrujem i ponešto  upitam  ako zatreba ili da zamolim za savet ili pomoć.

Veliki pozdrav

Dobar došao u predsoblje posle koga ćeš otkriti bezbroj soba ove naše sorte! 🍻
Ti pitaj iskusne ali ne stižu odgovori na pitanja uvek istog dana, zavisi od zainteresovanosti, ja dugo poznajem ovaj hobi a ovde sam od početka ove godine.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 3/10/2023 at 10:31 PM, SlušačOmota291 said:

Dobar došao u predsoblje posle koga ćeš otkriti bezbroj soba ove naše sorte! 🍻
Ti pitaj iskusne ali ne stižu odgovori na pitanja uvek istog dana, zavisi od zainteresovanosti, ja dugo poznajem ovaj hobi a ovde sam od početka ove godine.

Hvala!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Pozdrav Svima.

Čitam vas duže vreme, što više ćitam sve manje znam. Nekad svirao, kupio neko onkio pojačalo i zvučnike , navukao se, posle mikrolinije koju sam imao. U međuvremenu krenuo da skidam muziku  sa torenta (4 tera Hi res muzike) i tako, kriza srednjih godina, Rešio da ulupam pare u slušanje muzike. Samo još da znam šta ueti,

Pozdrav svima

Link to comment
Share on other sites

On 7. 8. 2023. at 22:16, glada said:

Pozdrav Svima.

Čitam vas duže vreme, što više ćitam sve manje znam. Nekad svirao, kupio neko onkio pojačalo i zvučnike , navukao se, posle mikrolinije koju sam imao. U međuvremenu krenuo da skidam muziku  sa torenta (4 tera Hi res muzike) i tako, kriza srednjih godina, Rešio da ulupam pare u slušanje muzike. Samo još da znam šta ueti,

Pozdrav svima

Pošteno.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Pozdrav svima!

Posle par godina povremenog citanja odlucih da postanem drug clan 😊

Zovem se Goran, iz Podgorice sam, mada cesto boravim i na Kopu. Nijesam pro, ali volim muziku i kvalitetan zvuk. Kao student lijepo sam zaradjivao popravljajući AV aparate, poneko pojacalo napravio, ali nista vrijedno pomena...

Sto se tice Hi-Fi-ja, poceo sam sa Ei HSR 70/HZK4022, koga sam otkrio tek u gimnaziji 90ih kada sam zbog njega bio pozivan na svaku zurku i postao slavan 😎

Poslije toga: JVC A-GX2 i neke Techniks kutije.. par godina...

Sada: Onkyo CR-N765/2x D-055/SKW-501(sub), u stanu... ne mogu ni to da slusam kako zelim...

U medjuvremenu postao vlasnik 40tak lampaskih radija, neki stereo, skoro svi sa FM. Izdvajam RR Koncert iz 1963. sa orkestrom i zavjesicama. Ne znam da je iko uradio sličnu stvar?! svugdje sam tražio...

Od komponenti: pomenuti JVC, Telefunken TRX 3000 (sa 2xTLX22/4+2xTLX1), SPS200 i ostale komponente ukljucujuci i ultra rijetki Unitrin SKD200D - urađen pod Ei brendom + AS803, Pioneer PDS-505,  EiHSR160x2 +70x2, par HZK4032, gramofoni: Micro Seiki DD-25 i RIZ GM-7606; linija Uher Compact 100, Techniks linija tipa SC-HD, ne znam tacno koja i gomila nekih slicnih uredjaja.. sve stoji i ceka neka bolja vremena..

Interesovanja i planovi: Da sve ovo polagano konvertujem u jedan dobar Hi-Fi sistem uz dodatak truda i vremena, a vrijeme je novac 😉Ocigledno vise za vintage, ali otvoren i za moderne varijante. Trenutno mjerkam Marantz 4240 i sl. da probijem led i sredim ovaj dd-25, a za zvucnike cu da vidim... Ne mora da bude konacno...

Mozda varijanta lampas (ili Ge) preamp + SS amp? Da nesto sam sagradim uz vasu pomoc? Mogao bih da se malo vratim u formu sa ovim sps-om, vidim da ima lijepih projekata na forumima sa ovim komponentama...  

U svakom slucaju svaki savjet je dobrodosao i hvala unaprijed!

Link to comment
Share on other sites

12 sati ranije, Gorfili said:

Mozda varijanta lampas (ili Ge) preamp + SS amp? Da nesto sam sagradim uz vasu pomoc? Mogao bih da se malo vratim u formu sa ovim sps-om, vidim da ima lijepih projekata na forumima sa ovim komponentama...  

Meni je to nekako najbolja kombinacija, lampe u pretpojačalu, tranzistori u pojačalu. Od svega po malo. 

Link to comment
Share on other sites

Popara, Nixie, thank you both!

Nixie, mislim da tome težim u konačnici....

Uskoro se selim u novu (staru) kuću sa 40m2 dnevnom i prvim komsijom na 150m. Biće i radionica ;)  Plan mi je da nešto od ovoga što imam sredim, pa da idem dalje.. Mislim da ću početi sa gramofonom..

 

p.s. postoje li negdje uputstva kako se citira i druge funkcije foruma? 

 

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, ZlatkoTemelkovski said:

Zdravo svima,

Ja sam Zlatko iz Skoplja. Bavio sam se elektronikom i HiFi-jem jos kao osnovac pre 40 i neku godinu, kad sam sam sebi izradio prvo pojacalo i mixetu i light shou :) Evo sad se vracam sa lemilicom i osciloscopom kao hobi.

Dobardošao, ovo je velika baza podataka, al ko pita ne skita 🍻

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Pozdrav svima.

Od ranih pubertetskih dana tamo davne 70 i neke zaljubljenik sam u opremu o kojoj ovde pišemo. Imanje toga mi je bio neostvarivo u tom periodu tako da se strast zadovoljavala balavljenjem izloga radnji i ušunjavanjem na retke prezentacije.

Onda početkom 80ih dobivam prvi iole HiFi komad opreme Ei HSR 140 zbog koga noćima nisam spavao od sreće. Bilo je tu kasnije nekih jeftinijih dekova i gramofona oko tog resivera.

A onda u zlatnom dobu Ante Markovića BUM pojavljuje se u prodaji Tehnics i ja posle cele noći stajanja u redu ispred prodavnice Exportdrva preko puta SIVa napokon oko 12 sati sutradan uspem da uđem i kupim Tehnicovo pojačalo, CD, dek i tuner. O kako sam bio srećan i ponosan na to blago. U kombinaciji sa Tanoy E11 zvučnicima i nekim kasnijim zamenama to je meni lepo sviralo sve do nedavno kada sam to zamenio sa potpuno novom postavkom sa namerom da ponovo počnem da uživam u muzici kao nekad (ako je to moguće). 🙂

 

 

viber_image_2024-03-30_16-55-33-667.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...