Jump to content


Omiljene serije


zoltan

Recommended Posts

Evo na pola odgledanih epizodesa:

zanimljivo, nije lose, nije ni narocito dobro, moze se gleda.

Klinci su super, tinejdzeri su katastrofa, matori cop je ok, vinona je meh, prica je ok, rezija je mogla bolje sa pricom, gledati osamdesete je super (najjaci utisak), soundtrack je dobar.

Generalno, nije za one koji ne pamte osamdesete jer je najupecatljiviji utisak atmosfera doba koja je odlicno prikazana, ostalo je na skali 1-5, recimo, nategnuta 3-ka.

Odgledacu do kraja ali imam ozbiljne zamerke na tinejdzere koji su uzas za gledanje i na vinonu koja je definicija precenjene glumice koja prenaglasenost izraza, pokreta i govora upotrebljava tokom cele svoje karijere, sto na moje zaprepascenje dovodi do planetarnog odusevljenja njenom glumom.

Link to comment
Share on other sites

16 sati ranije, trotter said:

Evo na pola odgledanih epizodesa:

zanimljivo, nije lose, nije ni narocito dobro, moze se gleda.

Klinci su super, tinejdzeri su katastrofa, matori cop je ok, vinona je meh, prica je ok, rezija je mogla bolje sa pricom, gledati osamdesete je super (najjaci utisak), soundtrack je dobar.

Generalno, nije za one koji ne pamte osamdesete jer je najupecatljiviji utisak atmosfera doba koja je odlicno prikazana, ostalo je na skali 1-5, recimo, nategnuta 3-ka.

Odgledacu do kraja ali imam ozbiljne zamerke na tinejdzere koji su uzas za gledanje i na vinonu koja je definicija precenjene glumice koja prenaglasenost izraza, pokreta i govora upotrebljava tokom cele svoje karijere, sto na moje zaprepascenje dovodi do planetarnog odusevljenja njenom glumom.

Upravo ta Vinonina sklonost vrlo dobro paše zeitgeist-u kog serija potencira. Prenaglašenost odglumljenog na svakom koraku. Taj aspekat monster-filmova iz osamdesetih je nešto što posebno pamtim.

Serija je korektna. Kao omaž je više nego dobra. Pažnja posvećena rekreiranju tog filmskog jezika je neupitna.

Nameravam da krenem ovijeh dana sa Fargom. 

Link to comment
Share on other sites

Mozda si u pravu za potrebu za glumackom prenaglasenoscu za ovakvu seriju. Spominjuci Vinonu pre svega je trebalo da kazem da imam predubedjenja o njenoj glumi, otud mozda ostrija kritika. Jednostavno, nisam odusevljen njenom glumom, smatram je izrazito precenjenom. Nema zbora da vecina glumaca ponekad "preglumljuje" ali mi je, posteno receno iz nepoznatih razloga, kod Vinone to ultra iritantno.

Takodje, slazem se da je serija dobra posveta produkciji osamdesetih, posebno na filmove iz tog perioda na osnovu romana Stivena Kinga, ocigledna je paznja posvecena i na tome im alal vera, ko to voli.

Fargo je vrhunska serija 😊. Tu ces videti zeitgeist u high end izvedbi i preglumljavanje na kvadrat koje ne da ne smeta nego je uzivanje za pracenje 😄.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Mini serija, 8 epizoda. Sedamdesete u USA, Memfis, verno prenesena drustvena atmosfera, socijalne prilike, enterijer i eksterijer, izgled i garderoba, muzika je vrhunska, nekoliko zanimljivih, danas vintage, sistema u kadrovima.

Glavni glumac vijetnamski veteran, dve ture, upravo se vratio kuci posle katastrofalnog incidenta u vojnoj proceduri (to se razjasnjava u poslednjoj epizodi, pa nije spoiler), klasicno nesnalazenje u "kucnoj" atmosferi, problemi sa zenom, nema se para, odnosi sa ocem klimavi od ranije.

Ulazi u posao. Videces kakav.

Gluma vrhunska. Dijalozi odlicni, posebno izmedju supruznika, Meka i Dzouni. Sporedni likovi odlicni (Badi i njegova keva, crna zena iz kafeterije, Broker i ostali...)

Rekao bih - nista sto nije vec vidjeno ali vrhunski "ispalo" sto bi rekli kod nas za fotografije na primer. Ne ocekivati remek delo unapred jer to upropasti svako gledanje/slusanje. Seriju potpisuju likovi koji su radili seriju Rectify koja se meni bas bas svidela i o kojoj sam pisao ranije. Ovo je totalno druga prica, rezultat i ovoga puta odlican.

Link to comment
Share on other sites

On 11/2/2016 at 19:19, trotter said:

muzika je vrhunska, nekoliko zanimljivih, danas vintage, sistema u kadrovima.

Odgledao seriju, mnogo je dobra, hvala na preporukama.Možda nekome danas izgleda čudno koliko je muzike u mnogim scenama (prodavnice ploča, kućni gramofoni, lokali sa živom svirkom), ali je ona, zaista, čak i u našim uslovima, bila neobično važan segment života. Sjajno je dočaran period...

Neobično da je velika pažnja posvećena danu kada je izvršen teroristički napad u olimpijskom selu, u Minhenu, a ja tačno znam šta sam radio celog tog dana. Upravo se vraćao iz Minhena, na granici imao peripetije oko carinjenja gramofona, u autobusu, na putu preko Banstola, na vestima, čuo za masakr... 

Link to comment
Share on other sites

On 2. November 2016 at 19:19, trotter said:

Mini serija, 8 epizoda. Sedamdesete u USA, Memfis, verno prenesena drustvena atmosfera, socijalne prilike, enterijer i eksterijer, izgled i garderoba, muzika je vrhunska, nekoliko zanimljivih, danas vintage, sistema u kadrovima.

Glavni glumac vijetnamski veteran, dve ture, upravo se vratio kuci posle katastrofalnog incidenta u vojnoj proceduri (to se razjasnjava u poslednjoj epizodi, pa nije spoiler), klasicno nesnalazenje u "kucnoj" atmosferi, problemi sa zenom, nema se para, odnosi sa ocem klimavi od ranije.

Ulazi u posao. Videces kakav.

Gluma vrhunska. Dijalozi odlicni, posebno izmedju supruznika, Meka i Dzouni. Sporedni likovi odlicni (Badi i njegova keva, crna zena iz kafeterije, Broker i ostali...)

Rekao bih - nista sto nije vec vidjeno ali vrhunski "ispalo" sto bi rekli kod nas za fotografije na primer. Ne ocekivati remek delo unapred jer to upropasti svako gledanje/slusanje. Seriju potpisuju likovi koji su radili seriju Rectify koja se meni bas bas svidela i o kojoj sam pisao ranije. Ovo je totalno druga prica, rezultat i ovoga puta odlican.

Sjajno. Hvala lepo. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...