Jump to content


Advance Acoustic MAP105?


senn

Recommended Posts

  • Replies 80
  • Created
  • Last Reply

Apsolutno da.

Dva trafoa , delimiÄan rad u A klasi , u svojoj cenovnoj kategoriji je odliÄno pojaÄalo.

Zvuk topao i prijatan za sluÅ¡anje, ali zavisi od ostatka sistema i naravno veliÄine sobe.

Mislim da je trenutno akcija u 4audiju i treba ga poslušati i iskoristiti trenutnu cenu

SluÅ¡ao na Wharfedale Diamond 9.6 zvuk pun basa odliÄni srednji i malo slabiji gornji spektar,

na Monitor Audiu RS8 malo slabiji u basu odliÄni srednji kao i gornji spektar,

i na jednim i na drugim kutijama ima dosta detalja tako da je moj savet poslušaj i vidi da li je to zvuk koji želiš

Link to comment
Share on other sites

Ili recimo vidi Å¡ta je tradicija

/index.php?/topic/18379-vienna-beethoven-baby-grand-primare-i30/">http://www.hi-files.com/forum/index.php?/topic/18379-vienna-beethoven-baby-grand-primare-i30/

prodaja posle par dana,to je tradicija koja ne mimoilazi svakog dok ne bude imao sreće da naleti na ono što se njemu dopada bez obzira na ime i kvalitet jer je sve stvar ukusa i potrebe.

Link to comment
Share on other sites

Ili recimo vidi Å¡ta je tradicija

/index.php?/topic/18379-vienna-beethoven-baby-grand-primare-i30/">http://www.hi-files.com/forum/index.php?/topic/18379-vienna-beethoven-baby-grand-primare-i30/

prodaja posle par dana,to je tradicija koja ne mimoilazi svakog dok ne bude imao sreće da naleti na ono što se njemu dopada bez obzira na ime i kvalitet jer je sve stvar ukusa i potrebe.

Link to comment
Share on other sites

Nemam ja nista protiv Advance-a, nije mi struka elektronika ali laicki gledano...

na slikama su:

AA Map 105 - cena oko 300eu

Exp 2010 - cena oko 750eu

Naim 5i - cena oko 900eu

AA je pun svega i svacega ali daleko losijeg kvaliteta, kako tolika hrpa delova moze da kosta samo 300eu? Expo i Naim decenijama unazad razvijaju svoju filozofiju i nadogradjuju ali sa minimumom delova i kostaju dva, tri puta vise od AA, sviraju neuporedivo bolje... jednostavno ne pripadaju istoj klasi. Zato sam pomenuo tradiciju... i to kosta ali za uzvrat dobijas uredjaj sa kojim se neces pokajati..

5-6 godina star uredjaj ja i dalje smatram "skoro" novim a za 300eu kupices nesto sto je pre toliko godina kostalo bar 1000eu..

Za Advance te opominjem samo iz razloga da se ne sapletes na prvom stepeniku! Ako si u prilici da rukujes samim uredjajima, mislim na AA, obrati paznju na kvalitet tastera, osecaj pod prstom kad "klikne" je kao kod decijih kineskih igracaka.. :ruganje

Ufff.. ispade da ga bas mrzim.. i to je moje licno misljenje, samo tako ga i posmatraj!

post-16091-068177700 1290798959_thumb.jp

post-16091-088838200 1290798989_thumb.jp

post-16091-025651900 1290799038_thumb.jp

post-16091-068177700 1290798959_thumb.jp

post-16091-088838200 1290798989_thumb.jp

post-16091-025651900 1290799038_thumb.jp

Link to comment
Share on other sites

Ajmo ispoÄetka poÅ¡to je sve bitno

1 Å¡ta je izvor ( gramofon , Cd , DVD , PC... )

2 koji kablovi interkonekt, zvuÄniÄki

3 koja vrsta muzike će se slušati

4 kakav zvuk voliš ( oštar , mekan , detaljan, da gruva , puno basa ..)

ovo je sve bitno jer zvuk ne zavisi samo od pojaÄala već od uparenosti celog sistema i naravno sobe ( AKUSTIKA )

svaka komponenta je karika u lancu i najslabija karika uvek puca ( kvari zvuÄni doživljaj )

AA je na akciji oko 300 eura Å¡to znaÄi da će za mesec dana cena biti vraćena na 400 eura a tebi ako se nebude dopalo moći ćeÅ¡ opet da ga prodaÅ¡ za 300 eura a na drugim pojaÄalima ćeÅ¡ izgubiti bar 100-150 eura ukoliko ti se ne budu dopala naravno.

Pusti savete , veruj svojim ušima jer nekom se AA dopada , nekom ne i svi su upravu iz opravdano-neopravdanih razloga a ti ćeš to slušati a ukusi se razlikuju i o njima netreba diskutovati.

Polovna roba uvek nosi sa sobom i rizik kupovine da li neko prodaje zbog kupovine novog i boljeg ili je neÅ¡to ÄaÄkano i popravljano ili ima neku skrivenu manu.To je Äista lutrija.

PosluÅ¡ati ne znaÄi i kupiti ako ti se ne dopadne zvuk mada niÅ¡ta ne svira kod kuće kao u prodavnici iz gore navedenih razloga , neÅ¡to svira u prodavnici bolje a neÅ¡to naprotiv kod kuće svira mnogo bolje.

Link to comment
Share on other sites

Parts and construction are surprisingly good for $1250. The aluminum-alloy chassis is sturdy and nicely finished, and its floor pan serves as a heatsink for the two pairs of output transistors tucked beneath the main circuit board. The volume pot and input selector switch are nice, old-fashioned mechanical types, equipped with motors for remote operation (a handset is included). The passive parts are fine, the power supply looks sufficiently robust, and the circuit-board layout is especially clean, with indications that someone at Exposure knows the value of keeping low-level signal paths as short as possible. by sterophile mada ja i dalje tvrdim da oni prodaju maglu , osim ako nemas kutije od preko 92db ... samo moje misljenje... 75w na 1khz je blago receno tuzno

Link to comment
Share on other sites

Izvor zvuka sada i nije toliko bitan jer ce se i on promeniti, sada je denon dvd player a planiram da se polako vratim na stereo pa ce i doci neki cd player.

Samo me je zanimalo vredi li otici i poslusati ovaj advance, da li je gubljenje vremena ili ne nositi zvucnike na probu(mada mi je 4audio blizu).

Vec sam u nekoliko tekstova procitao da advance daje dosta basa sto mi je vec jedno pozitivno saznanje.

E sada, vidim da se ova niska cena od 300 eura povezuje sa pitanjem kvaliteta, nepopularnosti ili sta vec.Ipak treba imati na umu da je njegova prava cena 400 evrica pa se pitam da li bi bilo polemike na tu temu da cena nije snizena?

Advance je sada izbacio i nove modele pa mozda je i to razlog pada cene.

Link to comment
Share on other sites

Gledam slike, i gledam, i ne mogu da provalim gde su kod Exposure i Naim izlazni tranzistori i hladnjaci. Makar neki malecni hladnjaci. Možda su tradže priÅ¡rafljene na dno kutije ispod Å¡tampane ploÄe, pa kutija disipira toplotu??

Link to comment
Share on other sites

2010S2 nema nikakve otvore za hlađenje, a donja strana je, nakon više sati rada, neznatno toplija (ili bolje: manje hladna) od ostatka kućišta. Naim 5i koristi isti sistem hlađenja i takođe nema otvore.

...mada ja i dalje tvrdim da oni prodaju maglu , osim ako nemas kutije od preko 92db ... samo moje misljenje... 75w na 1khz je blago receno tuzno

Puna mi soba magle, uz izuzetno efikasne kutije od 86 dB.

Link to comment
Share on other sites

Bio sam prisutan kada je (doduše) 3010S2 na jednom testu umalo poslao u večna lovišta mid-bass driver-e na Motive 2 sa njihovih 85dB, pri čemu je još uvek imao solidnu rezervu snage sudeći po položaju pota. Drugar se zaneo... :order

P.S. Da sve bude još gore, čovek je to uredno ponovio dva, tri puta jer jednostavno nije mogao da veruje da se distorzija u zvuku pojavljuje na tako (relativno) malom pojačanju. Mislio je da je problem u izvoru. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Izvor zvuka sada i nije toliko bitan jer ce se i on promeniti, sada je denon dvd player a planiram da se polako vratim na stereo pa ce i doci neki cd player.

Samo me je zanimalo vredi li otici i poslusati ovaj advance, da li je gubljenje vremena ili ne nositi zvucnike na probu(mada mi je 4audio blizu).

Vec sam u nekoliko tekstova procitao da advance daje dosta basa sto mi je vec jedno pozitivno saznanje.

E sada, vidim da se ova niska cena od 300 eura povezuje sa pitanjem kvaliteta, nepopularnosti ili sta vec.Ipak treba imati na umu da je njegova prava cena 400 evrica pa se pitam da li bi bilo polemike na tu temu da cena nije snizena?

Advance je sada izbacio i nove modele pa mozda je i to razlog pada cene.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...