Jump to content


Šta se sluša ?


den!s

Recommended Posts

Hary Manx & Kevin Breit - In Good We Trust

ZvuÄi mi kao blueser metroseksualac :)

U klubu gde se skupljaju lokalni blueseri onaj njihov "Jubilej" je priliÄno popularan. Ali, tamo ima obrada koje se nisu smeli prihvatiti.

Pa, sta znam, okorelim bluzerima verovatno nije narocito simpaticno. Meni album nije zanimljiv zbog bluz elemenata, vec kao celina (mislim na In Good We Trust) i kao celina je sjajan, nisam ga razlagao na atome :) . Slusao sam danas i Jubilee i isto je dobar, mada znatno meksi u izrazu. Sad sam na pola njihovog poslednjeg albuma koji se zove Strictly Whatever, mozda je taj naziv njihov odgovor na pitanje sta im je konkretno inspiracija kod pravljenja muzike :) . Kako bilo, dobar je i ovaj.

41mstNd-yHL._SL500_AA300_.jpg

Link to comment
Share on other sites

Pa, sta znam, okorelim bluzerima verovatno nije narocito simpaticno. Meni album nije zanimljiv zbog bluz elemenata, vec kao celina (mislim na In Good We Trust) i kao celina je sjajan, nisam ga razlagao na atome

Moram da priznam da na bluz elemente nisam obratio posebnu pažnju - oduÅ¡evio me je sitaroliki zvuk gitare. Evo, celo popodne preturam po praÅ¡njavim folderima sa etniÄkom muzikom Indije i Pakistana. ZaÅ¡to sam ja to prestao da sluÅ¡am? Zato Å¡to mi je Buda-Bar ubio želju za orijentalnim zvukom? Posle duže pauze, sešću na pod i tapÅ¡aću uz Nusrata, a pred spavanje ću da obojim svest nekom lepom ragom. T, hvala za (muziÄku) inspiraciju :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Pa, sta znam, okorelim bluzerima verovatno nije narocito simpaticno. Meni album nije zanimljiv zbog bluz elemenata, vec kao celina (mislim na In Good We Trust) i kao celina je sjajan, nisam ga razlagao na atome :) . Slusao sam danas i Jubilee i isto je dobar, mada znatno meksi u izrazu.

Ma, OK, ne napisah ono iz bilo kakve loše namere ili svađe radi. Not my cup, ništa više, nisam ga ni ja cepkao na atome.

Mada mi i dalje nije jasno kako ste uspeli tako da "skrajnete" blues iz te muzike.

Sad mi pade na pamet...

Bio je jedan live album Mad Sheer Khan-a gde svira Hendrixa. Ne pronalazim link. Može pomoć, kako se zvao, neki link... ?

Link to comment
Share on other sites

Uz nemerljivu pomoć kolege :klanjanje gfx, sinoc nabavljen Misty In Roots - Musi O Tunya u visokom kvalitetu. Sinoc smo gfx i ja sproveli vrlo zanimljivu forenziÄku istragu Å¡irih razmera na utvrÄ‘ivanju kvaliteta snimka i utvrÄ‘eno je da se snimak odliÄan. Ja samo mogu da kažem da je ovo legendarni album engleske reggae grupe koji je VEOMA teÅ¡ko naći, uostalom, pogledajte sami na internetu.

post-10102-0-43523400-1354128334_thumb.j

Misty In Roots - Musi O Tunya

reg1gae.gifreg1gae.gif

p.s. Pajo ako ovo imas na ploci ja te smatram mojim guruom ubuduce i stavljam tvoju sliku (avatar) na pola zida :cheers . Hocu reci, pusti ovo veceras, ako imas, cekam utakmicu Totenhem - Liverpul, pa da probamo da pozitivnim mislima delujemo na momke iz Liverpula da veceras odigraju iznenadjenje :wave2 .

p.s.2 U vezi mog potpisa... Sve ostaje kako je napisano, samo bih zainteresovanima skrenuo pažnju na rezultate momÄadi iz Pekama u poslednjih mesec dana i mesto na tabeli na kojem su sada :bounce . FantastiÄno!

Link to comment
Share on other sites

Uz nemerljivu pomoć kolege :klanjanje gfx, sinoc nabavljen Misty In Roots - Musi O Tunya u visokom kvalitetu. Sinoc smo gfx i ja sproveli vrlo zanimljivu forenziÄku istragu Å¡irih razmera na utvrÄ‘ivanju kvaliteta snimka i utvrÄ‘eno je da se snimak odliÄan. Ja samo mogu da kažem da je ovo legendarni album engleske reggae grupe koji je VEOMA teÅ¡ko naći, uostalom, pogledajte sami na internetu.

post-10102-0-43523400-1354128334_thumb.j

Misty In Roots - Musi O Tunya

reg1gae.gifreg1gae.gif

p.s. Pajo ako ovo imas na ploci ja te smatram mojim guruom ubuduce i stavljam tvoju sliku (avatar) na pola zida . Hocu reci, pusti ovo veceras, ako imas, cekam utakmicu Totenhem - Liverpul, pa da probamo da pozitivnim mislima delujemo na momke iz Liverpula da veceras odigraju iznenadjenje .

p.s.2 U vezi mog potpisa... Sve ostaje kako je napisano, samo bih zainteresovanima skrenuo pažnju na rezultate momÄadi iz Pekama u poslednjih mesec dana i mesto na tabeli na kojem su sada . FantastiÄno!

@Trotter nemam to na LP-u,samo u ilegalnoj formi..ali koliko vidim nije sveto pismo nabaviti po ebayzovima :)

:cheers

Link to comment
Share on other sites

Hej, Pajo :cheers !

Sa žaljenjem, meÄ‘utim, moram konstatovati, i molim da to uÄ‘e u zapisnik, da je svaka ebayz ponuda za mene skupa rabota. PriliÄno jadno deluje proÄitati takvu stvar, ali realnost je neumoljiva a ja bih dodao i krajnje bezobrazna.

PoÄinje tekma za koji minut, ja vas sve pozdravljam i mislite na Liverpul veÄeras. Da ne bude zabune, nisam se kladio, prosto želim da ove godine otkinemo bodove nekom jaÄem na strani a imam osećaj da će to biti veÄeras.

Link to comment
Share on other sites

Hej, Pajo :cheers !

Sa žaljenjem, meÄ‘utim, moram konstatovati, i molim da to uÄ‘e u zapisnik, da je svaka ebayz ponuda za mene skupa rabota. PriliÄno jadno deluje proÄitati takvu stvar, ali realnost je neumoljiva a ja bih dodao i krajnje bezobrazna.

PoÄinje tekma za koji minut, ja vas sve pozdravljam i mislite na Liverpul veÄeras. Da ne bude zabune, nisam se kladio, prosto želim da ove godine otkinemo bodove nekom jaÄem na strani a imam osećaj da će to biti veÄeras.

:cheers ..vidi nije sve tako crno kao sto nekad izgleda na prvo oko nabavljanja nekih LP-a sa ebay-a..nekad omane prodavac,nekad nadjes nesto za bagatelu sto si mislio da nikad neces doci do tako necega na nekom sasvim nenadanom mestu...cari ovog sporta..

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...