Jump to content


Šta se sluša ?


den!s

Recommended Posts

Recimo...

BTW, secam se da sam sam kao klinac premetao po malenim ruchicama plochu koja je imala bananu na omotu. Naravno, pojma nisam imao o kakvoj se muzici radi, jer se to deshavalo 70'-71', iako sam u to vreme pocheo intenzivno da slusham The Beatlese, pre svega zahvaljujuci svojoj sestri ( i njenom drushtvu, koje mi nije izbivalo iz kuce, vrlo muzichki potkovanom npr. Branislav Brian Rashic) starijoj od mene deset godina. U svakom sluchaju, LP je pochetkom sedamdesetih uveliko bio u Beogradu.

edit: ruchice i nisu bile bash toliko male, jer sam te jeseni krenuo u shkolu.

Link to comment
Share on other sites

BTW, secam se da sam sam kao klinac premetao po malenim ruchicama plochu koja je imala bananu na omotu. Naravno, pojma nisam imao o kakvoj se muzici radi, jer se to deshavalo 70'-71', ...

U svakom sluchaju, LP je pochetkom sedamdesetih uveliko bio u Beogradu.

Vidim da je u Evropi ploÄa masovno reizdavana (pre toga, 67me, izdata je samo u UK i GER) 71ve. Moglo bi biti da je to TO vreme.

Link to comment
Share on other sites

Možda malo nategnuto, ali ElOrg bi, sa prvih nekoliko ploÄa, mogli biti domaći Velveti :)

Malo je MNOGO nategnuto...stvar je u tome shto je Gile od malih nogu sekao vene na BowieA , ali su se vrlo brzo isprovaljivali, pa su malo 'teli da budu Velveti, da bi dolaskom Shvabe i Banane konachno spoznali da su domaci Stonsi. Ta ih bolest drzi i danas, a usput su istu bolest preneli na josh neke nashe bendove.

Za Milosha machkoljuBca:

ElOrg sam slushao milijun puta, posebno "onih" godina, kad je je SKC bio majka za aranzmanske pakete. Bilo je dobro, ne i sjajno, ali se sve gledalo drugim ochima, a ushi su bile manje bitne. Mada, bilo je tada i mnogo boljih bendova koji nisu sastavili izdavanje dugog albuma, a neki chak ni prvog.

Link to comment
Share on other sites

Malo je MNOGO nategnuto...stvar je u tome shto je Gile od malih nogu sekao vene na BowieA , ali su se vrlo brzo isprovaljivali, pa su malo 'teli da budu Velveti, da bi dolaskom Shvabe i Banane konachno spoznali da su domaci Stonsi. Ta ih bolest drzi i danas, a usput su istu bolest preneli na josh neke nashe bendove.

Za Milosha machkoljuBca:

ElOrg sam slushao milijun puta, posebno "onih" godina, kad je je SKC bio majka za aranzmanske pakete. Bilo je dobro, ne i sjajno, ali se sve gledalo drugim ochima, a ushi su bile manje bitne. Mada, bilo je tada i mnogo boljih bendova koji nisu sastavili izdavanje dugog albuma, a neki chak ni prvog.

Pero, jasno je da ne voliš Orgazam. I ne moraš.

Štagod oni glumili, prvih par albuma je sjajno i danas - preživelo sud vremena.

Link to comment
Share on other sites

Pada mi na pamet - nikada nisam slušao El Org uživo. Nije namerno, prosto se nije desilo. Kakvi su?

Recimo... nikad nisu baš briljirali na koncertima, ali mislim da sam ih samo jednom gledao u pre-Distorzija fazi.

U poslednje vreme, valjda s Ljubinim povratkom, izgleda, zvuÄe bolje nego ikad (jedan novogodiÅ¡nji skoraÅ¡nji live je neka televizija direktno prenosila).

Malo je MNOGO nategnuto...stvar je u tome shto je Gile od malih nogu sekao vene na BowieA , ali su se vrlo brzo isprovaljivali, pa su malo 'teli da budu Velveti, da bi dolaskom Shvabe i Banane konachno spoznali da su domaci Stonsi. Ta ih bolest drzi i danas, a usput su istu bolest preneli na josh neke nashe bendove.

Za Milosha machkoljuBca:

ElOrg sam slushao milijun puta, posebno "onih" godina, kad je je SKC bio majka za aranzmanske pakete. Bilo je dobro, ne i sjajno, ali se sve gledalo drugim ochima, a ushi su bile manje bitne. Mada, bilo je tada i mnogo boljih bendova koji nisu sastavili izdavanje dugog albuma, a neki chak ni prvog.

Bilo je lako zamrziti ElOrg iz "popularne" faze.

LiÄno, valjda sklon im, uvek sam pokuÅ¡avao da opravdam Giletova lutanja. Delovao mi je iskreno u "otkrivanjima", a s prvim ploÄama je skupio mnogo kredita.

Potpuni off: I Partibrejkersi mi danas uživo zvuÄe bolje nego ikad.

Evo:

Edited by zbrujic
Link to comment
Share on other sites

Pa, kod mene, sve poÄev od Distorzije.

Ne mogu reći da sam ih pratio tokom 90tih, istina.

Tako sam i mislio.

Distorzija je bila jako popularna, a ja nemam pravo objaÅ¡njenje za to. Da li je bend uÄinio neke svesne ustupke publici? Ne Äini mi se tako. Pre bih rekao da je popularnost splet nekakvih okolnosti, sluÄaja, ili sl.

LSD je plivao na popularnosti Distorzije. ÄŒudno da su se neke pesme sa tog albuma uopÅ¡te zapatile u narodu, jer sam album nema ni približno komercijalan potencijal Distorzije - mraÄan je, psihodeliÄan,... I slab, naravno.

Nisam ih ni ja od tada neÅ¡to posebno pratio, ali moram da primetim da su ElOrg, poÄev od devedeset prve/druge delovali gotovo kao andergraund bend. Kada su svirali uživo, mislim da su imali sasvim solidnu podrÅ¡ku.

Obrada Rokija Eriksona bila je sjajna.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...