Jump to content


Šta se sluša ?


den!s

Recommended Posts

Uz iskren pozdrav svima koji vole Spooky Tooth :thumbsup2 , mogao bih i da ’prozborim’ koju.

Spooky Tooth su bili inspiracija za mnoge druge grupe, izmeÄ‘u ostalih i za The Move, Å¡to se može videti na njihovoj ploÄi Something else from The Move iz 1968., gde su uživo zebeležene obrade pesama razliÄitih autora: Love, Byrds, Eddie Cochran, pa i obrada pesme,, Sunshine help me’’ od Spooky Tooth ( sa njihovog prvog albuma).

Moram priznati da mi se obrada više sviđa od originala. Grupu The Move dobro poznajem, ali ne mogu reći da su mi bašomiljeni. Imaju par dobrih pesama, i tako... Međutim, uživo su bili veoma ubedljivi. U ovoj pesmi briljiraju, posebno gitarista Trevor Burton.

InaÄe, The Move su u obradama zaista jaki. (PosluÅ¡ajte samo poznatu ’ The Last Thing On My Mind’ Toma Paxtona na njihovom albumu Shazam iz 1970-te(preporuka).

Međutim, i Spooky Tooth su bili jaki u obradama. Meni se posebno sviđa maestralan cover jedne od poznatijih pesama Beatles-a ’I Am The Valrus’(na albumu The Last Puff , na koji nas je podsetio Mrmot).

S druge strane, heavy metal grupa Judas Priest je na svom albumu Stained Class iz 1978. napravila (naravno, po mom mišljenju) dosta bledu obradu njihove ’Better By You , Better Than Me’ sa albuma Spooky Two...

Å ta sam on prvo pohvalio...da:

http://youtu.be/qe_Tq9hMEbM

Link to comment
Share on other sites

To bas i nije muzika za LP, bice da je problem u necem drugom . . .

Special Edition ima jos 5 numera ;)

Touch-Yello-Special-Limited-Edition-release.jpg

Ma nema nikakvih problema, jednostavno je znacajno bolji na LP-ju.Imao u kuci i jedno i drugo(naravno zadrzao LP).Plus, cd slusao na vise ljutih masina.Probaj ako mozes kao ja , pa proceni sam.I mene je iznenadilo, kao sto rekoh, za ovu vrstu muzike ne bi trebalo da se cuje tolika prednost u korist vinila, kao sto je inace uobicajeno.
Link to comment
Share on other sites

Promeni uredjaje. Nemoj da slusas Yello na vinilu, nije dobro za metabolizam ako nemas 1210 :crno-na-belo

Druze, moj metabolizam je davno prevazisao osrednjost, nemuzikalnost i suvoparnost pomenutog DJ gramofona.Inace vidim da nisi cuo novi album grupe Yello (o kome je ovde i rec a ne o pojedinim uredjajima za koje mislis da treba da ih promenim i za koje verovatno ne znas ni koji su) jer njihov novi materijal nije pravljen za diskoteku. Ti verovatno mislis na neke njihove ranije albume, koji bi MOZDA zvucali bolje na pomenutom DJ gramofonu ali samo u diskoteci.Inace koji je tvoj sistem, sem pomenutog DJ gramofona?
Link to comment
Share on other sites

Imam gramofon sa hard diskom od 1,5TB. Nemam pojma koje uredjaje imas, a ja nikada nisam imao 1210 i ne verujem da cu ga imati. U pravu si, ovaj Yello nisam slusao, samo sam hteo malo da se nasalim. Ako sam povredio tvoj dusevni mir, najiskrenije se izvinjavam i obecajem da necu vise nikada!!

Link to comment
Share on other sites

Imam gramofon sa hard diskom od 1,5TB. Nemam pojma koje uredjaje imas, a ja nikada nisam imao 1210 i ne verujem da cu ga imati. U pravu si, ovaj Yello nisam slusao, samo sam hteo malo da se nasalim. Ako sam povredio tvoj dusevni mir, najiskrenije se izvinjavam i obecajem da necu vise nikada!!

Sve Ok Mrmote, nisi me povredio a ni moj mir,tvoja sala je skroz prihvacena,nema potrebe da se izvinjavas, samo sam hteo da se uverim da se do kraja razumemo.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...