Jump to content


Šta se sluša ?


den!s

Recommended Posts

Mrmote, ja sam juce nabavio Yello, taj produzeni sa 20 numera i, bez ikakvog preterivanja, to je jedan apsolutno fenomenalan album u svakom smislu. Mislim da nema puno albuma koji mu mogu parirati od vremena kad se pojavio. Tvrdim ja. Na stranu vaskolika studijska palamudjenja, ovo je remek delo u muyickom smislu, straobalna muzika.

Link to comment
Share on other sites

@Preddrag

Dobar izbor po pitanju Silver Metre :thumbsup2 (P 205 mi, na žalost, uopšte nisu poznati :( ).

Silver Metre su snimili samo ovaj album (1970), i, verovatno, mnogim forumaÅ¡ima ne znaÄi mnogo, ali ako se pomene da su grupu osnovali Leigh Stevens, (pre toga gitarist Blue Cheer), klavijaturista Pete Sears, (kasnije Älan grupe Stoneground, a zatim Jefferson Starship) i Mickey Waller, bubnjar sjajne reputacije (izmeÄ‘u ostalog, bio je i Älan Jeff Back Group iz njenih najboljih dana (album ’Truth’), e to je onda dobar razlog da se obrati pažnja.

Za mene je ’Silver Metre’ solidan rock album i zaslužuje znatnu veću ocenu nego što je dobio od Allmusic.

S obzirom da je pomenuti Pete Sears, posle raspada grupe otiÅ¡ao u grupu Stoneground, skrenuo bih pažnju na ovu, takoÄ‘e, obskurnu grupu iz San Francisca. Ova mnogoÄlana grupa, dala je nekoliko odliÄnih pesama i par dobrih albuma. LiÄno bih izdvojio Sal Valentina, koji je pre toga bio voÄ‘a poznate ’Frisco grupe Beau Brummels. U pitanju je izuzetan vokal (mada i devojke dobro pevaju), i ne baÅ¡ zanemarljiv kompozitorski talenat.

Predlažem da ih malo proverite na youtube (moja preporuka je njihov prvi, istoimeni album iz 1971. godine, koji sam imao priliku da Äujem mnogo pre nastanka interneta.:

post-11888-0-76610400-1353265282_thumb.j

Silver Metre sam, meÄ‘utim, odskoro Äuo, i to putem youtube.

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Mrmote, ja sam juce nabavio Yello, taj produzeni sa 20 numera i, bez ikakvog preterivanja, to je jedan apsolutno fenomenalan album u svakom smislu. Mislim da nema puno albuma koji mu mogu parirati od vremena kad se pojavio. Tvrdim ja. Na stranu vaskolika studijska palamudjenja, ovo je remek delo u muyickom smislu, straobalna muzika.

+1
Link to comment
Share on other sites

Mrmote, ja sam juce nabavio Yello, taj produzeni sa 20 numera i, bez ikakvog preterivanja, to je jedan apsolutno fenomenalan album u svakom smislu. Mislim da nema puno albuma koji mu mogu parirati od vremena kad se pojavio. Tvrdim ja. Na stranu vaskolika studijska palamudjenja, ovo je remek delo u muyickom smislu, straobalna muzika.

Apsolutno se slazem, upravo ga slusam i predivan je. FLAC je odlican i aproppoppo one gore price uz moju neuspelu salu, jako se dobro cuje.

Link to comment
Share on other sites

@aeroplan :wave2

Stoneground je takodje odlican band :thumbsup2 . Za Silver Metre se slazem da je neopravdano dosta lose ocenjen, ali meni to nije nimalo bitno, jer imam sasvim drugacije misljenje.

Shakey Legs je americki band sa pocetka sedemdesetih. Ovaj album je izasao 1971.godine i mislim da im je jedini album, i da ja ne bih nesto pisao, najbolje je da ga cujes, pa sam oceni

http://www.youtube.com/watch?v=rYolFljAPC4

P2O5 je band iz Nemacke, takodje iz sedamdesetih godina. Znaci, u pitanju je progressive rock, to jest tipicni predstavnici kraut rocka (ako postoje tipicni, jer meni su svi oni vrlo posebni od Jane, Birth Control, Neu, Faust i da ne nabrajam ima ih zaista puno).. Uzivaj...

Link to comment
Share on other sites

Miles Davis - Live-Evil

1. Sivad (Davis) 15'13

2. Little Church (Pascoal) 3'14

3. Medley: Gemini (Davis)/Double Image (Zawinul) 5'53

Side 2

4. What I Say (Davis) 21'09

5. Nem Um Talvez (Davis) 4'03

Disc: 2 - side 1

6. Selim (Davis) 2'12

7. Funky Tonk (Davis) 23'26

Side 2 Disc 2

8. Inamorata And Narration (Davis) 26'29

(total 102 min)

Miles Davis Trumpet

Gary Bartz Sax (Alto), Sax (Soprano), Liner Notes

Wayne Shorter Sax (Soprano)

Steve Grossman Sax (Soprano)

John McLaughlin Guitar

Khalil Balakrishna Sitar (Electric)

Herbie Hancock Keyboards, Piano (Electric)

Keith Jarrett Organ, Keyboards, Piano (Electric) 1,2,4-8

Joe Zawinul Piano (Electric) 3

Chick Corea Piano (Electric)

Michael Henderson Bass (Electric), Guitar (Bass)

Ron Carter Bass, Bass (Acoustic)

Dave Holland Bass, Bass (Electric), Bass (Acoustic)

Airto Moreira Percussion

Hermeto Pascoal Drums, Piano (Electric), Vocals, Voices, Whistle (Human)

Jack DeJohnette Drums (solo 4)

Billy Cobham Drums

post-15961-0-29539400-1353348367_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Prvih 45 godina prvog albuma Velvet Underground & Nico:

Velvet_Underground_and_Nico.jpg

Masivno remek-delo, koje je promenilo muziku, svet i mene. Neobjašnjivo originalno onda, zapanjujuće sveže i danas - poslušajte samo Venus in Furs:

PrepuÅ¡tam reÄ Å½ikici Simiću :klanjanje i sluÅ¡amo emisiju Dole na uglu: ceo "banana cover" album + gomila obrada. Žikica nam je pripremio Bovija, Big Star, Roki Eriksona, a tu je i Gari Lukas, "perhaps the greatest living electric guitar player": Dole na uglu - Velvet Undergound & Nico

Link to comment
Share on other sites

Masivno remek-delo, koje je promenilo muziku, svet i mene. Neobjašnjivo originalno onda, zapanjujuće sveže i danas

I ne samo to... PraktiÄno sve Å¡to su The VU uradili u tih prvih 4-5 godina je teÅ¡ko objasniti ili pronaći uzore/korene.

Kakva je bila reakcija publike na prvu ploÄu, znamo li?

Od kad se "zna" za Velvete? U Evropi?

Kad su se poÄeli sluÅ¡ati na ovim prostorima?

BTW, John CaLe se u Americi našao zbog John CaGe-a :)

Link to comment
Share on other sites

Kakva je bila reakcija publike na prvu ploÄu Velveta, znamo li?

Nisam baÅ¡ toliko mator da se sećam Deda.gif ali znam da prvi album "nije bio izdat kod nas", Å¡to znaÄi da je bio nepoznat Å¡irokoj publici. Osim, naravno, hita "I'm waiting for the man". Zanimljivo je prisetiti se koji albumi su izaÅ¡li te 1967. godine - u kakvoj žestokoj konkurenciji su se Velveti izborili za naÅ¡u pažnju. Na primer...

The Byrds: Younger Than Yesterday

Jefferson Airplane: Surrealistic Pillow

Grateful Dead: Grateful Dead

Country Joe and the Fish: Electric Music for the Mind and Body

Moby Grape: Moby Grape

The Beatles: Sgt. Pepper's Lonely Hearts

The Hollies: Evolution

Pink Floyd: The Piper at the Gates of Dawn

Big Brother and the Holding Company: Big Brother...

Jimi Hendrix Experience: Are You Experienced?

Arlo Guthrie: Alice's Restaurant

Procol Harum: Procol Harum

Tim Buckley: Goodbye and Hello

The Doors: Strange Days

Van Morrison: Blowin' Your Mind!

Cream: Disraeli Gears

Buffalo Springfield: Buffalo Springfield Again

Jefferson Airplane: After Bathing at Baxter's

Love: Forever Changes

The 13th Floor Elevators: Easter Everywhere

The Jimi Hendrix Experience: Axis: Bold As Love

Bob Dylan: John Wesley Harding

Ennio Morricone: The Good, the Bad and the Ugly

Captain Beefheart: Safe as Milk

i mnogi drugi... :klanjanje:listen

Link to comment
Share on other sites

I ne samo to... PraktiÄno sve Å¡to su The VU uradili u tih prvih 4-5 godina je teÅ¡ko objasniti ili pronaći uzore/korene.

Kakva je bila reakcija publike na prvu ploÄu, znamo li?

Od kad se "zna" za Velvete? U Evropi?

Kad su se poÄeli sluÅ¡ati na ovim prostorima?

BTW, John CaLe se u Americi našao zbog John CaGe-a :)

Pa, ÄoveÄe, ne drži nas u neizvesnosti! Daj nam neke odgovore!

I nesvesno, tu sam negde:

220px-Les_Chansones_Populaires_Album.jpg

Popularne pjesme u interpretaciji El. Orga. Sluša se redovno poslednjih dana.

Zanimljivo da nisam zaboravio album, iako ga nisam slušao više od deset godina. Minimum.

Nisam zaboravio album, osim jedne pesme - Waiting for the Man!

Zna li neko kaver bolji od ovog koji su Orgazam uradili?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...