Jump to content


Šta se sluša ?


den!s

Recommended Posts

Re Koko Bil:u tom spisku od cca 4000 LP bilo je i skupih stvari.Volim ja to da imam u svojoj ruci( i na gramafonu),+originalan omot,al ne po svaku cenu,aj dobro,ima stvari covek"stisne zube,zazmuri pa kaze davaj to vamo",ali ne sme nas obuhvatiti i nadvladati "filatelizam":"imam neki redak LP,al ne smem da ga slusam",j@bes poso onda :o.

Polako LP pocinje da bude biznis ponovo(?),bit ce valjda vece ponude,vise primeraka/naslova,nadajmo se,da ce i cene biti povoljnije :lol::lol::lol: .

I tu je jos onda ona stvar:LP je na listi,zvanicno,svi kazu "a da moze to,nema problema",cena ti se cini prihvatljivom,narucujes,al ne dobijas... :wink:

Link to comment
Share on other sites

OT: da li postoji neka kombinacija jazz i rock zvuka , ako neko moze da baci ime nekog benda i sl. ...

ne mora samo ova kombinacija da bude moze bilo sta, npr. neka elektronika + jazz... kao sto je radila breakbeat era, ltj bukem...

Link to comment
Share on other sites

OT: da li postoji neka kombinacija jazz i rock zvuka

Za poÄetak:

S.B.B.

King Crimson

Mahavishnu Orchestra

Colosseum

Genesis

Return To Forever

Area

Brand X

Allan Holdsworth

Leb i Sol :wink:

Fuzija elektonske i džez muzike prevazilazi granice mog interesovanja. Možda će ti neko drugi biti od pomoći...

Link to comment
Share on other sites

Konacno sam uspeo da u Petrovaradinu uhvatim jednu stanicu o kojoj mnogi u NS-u pricaju a nalazi se na 107.9MHz. Nista me ne obraduje vezano za muziku kao kada iz cista mira, nicim izazvana pod okriljem jakog sunca ili tamne noci do mene dopre neka davno zaboravljena stvar ili neko novo muzicko iznenadjenje sa radija. Ne znam kako se stanica zove, za sada nema reklama samo pustaju mjuzu i to kakvu, rokeri obratite paznju :o:wink:

Jedino mi nije jasno zasto mi je otklon snage stanice full a ima malo suma, malo ali primetno, neka druga stanica je blizu. Jos jedna stvar, zvuk je kao sa ploce, kao da "ne koriste kompresore" itd, bas dubok, cvrst visoki meki a veoma cisti i prisutni a srednji blago povuceni, ROCK SOUND.

Uzivam :D

Novosadisti, potrazite na skali, necete zazaliti

Pozdrav

Sandro

p.s. mozda je bajata vest a mozda i nisam smeo da reklamiram radio stanicu ovde na forumu ali bas me briga, pravo osvezenje. I da, apsolutno nikakve veze sa doticnom nemam.

Link to comment
Share on other sites

Konacno sam uspeo da u Petrovaradinu uhvatim jednu stanicu o kojoj mnogi u NS-u pricaju a nalazi se na 107.9MHz....

...Nista me ne obraduje vezano za muziku kao kada iz cista mira, nicim izazvana pod okriljem jakog sunca ili tamne noci do mene dopre neka davno zaboravljena stvar ili neko novo muzicko iznenadjenje sa radija...

...Ne znam kako se stanica zove, za sada nema reklama samo pustaju mjuzu i to kakvu, rokeri obratite paznju :o:wink:...

Novosadisti, potrazite na skali, necete zazaliti

Ne bih da ti kvarim ugodjaj, ali ta stanica je zesci shit. A to ces i sam provaliti kad skontas da vrte hebenih 200 (ok, 250) pesema tokom celog svog nazovi programi. O kako sam je slatko skartirao sa tjunera :D. A i to sto pustaju , hmmm, moglo bi se i tome debatovati :D

Link to comment
Share on other sites

Ne bih da ti kvarim ugodjaj, ali ta stanica je zesci shit. A to ces i sam provaliti kad skontas da vrte hebenih 200 (ok, 250) pesema tokom celog svog nazovi programi. O kako sam je slatko skartirao sa tjunera :D. A i to sto pustaju , hmmm, moglo bi se i tome debatovati :D

I ja to brzo skontao... :D

Link to comment
Share on other sites

A ovo je doslo automatski posle onog prijasnjeg:

"Stolen moments:red hot+cool"..samo neki od izvodjaca:

D. Byrd,Guru,R.Jordan.Mc Solar,Ron Carter,M.NdegeOcello,H.Hancock,L.Bowie,W.W.Watson,UFO,Roots,R.Ayers,US3,J.Redman,Incognito,D.Cherry,P.Sanders,Groove collective itd...

Tezak hip-hop/soul+jazz,krecu lagano,kako se priblizavamo kraju diska,biva sve konfuznije i konfuznije :D ...ali slag na tortu je disc 2:

B.Marsalis"A love supreme" od cca 18 minuta :roll:

A.Coltrane " A love supreme" od cca 7 minuta

P.Sanders "The creator has a master plan" od cca 5 minuta

GRP 97942 :D

post-1799-128510521467_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Evo na Äemu sam već drugi dan:

The Last Poets - The Last Poets [1970] *****

The Last Poets - Holy Terror [1993] ****

JoÅ¡ sinoć odgledah i onaj priliÄno loÅ¡ film o Crnim Panterima na Avali.

Kako je nastao rap, funk-rap connection, jazz-rap link, Å¡ta je to politiÄki angažovana muzika, zaÅ¡to skoro spoken words...

Prvi, ujedno i debut, beskompromisno remek-delo. NE PROPUSTITI.

Drugi dolazi mnogo godina kasnije. Godine robije i progona sad već blede. Tekstovi i dalje umeju da seku. Bill Laswell kao producent nije baš razumeo da se nije smeo ovoliko mešati. Ipak, i dalje dobro.

post-1432-128510521663_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Dozvolicete da se i novajlija na forumu obrati.Pregledajuci sve prethodno videh da se samo HI-FI dzombe javljaju na temu,nigde gustera... :D

Dakle,pre nekoliko dana nabavih AVERAGE WHITE BAND - Live At Montreux 1977

Fantasticno,ludo,legende funk-a(soul-a,R&B-a...) iz Skotske!

Osim nekih mp3 numera nisam imao nista od njih tako da je ovaj DVD legao... Jos kad bih dosao do Tonight(2000,at House Of Blues,L.A.)...

Inace kvalitet slike je malo losiji na momente,to je valjda maksimum koji su mogli da izvuku.Zanemarljivo.Bitno je da sam od zvuka odlepio k`o slichica...

Pored Pick up the pieces,obratiti paznju na Cut the cake :D !

post-2187-128510522464_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

White Stripes - Icky Thump [2007, Warner Bros.]

Kad bi ovo bio prvi album ovog banda sad bih kucao hvalospeve.

Ovako: jos jedna dobra White Stripes ploca.

Ovog puta jako dobra produkcija (nisam siguran da li mi se ovo bas svidja - nekako ga udaljava od garaze), zagusljiva atmosfera, vise bluesa.

Da nije skotskog (!?) etno (!?) upliva (ne mogu pronaci opravdanje za to) negde u sredini albuma (gajde) moglo bi se reci i najdoslednije uradjen album.

Ko ih je do sada voleo, nece ni posle ovoga biti razocaran. Ako smo za prethodni (Satan) nevoljno konstatovali da nije "sve kako treba" (jako ga je tesko bilo preslusati kao celinu), ovaj nema tu boljku.

Mada, pomesanih osecanja ima. Cini mi se da je krajnje vreme da se ovde nesto menja. Ovih dana cu cuti da li je Jack-ov side-project Raconteurs uradio nesto na tom polju.

Novina je i odsustvo dominantne crvene boje na coveru.

Preslusavanje ovog albuma i prisecanje na njihov EXIT nastup, dolazi kao lek nakon... znate vec cega :D

PS Album koji nabavih se "hvali" sa Japan Edition. Sta to zapravo znaci? Rade li "oni" nesto sa zvukom ili je samo omot?

post-1432-128510522685_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Mali je fantastican.

To me podseti, pogledajte ovog bubnjara, ima 10 godina (doduse, duplo je stariji od prethodnika na ovoj temi) i "udara" uz pesmu Vicarious benda Tool. Najbolji su mi komentari na YouTube tipa "This kid scares me" i "wish you were my son". Jos je bolje ako znate kako se pesma cuje u originalu.

Evo linka:

Link to comment
Share on other sites

Ufff, ovaj mali bubnjar je takodje dobar. :)

Ovo me podsjetilo na proslo godisnji fenomenalni koncert susjednog muzicara Gibonni-ja u Ljubljani kog sam posjetio. Sve je bilo za cistu peticu osim bunbnjara. Taj je bio za deseticu. :)

U nekom trenu imao je solu seansu dugu od oka neke 2 minute u kojoj je briljirao sa takvu brzinu i kontroliranu tocnoscu da nije za povjerovat. Cak na velikom projekcijskom platnu (ljevo i djesno od stage-a imali su dva velika projekcijska platna) nije mu se vidjelo ruka nego samo neki "fast moving". Takvo nesto covjek ne vidi cesto. Nema sta, bilo je dah uzimajuce. :)

Link to comment
Share on other sites

Ana Popovic - Still Making History (2007)

Treci studijski album Beogradjanke koja je uspela u Americi.

Moram priznati (u krugu moje blues ekipe ovo ne bih smeo :banana ) da nisam veliki fan muzike koju Ana Popovic radi.

Dva prethodna studijska albuma pate od potrebe da se svide svima, kojima je gitarski blues-rock na srcu. Zato ce se na oba naci prilicno eklektican skup pesama i zanrova, uvek preterano "obogacen" instrumentima. Anin vokal jednostavno nije bar za polovinu numera.

Istina, ovo jeste put kojim vecina americkih "modern electric blueser-a" ide u poslednjih desetak godina a, pitanje je da li je Ana bilo kojim drugim pristupom (kao devojka iz Beograda) mogla napraviti i deseti deo ovakve karijere. Ipak, cura se bori sve vreme u gostima.

Ne menja se mnogo ni na ovom, novom albumu. Napravljen je dodatni otklon od bluesa (ka pop-u!?), soul i (manje) funk su sveprisutni. I dalje je izbor pesama nedosledan (za dobar broj njih Ana se pojavljuje kao autor ili koautor).

No, zacudjujuce, ovu plocu je "lakse" slusati od prethodnih. Ana ce se i ovde pokazati najjacom u numerama koje su soul-orijentisane.

Ako ste Anin blues voleli do sada, ova ploca nece biti razocarenje.

No, blueseri koji su do sada bili pomesanih osecanja ce ovim albumom, bojim se, konacno prestati da "racunaju" na Anu.

Dodajmo i katastrofalan omot (valjda ovo vise ne prolazi ni na americkoj country sceni), te ne bas dobro zvuceci naslov ploce.

Moja ocena: 7.5/10 (isto kao i prethodna dva)

Cini se da je Erik Hage (AMG) nesto naklonjeniji ovoj ploci od mene:

Born in Belgrade in what is now Serbia, Ana Popovic is making her name in contemporary American blues circles, but it would be a mistake to simply fixate on her unconventional path to this music, because Still Making History is clear evidence of her genuine feel for the blues. It's a fair criticism that modern blues can often tilt toward the slick or the glib, but Popovic's talent lies in her ability to use the musical form as a touchstone while pulling in other influences (a tendency that might cause fretting among purists). On "Hold On," the singer/guitarist/songwriter romps through a stop-on-a-dime funk arrangement that calls to mind James Brown. On the moving "Between Our Worlds" she pulls in enough reggae to cast an easy groove, but not enough to seem like an interloper or dilettante. Popovic is also a versatile vocalist who avoids the all-peaks, no-valleys brassiness that defines more than a few contemporary blues vocalists (and it certainly is interesting to hear her Serbian vowels occasionally wrap themselves around the Americana of her tunes). This is a solid effort that breaks some of the possible constraints of its genre, with Popovic proving her songwriting gifts on a host of originals.

post-1432-128510524971_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...