Jump to content


Šta se sluša ?


den!s

Recommended Posts

post-10102-0-88547500-1443368784_thumb.j

 

Tiken Jah Fakoly - Racines

 

Retka pojava u Pekamu, album se vrti dva dana zaredom bez prestanka!

 

Tiken Fakoly, roÄ‘en u Obali SlonovaÄe, stanovnik Francuske (od kad je omatorio i ne baÅ¡, vratio se u Afriku), autor nekoliko odliÄnih Reggae albuma. Ovaj put album omaž JamajÄanskoj zlatnoj eri iz sedamdesetih proÅ¡log veka i sve same obrade. Uvek je svoj reggae zvuk bojio originalnim afriÄkim instrumentima i, uopÅ¡te, atmosfera na albumima je bila nekako drugaÄija od ostalih reggae izvoÄ‘aÄa iz svetske top reggae produkcije, uz uvek snažno prisutnu politiÄku angažovanost u tekstovima, sad je napravio remek delo tog mućkanja Afrika - Jamajka. Negde nekad u nekom domaćem nedeljniku sam Äitao kako je reporter koji je pisao Älanak o situaciji u Africi (politiÄka situacija, ekonomija, socijalne prilike...) sluÄajno naleteo na koncert Tikena u, Äini mi se, Kongu i da je to eksplozija emocija, reÄe da je imao izuzetno snažan osećaj da kao belac ne pripada tu, meÄ‘u onima kojima svaka reÄ pesme opisuje sopstveni svakodnevni život koji je u Africi i dalje teži nego bilo gde drugde, ali da je osećaj koji je muzika pravila i energija ispod bine bilo neÅ¡to tako jako da se moglo opipati u vazduhu...

 

Spisak pesama, sve su obrade u pitanju, ali vrhunske kako i priliÄi kad se kaže obrada (a ne puka kopija), poznavaoci će sa lakoćom prepoznati originalne autore:

 

01. Is It Because I'm Black ?
02. Get Up Stand Up
03. One Step Forward
04. Slavery Days
05. Zimbabwe
06. Fade Away
07. Brigadier Sabari
08. Hills And Valleys
09. Christopher Columbus
10. Police And Thieves
11. African

Link to comment
Share on other sites

Ja sam cuo da je neki kamen danas postavio neki kamen i da kamenje diljem zemlje odusevljeno klice. Opsti kamenjar. Cujem, bilo i nevidljivih polismena, sas tokivoki aparaturom u uhu, bowers end wilkins, jasno cuju a deru se na mikrofon.

Da je rasprodato, nije, poklonjeno je. Ne sekiraj se, tek je pocelo. Skupljam prison blues da mi sluzi dok sluzim kaznu jer ovo necu moci da trpim dugo.

Link to comment
Share on other sites

Jbt, ovaj ima artritis i jos uvek svira...

 

Ðко Ñе то може назвати Ñвирањем.. није му ништа, дрогирана рибица Ñамо Ñе фолира..

Што Ñе тиче болештина које би Ñвојој природи морале да онемогуће Ñвирање, али Ñу их уметници некако надвладали, има вазда примера..

Ипак, далеко најлуђи.. https://en.wikipedia.org/wiki/Michel_Petrucciani

Link to comment
Share on other sites

Како Ñе зваше кубанÑки пијаниÑта који је имао три пута гори облик РРод дрогиране рибице око које Ñмо и започели тему..

 

Могли би да Ñе Ñплитујемо, кљакави музичари би био ÑаÑвим прикладан наÑлов..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...