Jump to content


Šta se sluša ?


den!s

Recommended Posts

Obrati pažnju Å¡ta kaže NebojÅ¡a Simeunović "Sabljar" (Dža ili Bu) na poÄetku "Sećam se", a Å¡ta Dr. Pop (Atheist Rap) na kraju "Snajke".

Ali šampioni CD-a su Ništa ali logopedi i "Janjine"...

Meni su ipak sampioni Ateisti, a disk je pravi pogodak. Ne skidam osmeh s lica :)

Link to comment
Share on other sites

Taj V.U.si uzimao na LP ili CD? Kako ti se cini?

Vinil, Verve izdanja.

Paralelno postoje i 180gr, ali sam ih preskoÄio - preteÅ¡ko je to za mog jadnog Thorensa, dovoljno je Å¡to povremeno sednem na tanjir i obrnem neki krug. ObiÄni vinili, osim Å¡to je banana cover žut k'o banana (kolor vinil) - hteo sam taj.

Nemam neki formiran sud o samom zvuku joÅ¡ uvek, celo popodne mi je Vule operisao po kablovima i pojaÄalima i joÅ¡ nisam seo da na miru sluÅ¡am. Za sada se Äini korektnim, javiću ako neÅ¡to znaÄajno primetim.

Ako te zanima poređenje banana covera vinil vs cd iz sredine devedesetih i to mogu da javim.

Ovo je kupljeno jer ću teÅ¡ko i pitanje kad naleteti na dobro staro izdanje ploÄe, a bez nekih se stvari ne može :)

Link to comment
Share on other sites

1957milesahead.jpg

Miles Davis - Miles Ahead (1957) [FLAC]

1. "Springsville" (John Carisi) – 3:27

2. "The Maids of Cadiz" (Léo Delibes) – 3:53

3. "The Duke" (Dave Brubeck) – 3:35

4. "My Ship" (Ira Gershwin/Kurt Weill) – 4:28

5. "Miles Ahead" (Davis/Evans) – 3:29

6. "Blues for Pablo" (Evans) – 5:18

7. "New Rhumba" (Ahmad Jamal) – 4:37

8. "The Meaning of the Blues" (Bobby Troup/Worth) – 2:48

9. "Lament" (J. J. Johnson) – 2:14

10. "I Don't Wanna Be Kissed (By Anyone But You)" (Jack Elliott/Harold Spina) – 3:05

Link to comment
Share on other sites

Vinil, Verve izdanja.

Paralelno postoje i 180gr, ali sam ih preskoÄio - preteÅ¡ko je to za mog jadnog Thorensa, dovoljno je Å¡to povremeno sednem na tanjir i obrnem neki krug. ObiÄni vinili, osim Å¡to je banana cover žut k'o banana (kolor vinil) - hteo sam taj.

Nemam neki formiran sud o samom zvuku joÅ¡ uvek, celo popodne mi je Vule operisao po kablovima i pojaÄalima i joÅ¡ nisam seo da na miru sluÅ¡am. Za sada se Äini korektnim, javiću ako neÅ¡to znaÄajno primetim.

Ako te zanima poređenje banana covera vinil vs cd iz sredine devedesetih i to mogu da javim.

Ovo je kupljeno jer ću teÅ¡ko i pitanje kad naleteti na dobro staro izdanje ploÄe, a bez nekih se stvari ne može :D

ja sam uzeo onaj 180gr,nazalost :D ..bio sam vec karticom u jednoj radnji platio Hendrix "Electric Ladyland" sa onim oridji omotom,u zadnji momenat bacim pogled na same vinile,ono bele flekice u crnom,pokazem prodavcu "pa mora da su stampali neki beli vinil prije ovoga",bez problema mi vratili pare,gotovinu,ja ne volim da skupljam tako strane valute i da ih donosim kuci sa sluzbenih putovanja,na svu moju srecu unutar radnje bese jos jedna prodavnica ploca,novih i second-hand LP-a,skockam malo na prisilu gotovinu,uzeo i ovo,mislim da je bio nekih 90SEK,nov novcijat,jos u celofanu..uzas u najgorem smislu na 180grama :D ..slusam na CD-i dalje :) ,a LP cu lepo da udomim kroz neku trampu :D

Link to comment
Share on other sites

Black Crowes "Before the frost..until the freeze"/2LP.." crne vrane" na mirnijim vodama,koncertni snimak,oni koji ih cene po zestini ranih Zepp-a,ili Jeff Beck-a(Truth/Beck-ola) bit ce razocarani verovatno...akusticni instrumenti,folk/country koji u nekim momentima podseca na prvi snimak od America,samo sto nisu kresnuli "horse with no name" ili "riverside" :xmas ..medjutim salu na stranu,ovo je kao cool jazz,stvari se desavaju ispod povrsine,ne na prvu loptu....

post-1799-128510976707_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Putumayo Presents Samba Bossa Nova

Jedan od najboljih albuma brazilskog melosa koji sam slušao u poslednje vreme!

Moreno +2 je Moreno Veloso sin velikog Caetano Velosa.

Svirao je u Bgd-u pre jedno Äetiri godine i mislim da je bilo u okviru pratećeg programa Bgd Jazz festivala, onda kada je nastupao i Arto Lindsey (Brasil oriented fest :xmas ).

SimpatiÄna je ta pesmica - Deusa de Amor.

Ostale izvoÄ‘aÄe, izuzev klasiÄnih ne prepoznajem, ili ne pamtim, osim Da Lata, Å¡to bi trebalo da bude zadnjih godina moderno ukrÅ¡tanje laganih jazz nota i elektronike.

Putumayo Presents izdanja su zamiÅ¡ljena kao (uglavnom) lako svarljiva world music izdanja i obiÄno su dobar uvod u muziku podneblja, a ne retko se deÅ¡avalo da se na njima naÄ‘u pravi biseri - poput ovoga

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...