Jump to content


Šta se sluša ?


den!s

Recommended Posts

Danas Hammond B-3 dan. U playlistu dovuÄeni sve sto se ima od flacova od Jimmy Smith-a, Jimmy McGriff-a, Dr. Lonnie Smith-a i brata Jack McDuff-a. Izbor albuma random. Pauze - upravo sad jer se gleda Stoke - Arsenal, u 17:00 Angola - Gana, i u 21:00 Obala SlonovaÄe - Alžir. Za ovaj poslednji možda alternativa Inter - Milan, mada Äisto sumnjam.

Umesto slika albuma (da ne blokiram server, nema smisla :thumbsup2 ) evo jedna slika Najvećeg, ako mene pitate

Dr._Lonnie_Smith_200.JPG

Doctor Lonnie Smith A.K.A. Turbanator.

Link to comment
Share on other sites

PreporuÄujem ti sve albume iz '70-ih, Äisto 24k zlato. Onda, od "Exit"-a do kraja '80-ih kreće sunovrat; od '90-ih su potpuno doviÄ‘enja...

Ipak sam se odluÄio da pazarim i neÅ¡to novije - oslonio sam se na ocene kupaca Amazona. Prvi je iz '86, a Booster je proÅ¡logodiÅ¡nji. Rekao bih, solidna kupovina, mada se slažem da su sedamdesete njihov udarni period.

post-2581-128510981988_thumb.jpg

post-2581-128510981999_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Yeah, gomila zajebavancije (što namerne, što nenamerne) + Sećam se (ni dan danas mi nije svejedno). :thumbsup2

Antologijski tekst!

Sećam se

I Äujem kako kiÅ¡a pada

Pustim ulicama grada

Ja nikada više neću videti dan

A sećam se bio je mart

Za mnoge od vas sasvim obiÄan

Ali u mome srcu ostao je trag

Jer moje oÄi navikle na mrak

ÄŒitavu veÄnost dugaÄak

Tada su prvi put videle dan

Sećam se krvavih lica

Ali i ljudi slobodnih k'o ptica

Tada sam prvi put video dan

Sećam se razbijenih glava

Ali za njih veÄna je slava

Tada sam prvi put video dan

Ali ubrzo je ta zlobna noć

Prekrila Äitav ovaj grad

Tenkovi su opet doneli mrak

A sećam se bio je mart

Za mnoge od vas sasvim obiÄan

Ali u mome srcu ostao je trag

Hladno mi je u rovu sam sam

O svemu ovom sada razmišljam

Ispred mene je pust razrušen grad

I crne mi misli evo dolaze

Vidim kako me mrtvog odnose

Ja nikada neću videti dan

Živ se sigurno neću predati

Poslednji u cevi ću saÄuvati

Kao i pismo u kome će pisati

Smrt je samo tren jer metak je brz

I ne boli ovoliko koliko vređa

Što im ipak neću videti leđa

I nije važno što došao je mrak

Jer svaki dan ostavlja trag

Koji će jednom doneti spas

http://www.youtube.com/watch?v=ONzmuJfCHtA

Link to comment
Share on other sites

Danas ga mnogi pljuju i kritikuju, a nekada je bilo sasvim drugaÄije.

Nije samo danas.

Uzmi stare Džubokse i proÄitaj tekstove Branka Vukojevića.

On malo po malo prelazi u legendu.

Zar nije legenda odavno?

Azru nemam potrebu da slušam još od srednješkolskih dana, a pravljenje legendi je zaista posao za dokone.

Uzdizanje na nivo legende sa jedne, kao i potpuno nipodaÅ¡tavanje sa druge strane je već uobiÄajeno kada je Azra (Å tulić) u pitanju. Istina je Å¡to se mene tiÄe negde izmeÄ‘u.

Do onog albuma koji je Froggy postovao (live) to je joÅ¡ i prihvatljivo, posle toga uglavnom smeće. ÄŒak bi mogli da diskutujemo koliko je dobro i ono prvo (i gde sve ima da se Äuje) :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Ma sta pricali Stulic, po meni, zauzima dosta visoko mesto u Ex-Yu Rocku. Danas se dodatna fama oko njegovog imena pravi zato sto svi znaju da je u Utrehtu ali niko ne moze da stupi u kontakt s njim. Zeznuli su ga za lovu, uradio je sto je uradio i rekao je hebi te se svi i otisao. Po meni dosta posteno.

Mozda malo netipicno ali moj omiljeni album "Kad fazani lete".

Ako prestanem da slusam Azru i EKV to ce biti zbog mladih rok bendova koji prvo sta uzmu da sviraju su ova dva benda. Dosadise i Bogu i narodu.

Link to comment
Share on other sites

Danas se dodatna fama oko njegovog imena pravi zato sto svi znaju da je u Utrehtu ali niko ne moze da stupi u kontakt s njim. Zeznuli su ga za lovu, uradio je sto je uradio i rekao je hebi te se svi i otisao. Po meni dosta posteno.

Nije baš da niko ne dolazi u kontakt sa njim. Bio je kod njega i Sergej Trifunović :order

Ko je koga zeznuo za lovu je priÄa za sebe i na kraju Å tulićev privatni problem.

Mnogo zanimljivije od svega Å¡to je Å tulić uradio u muzici je njegov sadaÅ¡nji prevodilaÄki rad. Eno u Plato knjižari pozivaju na pretplatu.

Mozda malo netipicno ali moj omiljeni album "Kad fazani lete".

Slušao sam ga dosta kada je izašao. Nekako mi je bio adrenalinski.

No, to je klasiÄan hard-rok album, koji je Džoni praktiÄno sam odsvirao (osim Srećko Antonioli bubnjeve), bas je skroz amaterski i Äitav je album ravan, nemuÅ¡t i monoton. Možda Plavi golub ima nekog smisla.

GrafiÄko reÅ¡enje omota je izvanredno (Äak i nakon svih ovih godina i uprkos kopijama na teksas jaknama i Ä‘aÄkim torbama, u Äemu mi je ipak najgadnije korišćenje logoa the doors) i verovatno je bio dobar marketinÅ¡ki potez.

Da ne bude da sam skroz antiprotivan prepev Dilana iz poznog dela karijere, Usne zrele (ili vrele, jbmlga) viÅ¡nje je odliÄan.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...