Jump to content


Accuphase news


accuphase

Recommended Posts

E tu već nema niÅ¡ta za bacanje,ako i bude tu sam da zajedno sa lokalnom "ekoloÅ¡kom" ekipom obidjem kontejner. :smile: Buduća "tvornica" će biti na 100m od mog stana.Å alu na stranu bilo bi dobro da neko od struke malo za sve objasni oko damping faktora.ÄŒitao sam na pr da naim ima nizak DF,a poznato je da sa malim snagama pogoni vrlo zahtevne zvuÄnike koji su zbog recimo niske impedanse mora za mnoga druga pojaÄala iz sliÄne klase.

 

Druze kakve veze ima damping faktor sa impedansama zvucnika. Za to su najvise zaduzeni izlazni stepen pojacala i sposobnost trafoa da isporuci dovoljno struje pri naglim promenama impedanse. Inace prosek za naim pojacala, recimo nap 200 ili 250 sto se DFa tice je oko 30 i to je sasvim dovoljno za vecinu zvucnika na trzistu koji se velicinom uklapaju u prosecne Evropske sobe. NAP 250 je dizajniran da tera OVATOR 600 i obrnuto a zna se koliki je to zvucnik, slusao sam ga u nekoliko navrata. Sto se tice ove komercijale, ovih naita za njih ne znam ali na trzistu postoje bolja pojacala u klasi tako da me nikad nisu ni preterano interesovali.

Link to comment
Share on other sites

Pa upravo i napisah zato Å¡to ne znam o Df da bi mogao neko od struke neÅ¡to da napiÅ¡e da se neÅ¡to na pravom mestu nauÄi i od prave osobe,pa svi idemo dalje za neÅ¡to malo pametniji.Znam za google i viki,ali može valjda i ovde poneÅ¡to da se nauÄi kad se već pojam koristi sa ili bez razumevanja istog.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 5 weeks later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...