Jump to content


Usporedba kazetara


istrarock

Recommended Posts

Ovako, molio bi vaša cijenjena mišljenja.

Namjeravam kupiti jedan kazetar iz sredine 90-ih godina, pa se dvoumim između Technicsa, pioneera i kenwooda. Svi su autorevers, a i ostale karakteristike su približno jednake.

InaÄe imam kući kvalitetan kazetar Aiwa AD-F910 sa 3 glave i 3 motora i ruÄnom kalibracijom.

Od ova 3 gore navedena ne oÄekujem da budu kao aiwa jer se radi o 2 klase slabijim ureÄ‘ajima, ali eto... prilika je doÅ¡la, pa da za malo para uzmem neki od njih 3.

Sve preporuke su dobrodošle. I ako netko zna vrline i nedostatke navedenih kazetara.

Hvala svima unaprijed!

Link to comment
Share on other sites

Nemoj me pogresno shvatiti, ali ako je rec o ovome sto si naveo, onda smatram da je svaka prica o poredjenju besmislena.

Pre nekoliko meseci je na portalu Kupujem-prodajem neko prodavao dupli dek Sony iz ES serije za nekih 100 eura. Nisam

ljubitelj duplih dekova, ali ovo je bio primerak sa po tri glave i u besprekornom stanju. O tako necemu se vec moze pricati iako nisu u igri neke

ozbiljne pare, ali ovakva kategorija uredjaja koju ti sponinjes ne zasluzuje neku paznju.

Mogao bi da kupis sva tri, testiras ih i onda se resis ona dva koji budu izgubili na testu. I postujes utiske, naravno ovde. :klanjanje

Link to comment
Share on other sites

Shvaćam, nema problema.

InaÄe, nisam u mogućnosti usporediti sva 3 ureÄ‘aja...

I znam da to nisu kazetari vrijedni previÅ¡e priÄe, ali u zadnje vrijeme me drži neka nostalgija prema kazetarima pa sam odluÄio nabaviti joÅ¡ jedan malo jeftiniji (poÅ¡to ga ne mislim koristiti kao glavnog - ipak je tu AIWA :klanjanje )

Hvala na odgovorima, volio bi da još netko doda svoje mišljenje...

SrdaÄan pozdrav!

Link to comment
Share on other sites

Pekko,

mozete li mi reci oznaku tog duplog troglavasa? Meni je poznat samo jedan dupli dek koji je u sebi obuhvatao i troglavu masinu: Aiwa AD-WX909, sa leve strane je bio autoreversni dek a sa desne troglavas sa regulacijom biasa.

Link to comment
Share on other sites

Istrarok, ja bih potrazio jos jednu Aiwa 910 da ti se nadje kao rezerva i ne bih se uopste zadrzavao na jeftinim autoreverse dekovima.

Dekovi moraju da rade da se ne bi kvarili. A cemu da slusas inferiorne dekove ako vec imas dobar.

+1

Pogotovo jer je Istrarock kao potencijalnu kupovinu za slušanje naveo jeftin dupli dek, od kog se zaista ne može mnogo očekivati...

Evo ga i kod nas, po nešto višoj ceni... :klanjanje

Technics RS-TR373M2

Link to comment
Share on other sites

Konacno sam ga pronasao, inace se ne bih smirio do jutra. Oznaka je kao sto sam i predpostavio TC-WR 901 ES i nije sto je Sony, ali je najlepsi dupli dek ikada napravljen.

Sto se tice broja glava i ostalih detaljcica, sve pise u tekstu za koji prilazem link. Uzivajte drugari. :klanjanje

http://deckcassette.com/sony-es-collect ... sette-deck :klanjanje

" FOR THOSE OF YOU THAT DON'T KNOW THIS FINE DECK , IT'S GOT DUAL AUTO-REVERSE 3-HEAD 3-MOTOR DECKS WITH DOLBY S , AND MANY OTHER FEATURES YOU CAN GOOGLE UP "

Link to comment
Share on other sites

GreÅ¡iÅ¡ Zorane, nije ta Aiwa jedina... imao je i Kenwood jedan model(dupli-dek), ali sa 3-head snimaÄem, Äini mi se Äak i sa Dolby s-nr !!!

Ne mogu da setim taÄne oznake, ali pronjuÅ¡kaću malo po starim katalozima, pa javljam...

Å to se tiÄe Sony ES-duplaka, za USA tržiÅ¡te, ni jedna maÅ¡ina nije imala 3-head mehaniku !!!

Uglavnom se radilo o preimenovanim EU modelima, sa ponekom funkcijom više...

Ipak, svi su imali makar "bias fine adjust", mnogi Äak i "auto cal", amorfne glave.

Sa svom tom opremom, su iznenađujuće dobro snimali...

Link to comment
Share on other sites

Konacno sam ga pronasao, inace se ne bih smirio do jutra. Oznaka je kao sto sam i predpostavio TC-WR 901 ES i nije sto je Sony, ali je najlepsi dupli dek ikada napravljen.

Sto se tice broja glava i ostalih detaljcica, sve pise u tekstu za koji prilazem link. Uzivajte drugari. :klanjanje

http://deckcassette.com/sony-es-collect ... sette-deck :klanjanje

" FOR THOSE OF YOU THAT DON'T KNOW THIS FINE DECK , IT'S GOT DUAL AUTO-REVERSE 3-HEAD 3-MOTOR DECKS WITH DOLBY S , AND MANY OTHER FEATURES YOU CAN GOOGLE UP "

Link to comment
Share on other sites

GreÅ¡iÅ¡ Zorane, nije ta Aiwa jedina... imao je i Kenwood jedan model(dupli-dek), ali sa 3-head snimaÄem, Äini mi se Äak i sa Dolby s-nr !!!

Ne mogu da setim taÄne oznake, ali pronjuÅ¡kaću malo po starim katalozima, pa javljam...

Å to se tiÄe Sony ES-duplaka, za USA tržiÅ¡te, ni jedna maÅ¡ina nije imala 3-head mehaniku !!!

Uglavnom se radilo o preimenovanim EU modelima, sa ponekom funkcijom više...

Ipak, svi su imali makar "bias fine adjust", mnogi Äak i "auto cal", amorfne glave.

Sa svom tom opremom, su iznenađujuće dobro snimali...

Link to comment
Share on other sites

Hmmm... evo baš listam "What HiFi" for 11/1995, u kome je test duplaka: Aiwa, Denon, Grundig, Jvc, Kenwood.

E, pa... reÄ je o modelu Kenwood kx-w4070, deck a(left) je play only, a deck b(right) je rec/play je... 3 HEAD !!!

U testu kažu, da mu je to suÅ¡tinska prednost(ko bi reko, gle Äuda), a onako... na gledanje kx-w4070 i nije neko Äudo, nije ni najmanje, ali eto...

Link to comment
Share on other sites

Hmmm... evo baš listam "What HiFi" for 11/1995, u kome je test duplaka: Aiwa, Denon, Grundig, Jvc, Kenwood.

E, pa... reÄ je o modelu Kenwood kx-w4070, deck a(left) je play only, a deck b(right) je rec/play je... 3 HEAD !!!

U testu kažu, da mu je to suÅ¡tinska prednost(ko bi reko, gle Äuda), a onako... na gledanje kx-w4070 i nije neko Äudo, nije ni najmanje, ali eto...

Link to comment
Share on other sites

Evo i jedne (loÅ¡e) fotografije transporta, SONY TC-WR901ES. Å to se samog deka tiÄe snima iznenaÄ‘ujuće dobro, autokalibracija odliÄno radi posao, najinteresantnije je to Å¡to se kasete snimljene na SONY TC-K950ES reprodukuju savrÅ¡eno na ovom deku. Autorevers radi veom brzo, ima i opciju "blank skip". Ovaj moj primerak je odliÄno oÄuvan, jedino bi trebalo zameniti kapstan rolere.

P.S.

Da li neko zna gde u BG-u mogu da kupim rolere za dek?

post-3507-128511069684_thumb.jpg

post-3507-128511069684_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Evo i jedne (loÅ¡e) fotografije transporta, SONY TC-WR901ES. Å to se samog deka tiÄe snima iznenaÄ‘ujuće dobro, autokalibracija odliÄno radi posao, najinteresantnije je to Å¡to se kasete snimljene na SONY TC-K950ES reprodukuju savrÅ¡eno na ovom deku. Autorevers radi veom brzo ,ima i opciju "blank skip". Ovaj moj primerak je odliÄno oÄuvan, jedino bi trebalo zameniti kapstan rolere.

P.S.

Da li neko zna gde u BG-u mogu da kupim rolere za dek?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...