Jump to content


FTA(Final Touch Audio)


ScepanBG

Recommended Posts

Nekad mnogo pohvalnog pisanja moze biti kontraproduktivno.

Možda i jesam malo preterao, ali me je iznerviralo potcenjivaÄko i provokacijsko dobacivanje iz ÄoÅ¡ka, uz po koju neobaveznu pljucu na FTA i Zokija, Äisto onako, a bez ikakvog valjanog razloga.

Umesto da podržimo Äoveka u nameri da nam podari kvalitetne, a cenovno pristupaÄne kablove, da pohvalimo Å¡to ih daje na neobaveznu probu i pristaje na doplatu za skuplji model, mi ovde raspravljamo o sekundarnim stvarima i tražimo dlaku u jajetu.

Link to comment
Share on other sites

Dobijas ti besplatno kablove pa toliko hvalis? Ako to radis besplatno, imam info za tebe... sfrj se raspala... od ciste ideologije niko nije napredovao.

Ne trazim ja dlaku u jajetu vec se raspitujem oko "sitnica" koje sam uocio. Prvo nema zvanicnih cena, onda se pojavljuje mogucnost da kupim korisceni kabl po ko zna kojoj ceni i sl.

Umesto dobronamernog objasnjenja jer musterija je uvek u pravu, ovde potrosaci izlaze na megdan a konstruktor se pravi pametan.

Odgovori sa da ili ne: Da li ti mislis da nece da se cuje? Da li je poslusao svajsovani sa kockicom i original Transparent pa zna? I zasto nije poslusao svajsovani kad je svima nudjeno da poslusaju?"

Necu da budem fin kada se drugi ponasaju nadmeno.

Link to comment
Share on other sites

Kod mene u sistemu su FTA kablovi.. interkonekti i strujni. Jedino na gram je drugi (zbog duzine ;-) ).

Priznajem, volim kada je nesto firmirano i ima prvenstvo u mom izboru ali pre svega mora da svira za te pare... jako dugo se odlucujem za krajnji izbor ali se ne osvrcem nakon izbora, siguran sam da sam izabrao ono sto mi se svidja. Od kablova koji su trenutno u rezervi (fioka) su Kimber 4TC,  Exposure DMF,  Kimber PBJ, Linn Black, Atlas Equator MkII.... ) to su odlicni kablovi  ali u sadasnjem sistemu su se bolje pokazali FTA i ostali su... 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Jimmy ovo je bila sala. Nadam se da stvarno nemate taj kabel i da ste ga pozajmili...

 

Na netu je gomila linkova o pravljenju ovog kabla i nema uopste potrebe otvarati kutiju kad su to drugi vec sve sazvakali. Meni je bio pre dve nedelje jedan na slusanju i nisam ni na najdaljoj celiji mozda imao zelju da ga otvorim i pogledam

 

http://www.instructables.com/id/How-to-make-a-Transparent-Audio-Reference-XL-Speak/?ALLSTEPS

Link to comment
Share on other sites

Nije ni bitno, uleteo sam u razgovor. Ali sam svoj transparent music wave pozajmio Siromi na dva dana a tu je koliko povezujem situaciju bio i gvlada pa eto pitam - Siroma me pitao da li mogu da ga otvaraju i iskljucivo sam reko da to ne rade :)

 

Ма отворио је Ñигурно и прекопирао. Сад више није Сирома, Ñада је Педро.

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Lepo sam pitao ali odgovora od prisutnih na slusanju nema, zvao me siroma ali nisam u Srbiji pa se nisam javio. Nije ni bitno da ne sitnicarim, kabl radi i sve je ok, ali pitan sam i reko sam da ne bih da prckaju polovan kabl od 180e. Nadam se da su ispostovali to :) p.s. siroma rece da je moj bolje svirao tako da kopija izgleda bas nije uspela :D

Link to comment
Share on other sites

Opet se uvlaÄim u nesuvislu raspravu, al' ajde...

Konkurencija ?

Ja Brankovo "švajsovanje", ako si na to mislio, uopšte ne doživljavam kao konkurenciju Zoranovim kablovima.

FTA ima ime, kvalitet i klijentelu... FTA je, hteo ti to da priznaš ili ne, brand...

Ako si mislio na neku drugu konkurenciju onda nisam shvatio, sorry..

Link to comment
Share on other sites

Konkurencija je zdrava... ili kao na SBB forumu, kada se pomene kako neko nudi povoljnije interenet odmah se brisu postovi? :D

Konkurencija???

Koja konkurencija?

Å vajs vs brand? Mogu da razumem poreÄ‘enje Transparent vs FTA (iako je potpuno nebulozno porediti kablove koji ne da nisu u istim cenovnim kategorijama, već su svetlosnu godinu udaljeni), ali DIY Å¡atro "transparent" vs FTA je tek potpuno nakaradno. Kao Å¡to reÄe nikstev, FTA je brand (Å¡ta god neko mislio o tome), pa je red porediti ove kablove sa nekim brendiranim koji su u istoj/sliÄnoj cenovnoj kategoriji. A tu će FTA da oduva konkurenciju.

Link to comment
Share on other sites

Neće, dogod bude pravio dobre kablove sa pristupaÄnom cenom.

Mnogo je više onih koji su kablove kupili i sasvim su zadovoljni sa onim šta su dobili (u odnosu na to koliko je koštalo), nego što je par "kupaca" koji samo miniraju i ništa više.

FTA kablovi nisu neÅ¡to najbolje Å¡to postoji, ali cenovno retko koji proizvoÄ‘aÄ može da parira - ja do sada nisam naÅ¡ao bolji odnos uloženo/dobijeno.

Link to comment
Share on other sites

Verujem da covek pravi dobre kablove, nego nisam to hteo da kazem.

 

Pokusavam da kazem, eto i tebi, ako hoces, da njemu ne treba da ga iko brani ni od ovih amaterskih ni ozbiljnijih nasrtaja, pogotovo ako je covek siguran u sebe, zna sta radi i ide mu.

A kao sto vidis on se na te nasrtaje ne obazire, narocito kad sami sebe diskredituju.  

Link to comment
Share on other sites

Opet se uvlaÄim u nesuvislu raspravu, al' ajde...

Konkurencija ?

Ja Brankovo "švajsovanje", ako si na to mislio, uopšte ne doživljavam kao konkurenciju Zoranovim kablovima.

FTA ima ime, kvalitet i klijentelu... FTA je, hteo ti to da priznaš ili ne, brand...

Ako si mislio na neku drugu konkurenciju onda nisam shvatio, sorry..

 

 

Pomenuo si Transparent kablove, to je brend www.transparentcable.com nisi napomenuo da mislis na Brankov diy kabl. Nije isto, to sto je taj diy onima koji slusali zvucao bolje od nekih skupih kablova druga je prica.

Nisam rekao da FTA nije brend, niti zelim lose firmi samo (kao i prema svima na forumu) ne uzimam zdravo za gotovo sta PR prenose nego se raspitujem, grublje ili neznije ali tako je.

Link to comment
Share on other sites

Verujem da covek pravi dobre kablove, nego nisam to hteo da kazem.

 

Pokusavam da kazem, eto i tebi, ako hoces, da njemu ne treba da ga iko brani ni od ovih amaterskih ni ozbiljnijih nasrtaja, pogotovo ako je covek siguran u sebe, zna sta radi i ide mu.

A kao sto vidis on se na te nasrtaje ne obazire, narocito kad sami sebe diskredituju.  

Definitivno... Hvala... :thumbsup2:wave2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...