Jump to content


LINN & NAIM republika


sondek

Recommended Posts

Dejane nadam se da će se odgovor videti jer mi se cudna stvar desava da nemogu da citam temu dalje od 96 strane,bogdanovog posta,a dobijam informaciju o novom postu...otisao forum u majčinu :wacko:.

 

Elem,Teddy mi je jedna od najinteresantnijih "pratećih upgrade" firmi za koju sam uz naim cuo.Znam mu sajt skoro napamet :D nekako sam uspevao doći do hicapova relativno povoljno pa ne zavrsih nikad sa nekim teddycapom.Trenutni peak bi mi bio dualteddy cap plus koji bi u jednoj kutiji zamenio 2 hicapa i napsc koje koristim za 82 preamp.Misljenja su podeljena ali vise citam pozitivnih u pravcu teddy napajanja.Cena mi nije sve,jer bi i sa prodajom polovnih ustedeo.Voleo bih to već jednom isprobati da nerazbijam glavu citanjem sa neta.Malo sam bio razocaran kad sam na pr. Jako hvaljenu avondale 821 pločicu kupio na osnovu pfm prica,i srećom sam je tamo brzo i prodao.I taj koji je od mene kupio ju je isto prodao ubrzo sto govori dosta.Jako sam zadovoljan kako mi sada sve ovo radi,82 je bio pun pogodak,da bih sad ista napamet uradio.Znam da postoji full money back kod tedija ali tu je shipping i carina.Bio bih ti jako zahvalan ako sam ti nekad usput za probu.Koji teddy cap si uzeo?

Link to comment
Share on other sites

znači imas ono headline napajanje,a ne teddycap?Pogledao sam u medjuvremenu sajt pa vidim da postoji to napajanje.Između flatcapa i hicap-je velika razlika,ne samo u ceni.Veliki trafo 500va i elektroliti su puna kapa i za odlican snagas.Bas teddy Pardo je taj sistem rada u jednom postu nazvao brutal force.Njegov sistem rada je sasvim drugaciji i ne zahteva odrzavanje kao hicapovi.Ja svoje planiram prvo da uparim jer su razlicite vrste,a potom da recapujem Keindeil kondovima od 22000mf.Bilo bi sjajno resiti se troskova i smanjiti sistem za dve kutije.Malo jedino brine sto neki napominju gubitak "naim" sounda.Ko bi ga znao,dok ne probas mozes samo da nagađaš.Možda i pribegnem resenju da kupim polovan dualteddy,pa ga prodam kao iz avondale ako mi se ne svidi.Mora čovek da ima nekog crvića :rolleyes: Btw.mnogi tako krenuse pa izmenjase sve za teddijevo,hvale mnogg ljudi i ampove ,dac ,a sad je napravio i zvučnike-biće to odlična firma i to onakva entuzijastična kao naim kakav pamtimo mi stari fanovi.Za sada su dva tri puta jeftiniji uređaji i zaobiđen je citav marketinski parazitski sistem direktnom prodajom na koji kod velikih brendova odlazi preko 50% cene.

Link to comment
Share on other sites

Ja mislim da svi Teddijevi uredjaji imaju u osnovi isti regulator. On samo onda pravi razlicite konektore i stavlja eventualno vise regulatora u jedno kuciste, ali u principu se kod Teddy-ija sve vrti oko iste stvari. Tesko je ovako na "slepo" proceniti kakav je Teddy u poredjenju sa HiCapom. Ne treba smetnuti sa uma da je Naim u medjuvremenu takodje updateovao svoja napajanja, tako da bi trebalo da je novi Naim HiCap bolji od starog.

Nema druge nego pokusati naci nekog ko ima Teddy Pardo pa uporediti. Ili rizikovati ...

Imajuci medjutim u vidu cenu kao i mogucnost smestanja vise napajanja u jedno kuciste, mislim da je to dovoljan razlog da se pokusa sa Teddy Pardo.

Link to comment
Share on other sites

Hicap je dual napajanje,sa dva regulisana napajanja po 24v,to je osnovna razlika izmedju nekih drugih jednostavnijih napajanja i onog koje se nalazi u pojacalima koje je 1x24v,pored velikog trafoa i kondova.Osnovno Headline napajanje od teddija ima drugaciji konektor i svakako nije 2x24v,pa je samim tim hicap odnosno tedijev teddycap apgrejd u odnosu na obicno napajanje,u skladu sa time je i cena drugacija.Headline moze da se napaja sa razlicom klasom napajanja i verovatno zvucno razlicitim rezultatima 

Razlike medju hicapovima razlicitih generacija su kozmeticke prirode konstrukciono,ima razlike u proizvodjacu trafoa i kondova i zato i zelim da ih uparim ili eventualno zamenim za dual teddy.Meni je to bitno i zbog toga sto se pored razdvajanja preampa u dve napajacke sekcije kod 282 i 82 predpojacala sa drugim hicapom razdvajaju i kanali pa nije zgodno imati razlicite kanale po pitanju napajanja.Nesto zaista novo i drugacije konstukciono je hicap DR(discrete regulated),relativno su jos novi pa mi nisu interesantni zbog paprene cene.

Link to comment
Share on other sites

Headline 2 je dosao sa Naim iSupply napajanjem. To je 18V DC napajanje, koje sam relativno brzo zamenio sa Flatcap 2X koje je u stvari dvostruko 24V DC napajanje (drugu granu i danas koristim za napajanje Naim CD 5X). I razlika se cula. Teddy Pardo za Headline 2 je u principu Teddy regulator za 24V DC. I to je bilo poboljsanje u odnosu na Flatcap ...

Altrenativa je da se napravi DIY napajanje za Naim. Teddy Pardo regulator moze da se kupi i u DIY verziji. Ostaje da se nabave kuciste, konektori, zica, ... a ima i drugih (boljih ?) regulatora od Teddy Pardo koji bi se mogli koristiti za tu svrhu ... cisto kao ideja ...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Da počnemo možda novu godinu novim tehnologijama...

Inspirisan Filipovom temom,kao i čestim problemima audiofila zvanim SOBA, skrećem paznju na jedno novo resenje za problem koji je vrlo cest i imali smo ga svi verovatno koji nemamo tu sreću da imamo jednu sobu viska,pa jos idealne akustike i sa mogućnosti beskrajnog eksperimentisanja sa položajem zvučnika i akustičkih tretmana i sl.Koristeći stari dobri sistem kompresionih kutija koje se bez boomi efekta slusaju blizu zida nisam nailazio na veće probleme ali ipak nekad je moglo,i sad moze bolje.Selio sam se 4-5 puta i zvuk je sa istim uređajima bio potpuno drugačiji.Na kraju me je to i odvelo u promenu zvučnika,a nakon toga i celog sistema.Aktivne varijante zvucnika oduvek su bile vrh svakog L/N sistema i zaista tek uz aktivnu skretnicu i zasebnu kontrolu svakog zvučnika posebnim ampom moze se ukloniti boomi efekt i ostale nepravilnosti u frekventnom odzivu.Moj zvučnik je od starta spreman za takvu akciju jer je skrenica van zvucnika i urađeni su spoljnji konektori za obe zvucne jedinice,slicno je i kod starih linn zvučnika.Ali... Da li je bas praktično imati amp iz 7-8-9 kutija,pa tek zmijarnik od kablova koji koliko god da su dobri(a najcesće i skupi unose svoj stetni uticaj po zvuk.Može to i jednostavnije,za nekog ko to naravno moze da plati.pogledajmo crtać http://www.linn.co.uk/music-systems/technology/space-optimisation

Ja ću verovatno zavrsiti s jednim starinskim resenjem jer mi fali jos jedan snagas i skretnica i to je jos par stotki,ali skrećem pažnju na elegantnije rešenje.Sistemi budućnosti poput devialeta i linn-a sa jednom pametnom kutijicom i parom zvučnika.Već sam pisao o akudorik sistemu gde u jednoj dsm kutijici i zvučnicima dobijaš ceo aktivni 4sistemski muzicki sistem.Uz space optimisation rešen je i problem sobe,nekad i najveći koji ne resavaju ni u nedogled skupe sprave jer problem sobe ostaje.

Svima koji danas slave sve najlepše za badnje veče i srećan božić!

Fanovima želim u novoj godini, recimo jedan dsm exakt Linn system

http://linn.co.uk/music-systems

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

Sixpackers rules! :thumbsup2

Nedavno sam slusao b110 u akciji i prisetio se kako zvuče dobri vokali,malo je falilo da pokupim one ukrsene izobarike koji su bili na Kp za restauraciju,ali trebalo ti bas jako puno posla,ima bas puno zvucnih jedinica za zamenu,4 visokotonca,4 b110...pa skretnica,pa refresh svega-ogroman entuzijazam tu treba i za hardcore kolekcionara.Pritom,svi ti komentari da je tek aktiva prava stvar...sve je to linn danas tako osavremenio aktivnim zvucnicima i dsm-ovima i sveo na zvucnike i jednu dsm kutijicu plus gramofon sa ugrađenom fono sekcijom da im skidam kapu.

p.s.zvučnici sa prve slike nemaju veze sa linn-om,nijedna jedinica nije originalna.To je slika od nekog restauratora sa drugim zvucnim jedinicama,samo je kutija od "Brik-a"

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, sondek said:

Sixpackers rules! :thumbsup2

Nedavno sam slusao b110 u akciji i prisetio se kako zvuče dobri vokali,malo je falilo da pokupim one ukrsene izobarike koji su bili na Kp za restauraciju,ali trebalo ti bas jako puno posla,ima bas puno zvucnih jedinica za zamenu,4 visokotonca,4 b110...pa skretnica,pa refresh svega-ogroman entuzijazam tu treba i za hardcore kolekcionara.Pritom,svi ti komentari da je tek aktiva prava stvar...sve je to linn danas tako osavremenio aktivnim zvucnicima i dsm-ovima i sveo na zvucnike i jednu dsm kutijicu plus gramofon sa ugrađenom fono sekcijom da im skidam kapu.

p.s.zvučnici sa prve slike nemaju veze sa linn-om,nijedna jedinica nije originalna.To je slika od nekog restauratora sa drugim zvucnim jedinicama,samo je kutija od "Brik-a"

I jesu restaurirani, i prodaju se u kompletu  LINN ISOBARIK & NAIM NAP 135 SIX PACK NEW

Cjena, prava sitnica...:ph34r:

 

Link to comment
Share on other sites

čest predmet sprdnje među L&N fanovima.Sve to restaurira i naim po drasticno nizoj ceni.Al flea bay je čudo,navata nekog naivnog istočnjaka s viškom novca i manjkom informacija.Restauracija sa fabrickim delovima i garancijom je oko 300-400 po kutiji pa vi vidite kakvo je to klepanje na delu.dok ima ovaca biće i vune

Link to comment
Share on other sites

ako je 42 obična ,bez dodatka .5 tj. 42.5 onda je razlika u zvuku velika.42 nema ni dual rail za mogućnost dual napajanja.110 je poznat kao amp od koga se adaptacijom prave sjajni monoblokovi.Nisam nazalost cuo takvu verziju,već standardnu stereo.Uporedo slusajući nap160 je dosta bolji i muzikalniji,ujedno po meni najbolja naim kombinacija koja te mami da po ceo dan slusas muziku.Kad sam kupio 250 to je raspolozenje nestalo,jeste bolji amp i savrseno kontrolise zvucnike ima i odlične srednje, ali po meni 72 i 250 uopste nisu pravi match.Fale detalji i uzbuđenje,nestaje i vazduh,pravilan zvuk cinele i odjek.To se posle ispravilo nabavkom nac 82 koje je znacajno bolji preamp,transparentniji,potpuno druga klasa ali i skuplji.

Da se vratim na postavljeno pitanje,mislim da se isplati doplata ali razmisli i o nap140 i ako tu nesto pristedis ostavi za hicap jer uz njega 72 propeva,a 72/140 hicap je mnogo bolja kombinacija nego 72 i bolji snagaš.Generalno predpojacala prave najveću razliku,ampovi uglavnom rade svoje odlično,čak i maleni nap90 kojeg sam slusao i uz 72 i 62.62 olive je odlican,unutra jednostavniji bez gomile pločica i kontakata(sa kojim doduse nisam imao problema).Slusao sam i 62cb i to je jako fin preamp koji mi je stavio do znanja da stari tip 32 treba da ide iz sistema,nije mi bilo dobro kad sam ga vratio sa 7dnevnog slusanja.Nikakve pare mi nisu bile problem za doplatu,a kamoli 200-300e.

Inače upravo je na prodaju jedan 72/hicap/140 komplet na pfm od starrog i uvaženog člana tamo za 1000gbp sa mogućnosti cenkanja.To je extra kupovina zato sto je i servisiran.Deluje mozda skupo,ali samo fabricki servis tu kosta vise od pola sume.72/140 vazi za najbolji value for money,ovo je moje mnogo vise para za malo boljeg zvuka.Za pravo uzivanje više i ne treba,lepo mi rekoše " promeni nesto i lud si."...,al kad je covek proklet.

...kratak osvrt,kao kokobilov,ko se snađe svaka mu dala(amp na probu) :D

Edited by sondek
Link to comment
Share on other sites

Hvala doktore;) , prvi o kome sam pitao je na KP,druga 72/180 kombinacija nalazi se u Bugarskoj,oba valjda ne mogu poslusati,ali navuko sam se na B klasi pa nemoze se natrag:wub:.Posle (ne tako velikog) razocarenja od supernait-a i XS koji nisu ni dlaku od starog naita,odlucio sam da se opet naimiziram ,tacnije oliviziram ,zbog izgleda i generacije naravno.Bamper mi se ne svidza bas ali uzeo bih za pocetak posto nemam puno izbora..daj mi link od pinka,nemogu pronaci 72/hc/140?

Link to comment
Share on other sites

Dark lord je član Pfm,prodaje i reparirane izobarike,taj mu je oglas noviji.Moj drugar planira takođe nap 140 pa sam zbog njega gledao,ima 72 i nap90mk2 koji bi da zameni.Verujem da ćeš posle novih naita biti zadovoljniji bilo čime iz olive serije,lepsi otvoreniji zvuk bez potrebe da kupuješ ultra svetle zvučnike da to isto izvuceš.Ako gledaš iz UK gledaj i da je servisirano,to ti je ušteda.Ako ne Keindeil se zove tvoj prijatelj.Mada,ta priča o servisu na 10g se slobodno moze razvući i na duplo duži period.Ako bi trebalo da biram između tvoje dve opcije birao bi ovo iz Bulgarije

Link to comment
Share on other sites

opet isti forumski bug.javlja ringe-ov replay reply,a ne vidim ga u temi.izlogujem se procitam,vratim se i vrati me na predhodno stanje bez tog posta.Valjda će da proradi posle ovog posta. Cena je super,zbog servisa pre svega ali i phono sekcije koju ebay lihvari obicno izvade pa prodaju zasebno,to je MC plocica za linn i supex low output glave K( karma),rade naravno i druge.

Link to comment
Share on other sites

On 21.2.2016. at 13:13, sondek said:

Dark lord je član Pfm,prodaje i reparirane izobarike,taj mu je oglas noviji.Moj drugar planira takođe nap 140 pa sam zbog njega gledao,ima 72 i nap90mk2 koji bi da zameni.Verujem da ćeš posle novih naita biti zadovoljniji bilo čime iz olive serije,lepsi otvoreniji zvuk bez potrebe da kupuješ ultra svetle zvučnike da to isto izvuceš.Ako gledaš iz UK gledaj i da je servisirano,to ti je ušteda.Ako ne Keindeil se zove tvoj prijatelj.Mada,ta priča o servisu na 10g se slobodno moze razvući i na duplo duži period.Ako bi trebalo da biram između tvoje dve opcije birao bi ovo iz Bulgarije

i dalje ovaj svoj post vidim kao svoj poslednji kad otvorim temu,imao sam vec jednom to pa proradilo.I sa mobilnog i sa pc-a isto.Inace stalno iskace obavestenje 2+new replies,kliknes na go to latest page i opet isto. gremlins ,izlogujem je pa procitam sta ima novo.interesantno na drugim temama fercera sve... 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...