Jump to content


Stereo sistem


Golum

Recommended Posts

24 minuta ranije, damic said:

Msm,  kad vec imas prilicno dobar i skup sistem,  ako ne mozes sam, vredi angazovati nekoga da ti to posteno uradi, tacno bi se videlo gde ima prostora za dalje poboljsanje

U sklopu svega sta sam uradio sigurno bih uradio I ovo sto je predlozeno. Ali kada uzmem u obzir da zivim u iznajmljenom stanu sa vrlo nepredvidljivom buducnoscu po pitanju duzine ostanka ovde, dalje igranje po pitanju sredjivanja sobe prosto ne dolaze u obzir. Tako da ovo koliko je sredjeno sredjeno je i svira sjajno. Da bi mozda moglo jos da se iscedi nektara iz suve drenovine verovatno/sigurno bi moglo ali su okolnosti takve da to ne dozvoljavaju - na zalost.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Necu da baljezgam preterano...sve ima u onoj temi oko Lampizatora...u svakom slucaju neka trenutna iteracija (ne smem vise da pisem finalna jer bih lagao samog sebe :-) ).

Prepakovana polica pa mi se I vizualno sada vise dopada ceo setup, a i amp je hladniji koliko imam utisak.

Da ne zaboravim da se javno zahvalim Patasonu na trudu I iscimavanju oko zvucnickih kablova (nije lako odraditi 12m zice) koji ispadose u mnogim segmentima "on par" sa Kimberom, a u jednom i bolji pa je Kimber zasluzeno out.

A sada malo nirvane i sporadicnog igranja sa lampama u zavisnosti od raspolozenja i vremenskih uslova (sunce/kisa/vetar :-) ).

Mozda i najveci dodatak je poslednja slicica - jedan od tri u stvari cetiri hdd-a ostaje pod Alpima ostali idu zasluzenim clanovima HiFi bande - i da - nisu prazni - btw ima nesto fino na njima^_^

IMG_0358.jpg

IMG_0359.jpg

IMG_0360.jpg

Link to comment
Share on other sites

8 minuta ranije, golum said:

Necu da baljezgam preterano...sve ima u onoj temi oko Lampizatora...u svakom slucaju neka trenutna iteracija (ne smem vise da pisem finalna jer bih lagao samog sebe :-) ).

Prepakovana polica pa mi se I vizualno sada vise dopada ceo setup, a i amp je hladniji koliko imam utisak.

Da ne zaboravim da se javno zahvalim Patasonu na trudu I iscimavanju oko zvucnickih kablova (nije lako odraditi 12m zice) koji ispadose u mnogim segmentima "on par" sa Kimberom, a u jednom i bolji pa je Kimber zasluzeno out.

A sada malo nirvane i sporadicnog igranja sa lampama u zavisnosti od raspolozenja i vremenskih uslova (sunce/kisa/vetar :-) ).

Mozda i najveci dodatak je poslednja slicica - jedan od tri u stvari cetiri hdd-a ostaje pod Alpima ostali idu zasluzenim clanovima HiFi bande - i da - nisu prazni - btw ima nesto fino na njima^_^

IMG_0358.jpg

 

IMG_0360.jpg

Ciko, ciko, jel sav ovaj lebac tvoj?

Svaka cast Golume na lepoj prinovi.. i opet i opet  :cheers

Sad sam sve video.. kad je jedan ARC REF od kompleksa (gabaritno) nize vrednosti zavrsio na donjoj polici :D

Link to comment
Share on other sites

6 minuta ranije, Филип said:

Ciko, ciko, jel sav ovaj lebac tvoj?

Svaka cast Golume na lepoj prinovi.. i opet i opet  :cheers

Sad sam sve video.. kad je jedan ARC REF od kompleksa (gabaritno) nize vrednosti zavrsio na donjoj polici :D

Sta ce jadan - shvatio je da se plasi visine :D

Link to comment
Share on other sites

10 minuta ranije, golum said:

Pa na osnovu price sa ovim mojim znalcima ovde Lampi pogotovo u DSD opciji je izuzetno blizu analogiji...e sada ako oni lazu mene i ja lazem vas ^_^

+1, absolutno se slazem!!

Mislim generalno kako zvuci DSD na dobrom digitalnom setupu.

Ali pre svega DSD (native) je zvucno najblize analogiji od svih digitalnih formata.

Iza njega odmah 96/24 kHz.

Link to comment
Share on other sites

11 minuta ranije, Филип said:

+1, absolutno se slazem!!

Mislim generalno kako zvuci DSD na dobrom digitalnom setupu.

Ali pre svega DSD (native) je zvucno najblize analogiji od svih digitalnih formata.

Iza njega odmah 96/24 kHz.

Tehnički gledano DSD je skoro pa analogni (odrezani doduše) signal.

Samo LPF mu je potreban za dekodiranje.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...