Jump to content


Stereo sistem


Golum

Recommended Posts

Par slicki...

Inace slusao sam ih sa nekim overkill Moon Preampom i snagasem, izvor bio Audiomat Maestro MkII DAC. Zvuk vrlo fluidan srednji i visoki sjajni, basa za ovoliku kutijicu nije bilo u izobilju ali to sto je bilo je vrlo precizno bez muljaze..Bas bas muzikalni malisani :-).

A ono sto krckam za njih - svetli u mraku..:ph34r:

IMG_3282.JPG

IMG_3285.JPG

IMG_3286.JPG

6c33.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Napisah pre neki dan u nekoj drugoj temi da sam od drugara uzeo tj dovukao ovamo (preko kombinacije c6g12) snagasa Citation XII deluxe. Starac je potpuno sredjen od strane Impulsa da doceka jos mnogo godina u dobrom raspolozenju. Uzeh ga iz prostog razloga jer je prelep primerak, sjajno ocuvan, a prethodno pominjani refresh je cisti bonus. Da sam imao neku ideju gde sa njim bas i nisam ali bolje da je ostao u nasem malom krugu nego da je zavrsio negde u nepoznatoj okolini :rolleyes:

Danas sam ga iz radoznalosti ubacio u sistem umesto ARC-a da malo radi i da ga cujem u poznatom okruzenju. Sta da kazem - prosto neverovatno...moram da budem objektivan prema sebi...razlika u ceni 10x razlika u zvuku mozda 10-15% maksimalno. Podmladjeni starac svira kao da je na viagri (bez starca nema udarca) i pri tome prosto ne staje...ceo opseg mu je generalno sjajan. U odnosu na ARC kontrola basa je malo slabija, malo je i zatvoreniji/tamniji ali ne na nivou da bi mi smetalo. Sto bi Lale rekao ima i malo manje vazduha oko instrumenata od ARC-a. Vokali i srednji za uzivanje. 

Da li bi menjao ARC za ovaj - pa ne bih - i dalje je zvucno bolji za pomenuti procenat i prosto ga volim ali da li bih sledeci put izdvojio novce za visestruko skuplji snagas - nisam bas vise toliko siguran jer me je ovaj prilicno zatekao sa odnosom dobijeno/placeno.

U svakom slucaju lep i zanimljiv je ovo sport i svaki dan se nauci po nesto novo...

 

 

Link to comment
Share on other sites

14 sati ranije, golum said:

Napisah pre neki dan u nekoj drugoj temi da sam od drugara uzeo tj dovukao ovamo (preko kombinacije c6g12) snagasa Citation XII deluxe. Starac je potpuno sredjen od strane Impulsa da doceka jos mnogo godina u dobrom raspolozenju. Uzeh ga iz prostog razloga jer je prelep primerak, sjajno ocuvan, a prethodno pominjani refresh je cisti bonus. Da sam imao neku ideju gde sa njim bas i nisam ali bolje da je ostao u nasem malom krugu nego da je zavrsio negde u nepoznatoj okolini :rolleyes:

Danas sam ga iz radoznalosti ubacio u sistem umesto ARC-a da malo radi i da ga cujem u poznatom okruzenju. Sta da kazem - prosto neverovatno...moram da budem objektivan prema sebi...razlika u ceni 10x razlika u zvuku mozda 10-15% maksimalno. Podmladjeni starac svira kao da je na viagri (bez starca nema udarca) i pri tome prosto ne staje...ceo opseg mu je generalno sjajan. U odnosu na ARC kontrola basa je malo slabija, malo je i zatvoreniji/tamniji ali ne na nivou da bi mi smetalo. Sto bi Lale rekao ima i malo manje vazduha oko instrumenata od ARC-a. Vokali i srednji za uzivanje. 

Da li bi menjao ARC za ovaj - pa ne bih - i dalje je zvucno bolji za pomenuti procenat i prosto ga volim ali da li bih sledeci put izdvojio novce za visestruko skuplji snagas - nisam bas vise toliko siguran jer me je ovaj prilicno zatekao sa odnosom dobijeno/placeno.

U svakom slucaju lep i zanimljiv je ovo sport i svaki dan se nauci po nesto novo...

 

 

Kupujem Citation, ako ikad budes... :D

Link to comment
Share on other sites

22 minuta ranije, Aibo said:

Auh, al je lep taj Citation XII Deluxe. Jel isplivava to ikad po našim oglasima i po kojoj ceni okvirno? Teško mi je uopšte da ga nađem bilo gde, samo negde po Americi.

pusti hifi ajkulu da to lovi za tebe,super sajt kad nesto vrebaš u zasedi,javlja na mail bez greške čak i sa naših prostora ako se pojavi u oglasima.(hifishark.com)

Link to comment
Share on other sites

37 minuta ranije, SUROKVL said:

Ima na KP dugo vremena Citation XII ali standardni. Razlika je u drvenoj kutiji, kada se refrešuje svira isto kao i Deluxe ! Navalite ! :P

E gresis silno...drvo je u biti razlog za ovakvu svirku...upija vibracije sa sasije koje uticu na xy-ti harmonik i tako to :P:D i onda naravno razvaljuje kako svira...btw onaj bez drveta izgleda kao rabljeni Durex:D

Link to comment
Share on other sites

Sto jes jes, bez drvenarije izgleda ko ruski aparat za varenje, ili tako nesto za garazu.

Zato ovaj sa plemenitim drvetom ubiva 😍.

Metnuti mu lampe sa drvetom okolo ispred izvora u vidu network streamera i covek moze slobodno u pemziju bez da otvara hifi forume bez razloga 😎

Link to comment
Share on other sites

21 minuta ranije, golum said:

E gresis silno...drvo je u biti razlog za ovakvu svirku...upija vibracije sa sasije koje uticu na xy-ti harmonik i tako to  i onda naravno razvaljuje kako svira...btw onaj bez drveta izgleda kao rabljeni Durex:D

Ma ja sam  običan audiofil, slabo se razumem u drvenariju B) ! Ja mislio da je zvuk najvažniji, a ono izgleda da uklopiš pojačalo sa komodom ! :D

Link to comment
Share on other sites

20 sati ranije, golum said:

Napisah pre neki dan u nekoj drugoj temi da sam od drugara uzeo tj dovukao ovamo (preko kombinacije c6g12) snagasa Citation XII deluxe. Starac je potpuno sredjen od strane Impulsa da doceka jos mnogo godina u dobrom raspolozenju. Uzeh ga iz prostog razloga jer je prelep primerak, sjajno ocuvan, a prethodno pominjani refresh je cisti bonus. Da sam imao neku ideju gde sa njim bas i nisam ali bolje da je ostao u nasem malom krugu nego da je zavrsio negde u nepoznatoj okolini :rolleyes:

Danas sam ga iz radoznalosti ubacio u sistem umesto ARC-a da malo radi i da ga cujem u poznatom okruzenju. Sta da kazem - prosto neverovatno...moram da budem objektivan prema sebi...razlika u ceni 10x razlika u zvuku mozda 10-15% maksimalno. Podmladjeni starac svira kao da je na viagri (bez starca nema udarca) i pri tome prosto ne staje...ceo opseg mu je generalno sjajan. U odnosu na ARC kontrola basa je malo slabija, malo je i zatvoreniji/tamniji ali ne na nivou da bi mi smetalo. Sto bi Lale rekao ima i malo manje vazduha oko instrumenata od ARC-a. Vokali i srednji za uzivanje. 

Da li bi menjao ARC za ovaj - pa ne bih - i dalje je zvucno bolji za pomenuti procenat i prosto ga volim ali da li bih sledeci put izdvojio novce za visestruko skuplji snagas - nisam bas vise toliko siguran jer me je ovaj prilicno zatekao sa odnosom dobijeno/placeno.

U svakom slucaju lep i zanimljiv je ovo sport i svaki dan se nauci po nesto novo...

 

 

zahvali i Impulsu ...Ko zna, zna.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
On 7/25/2015 at 17:10, golum said:

...a i REF75 da malo ode na neko ponizenje :-)

Po ko zna koji put sam samog sebe ugrizao za jezik sto se ovog hobija tice.

Nije mi djavo dao mira, pa vec neki period vrebam po svetu REF75 na nekoj "ponizenoj" ceni i konacno ga nadjoh pocetkom septembra solidno ponizenog :D. Dogovor sa vlasnikom je bio prilicno lak jer je vlasnik nase gore list koji zivi u inozemstvu prilican broj godina (btw poseduje radnju hifi-a koja je brutalna). I tako juce obrnuh skoro pa tisucu km u kolima (ocito ludilu nema granice) da ga se docepam i evo vec nekih 24h se ponosno sepuri na polici.

Momenat kada sam ga ugledao u radnji je bio prilicno sokantan jer je uzivo OGROMAN pa je prva pomisao bila - ovo je zajeb nema sanse da stane na policu ali sva sreca ispalo je ok. Uz to je kutija x2 u odnosu na sam amp pa je i momenat ubacivanja u auto bio prilicno tricky..

Kako to obicno biva skupi mi se po par promena u nekom kratkom intervalu (Invader) pa sada amp i uz to sam zamenio i kablove za Chord Odyssey 4 sa Wireworld srebrnim konektorima ali set promena je doneo i velike promene na bolje. No sta reci za amp - rekoh ovo isto juce vece Patasonu, Gidjgi i Filipu - ocekivao sam pozitivnu promenu naravno ali da ovoliko bolje svira od VS115 bas i nisam. Soba mi je prepunaaaaa muzike gde je sve kako treba i gde se oci samo zatvaraju, a stopala djuskaju u ritmu muzike. Ultra dobar feeling! 

Dosta kucanja odo da uzivam...

IMG_4748.JPG

IMG_4749.JPG

Link to comment
Share on other sites

36 minuta ranije, Aleksandar75 said:

Čestitke, prelepo !!!!! :thumbsup2

Spusti molim te Ref bliže podu, strah me je da gledam :D

Fala lepo! Ne merem da ga spustim jer bih morao da presrafim celu policu a to me mrzi...ionako je na vrhu lanca ishrane pa i neka stoji na vrhu :P

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...