Jump to content


Banacanski cevasi .... ili cevni banacani ?


Zen Mod

Recommended Posts

  • Replies 241
  • Created
  • Last Reply

@Mod,

jesam.

Tek tamo je patkometrija na najgori moguci nacin na delu... Uglavnom oni koji nemaju ni patku ni jaja (mislim pacija, kakva inace) drze metar kod sebe i stalno nesto premeravaju...

zato odbegnes lepo u DIY deo Foruma ...

Hvala na lepim zeljama :wave2

@stein-u necu odgovoriti, sem da prilozim sliku patke sa fabrickom greskom...

...zvane zec.

post-2322-128510709673_thumb.jpg

post-2322-128510709673_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Mozda je kod TVC-a problem to sto se vecina tr. radi na novom tipu

jezgra, (S and B, itd) nisam sada siguran kako se tacno zove...

visoko je permeabilno i dozvoljava manji broj namotaja za potrebnu min. ind.

= propusni opseg...

?

ustvari ja i nisam cuo TVC na starinskom tipu jezgra... neko umereno permeabilno ?

*

inace sto se tice buffera razmislite o onom hiraga-borberly style

sa pasiv pre amp teme ovog foruma...

*

ili gogle for dispre by PMA, veoma zanimljvo, izlani deo preampa je takodje odlican buffer...

*

F3 je power sa JFET-om ne?

Link to comment
Share on other sites

inace napusavanje je termin iz doba double-deck ere... :wave2

kada se slave traka okrece brze od master i vice versa...

if You catch my drift.

:)

izgleda da cu morati malo vise da se zezam da clanovi ne bi totalno ignorisali moje

postove,.. (faktografija...) :order

Link to comment
Share on other sites

...da mi se termoelektroni ne smrznu, Äisto da najavim nastavak aktivnosti na mom napaćenom 2a3 amp-u koji će ovih dana/nedelja -u zavisnosti od nemanja slobodnog vremena- da doživi joÅ¡ nekoliko isprobavanja drajver-cevova... kad bude slike i tona, slikam/javim/Å¡tatijaznam...

Link to comment
Share on other sites

...da mi se termoelektroni ne smrznu, Äisto da najavim nastavak aktivnosti na mom napaćenom 2a3 amp-u koji će ovih dana/nedelja -u zavisnosti od nemanja slobodnog vremena- da doživi joÅ¡ nekoliko isprobavanja drajver-cevova... kad bude slike i tona, slikam/javim/Å¡tatijaznam...
Link to comment
Share on other sites

kao Å¡to sam obećao (sebi) danas je ubaÄena poÅ¡tarska C3g kao drajverica u 2a3 amp. Na slikama se vidi kolko je sramotno puno praÅ¡ine bilo na ovom projektu, Å¡to nije omelo F-a da iskalkuliÅ¡e radne taÄke za poÅ¡tarku, i to u triodnom spoju, tako da povuÄe poÅ¡tenih desetak mA, i da ja dam doprinos sa lemilicom. Naravno, nema joÅ¡ nikakvih sluÅ¡nih utisaka, jedino sam stigo da polemim stvari i da izmerim radne napone...izraÄunamo struje...

Slušni test uskoro...

... :listen

post-2322-128510709913_thumb.jpg

post-2322-128510709927_thumb.jpg

post-2322-128510709939_thumb.jpg

post-2322-128510709953_thumb.jpg

post-2322-128510709913_thumb.jpg

post-2322-128510709927_thumb.jpg

post-2322-128510709939_thumb.jpg

post-2322-128510709953_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

slede slušni utisci...

sistem koji Äine modifikovani Philips CDP, TVC motan na jezgru od izlaznog trafoa za EL84 iz EI NiÅ¡ radio-aparata, srebrni interkonekti, NAUK zvuÄniÄki od 6 kvadrata, Lowther EX2 sa doorknob phase plugom, smeÅ¡ten u FatHorn by F Lazar, soba standardna, 5x4x3m, napajanje standardno iz mreže Zr-elektrodistribucije. trafo na ćoÅ¡ku eksplodirao pa menjan pre dve godine. MuziÄki repertoar razni.

Summa summarum: poznate dobre strane 2a3 su postale još bolje u odnosu na prethodne drajverice koje su isprobane (da ne nabrajam, poduži spisak kako lampi tako i spojeva, kao i sa- bez paralelisanja...). Za sada najbolja koju sam slušao na toj poziciji u svom sistemu.

Ono Å¡to je iznenaÄ‘enje za mene kao i za F-a: prvo smo sluÅ¡ali uslikanu varijantu sa 0.22uF MKP Mundorf-om na mestu sprege drajver-izlazna cev, a zatim dok smo kuvali kafu za poluvreme, ubacili smo na isto mesto silver-in-oil 0.22uF Mundorf-a. Nakon 5 minuta sluÅ¡anja i zasićenja uÅ¡esa sa slaaatkim srednjetonskim karakterom ulja, doÅ¡li smo do zakljuÄka, da je u ovom sluÄaju plain vanilla MKP superioran u odnosu na ulje. Sa MKP amp ima onaj strahovit drajv i jasnoću i Äistoću interpretacije, koja me je oduÅ¡evila prilikom sluÅ¡anja Zristićevog i Grauovih mezimaca kod F-a. Eto. Plus u ovom sluÄaju joÅ¡ specijalni dodatak u smislu brzine i neverovatnih trazijenata papira i horne.

Da ne kažete da je Eric Cartmann samo cevoljubac.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

...elem, bili gosti. Mimo krvavih obiÄaja za 29. novenber nismo nikog/niÅ¡ta zaklali, sem zavrtanja Å¡ije nekim flaÅ¡ama rakijskim iz BaÄa, kao i belim i crnim vinima (o kokakoli i Knjazu da ne priÄam)...

Uglavnom, u Banatu su se pod izgovorom proslave ex-Dana Republike (i Pokrajine) (u daljem tekstu exDRIP) niÄim izazvano obreli

-@BataBane

-@Machinori

-@ZenModerator

-@SuperFi

-F. (koji i dalje nije Älan Foruma)

SluÅ¡aonica ovaj put kod mene (20-tak kvadrata Å¡vapske starogradnje visine cca 3m). Gosti su dolazili u manjim grupama od 2 do 1 Äoveka svakih 30-40minuta (da ne pobude sumnju nadležnih Službi) tako da nikom nije zapalo u oÄi, da se ovolko divnih ljudi sakupilo za ex-DRIP u casa lasarica u BeÄkereku... Fala gostima na poklonima, a pre svega na odcojenom vremenu za dolazak/boravak kod mene, kao i na izuzetnim sluÅ¡aÄkim poslasticama, Äiju okosnicu su Äinili

-MauHorn sa 8"-nim Sonido drajverima kao i

-Ge-amp (Molotov-ako se ne varam-Bane ispravi me ako grešim).

Izvor jr bio već izvikan/dosadan etc Philips CDP modifikovan od strane F.-a, interkonekti bili još dosadniji srebrni DIY i Novkabel NAUK...

Sve u svemu, vreme je prošlo strahovito brzo, bila je privilegija ugostiti ljude izuzetne ljudskosti...

...Hvala A., Å¡to je pripremila izuzetno fine mini zalogajÄiće (tzv. picaboce...). Nisam ih slikavao, poÅ¡to su brže planuli, nego Å¡to to standardne tehnike snimanja slika mogu zabeležiti...

živia 29.11....

post-2322-128510723803_thumb.jpg

post-2322-128510723815_thumb.jpg

post-2322-128510723827_thumb.jpg

post-2322-128510723803_thumb.jpg

post-2322-128510723815_thumb.jpg

post-2322-128510723827_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ма Ñумњиво Ñте ви друшво, чим ви долазите у групама, као ОтпиÑани! :banana

Или на Ñедницу СК, па није ни чудо што Ñу Боц-Пице плануле, гладни људи!

Ко зна одакле Ñу делегати Ñве долазили, ипак је ово 29 Ðовембар :banana

Ðего реци ти мени, јел ти радиш за неку обавештајну Ñлужбу, или надзиреш комшије( ке ) :banana ?

:wave2 зеоÐ_Ридер

post-3727-128510723861_thumb.jpg

post-3727-128510723861_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...