Jump to content


Banacanski cevasi .... ili cevni banacani ?


Zen Mod

Recommended Posts

  • Replies 241
  • Created
  • Last Reply

Ok,razmem :) ..@stein-ov F5 isto nije bio los,dobro ne moze se on izdvojiti iz celine koja nas je tamo zatekla,al u svakom slucaju i ovo potkerpljuje kontra jednu izjavu koja je pala na drugom forumu "da su fet-ovi muljavi,cak muljaviji od cevi"...sigurno ima i takvih :order

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Ok,razmem :D ..@stein-ov F5 isto nije bio los,dobro ne moze se on izdvojiti iz celine koja nas je tamo zatekla,al u svakom slucaju i ovo potkerpljuje kontra jednu izjavu koja je pala na drugom forumu "da su fet-ovi muljavi,cak muljaviji od cevi"...sigurno ima i takvih :D

:)

Link to comment
Share on other sites

sve zavisi od reference a bogme i od okruzenja

music first ne radi neki svemirski pos'o za F3 kod mene, recimo da je dobar ali da je zokijev LDRVC zli mamojebac u poredjenju sa TVC.

prosto konstrukcioni idiotizam stivensa i bilingtona da komercijalizuju proizvod cija cetvrtka od 1 khz na atenuaciji normalnog kucnog slusanja (recimo -25db) zvoni kao glava ptice trkacice koju davi kojot ne moze da ne ostavi posledice po zvuk. znaci to jedino ima smisla ako radi u zoni jako niske atenuacije, blizu nule, i to je ono gde sam izmedju ostalog morao da smestim ravnotezu mog sistema terajuci samo 0.3V iz DAC-a

najbolji lampas koji je kod mene bio u stanu od kada imam F3 je 10y SET koji gosn tatic pakuje za mene i u poredjenju sa njime F3 je fakat svirao ne bih rekao muljavo ali sa za broj manjom transparencijom pa neka to tumaci kako ko hoce. jebiga, dobra, psihodelicna DHT je ipak domaci zadatak za JFET.

medjutim F3 + LDRVC je kombinacija iz snova. za parametre tranzistorske elektronike to ne moze da pridje blize prirodnosti lampi a da opet ima nekakva 00, drajv, dinamiku i sta god. veruj mi da ne preterujem ako kazem da ovome treba skupa sasija da na zvuk stavis cenu od 10-15.000E u aktuelnim parametrima.

ako se pitanje odnosilo na tvoj slucaj, mislim da bi ovaj kombo razneo bilo koji tanoj, tacnije, sto veci to bolje. tih 92-93 decibela narocito u opciji pojednostavljivanja skretnica u odnosu na fabricke mislim da su sala za ovo, pogotovo ako izvor ima zdravu voltazu na izlazu. 2-3V iz CD-a ili DAC-a su optimalna.

Link to comment
Share on other sites

uredjaje mozemo uporedjivati kao uredjaje i nikako drugacije ;

price o lampi , jfet mosfet bjt su price is Stereofuja i ostalih inih casopisa ;

ono sto svira je topologija i realizacija a ne vrsta delova , sto aktivnih sto pasivnih ;

apropo lampe i jfeta - da napravim stage sa lampom i sa jfetom , a u oba slucaja da koristim trafo kao prenosni element , cisto sumnjam da bi iko cuo razliku .

dakle - trafo je ono sto cini razliku ( kad je ima ) , a ne vrsta aktivnog elementa .

e , sad , sto ja vise volem ceve , to je neki drukci padez :wave2

hehe , ne postoje muljavi delovi , samo muljavi konstruktori ...... a o muljavim usesima da ne divanim

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...