Jump to content


Banacanski cevasi .... ili cevni banacani ?


Zen Mod

Recommended Posts

  • Replies 241
  • Created
  • Last Reply
  • 3 weeks later...

PoÅ¡to @steinika nije pio, motrao sam ja i umesto njega, Å¡to mi se oblilo o glavu, tako da sam nesebiÄno slistio flaÅ¡u i pol belog...mlakog... :lol:

...išo taksijem kući... :D

no, sve u svemu, hvala Stein-u kao i Panel-Z.-ki što su potegli 180km na jug gde su slušali F.-ov B sistem koji smo dan pre dolaska gostiju sklepali na brzaka..ito: CDMPRO2/I2S/DAC1541; ROKSAN Xerxes/Artemiz/PSU2/BMS; cevni phonopre; KaranKA180i; Dynaudio/VisatonTML; srebro/NovkabelNAUK...

Nije izuvao iz cipela ni nas ni goste (videti slike), ali poslužio je da se ljudi bave sa priÄom, hranom i pićem (ovim zadnjim uglavnom ja).

Hvala na druženju i poklonu u vidu jewel box-a (lanpe ah, lanpe.... :bounce )

post-2322-128510698264_thumb.jpg

post-2322-128510698393_thumb.jpg

post-2322-128510698427_thumb.jpg

post-2322-128510698264_thumb.jpg

post-2322-128510698393_thumb.jpg

post-2322-128510698427_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Drago mi je da tako osećate gospon doktore, a nadam se da vam je sećanje manje mutno nego trik za skrivanje identiteta. Ja bih ovu foru uveo kao obaveznu na forumu. Osećam se k'o zaštićeni svedok... :D ... zaštićeno...

A sve ostalo... u povratku sam sa Zolikom po prvi put video mesec rumen i okrugao i OOOOgroman kao u Africi. Pa da je sve drugo propalo, za taj prizor bi bilo vredno sve proći još jednom. A moram kasti da je to samo bio šlag na tortu. Lepu... :bounce

PS. Na trećoj slici, osoba s desne strane preklinje osobu s leva da konaÄno ukljuÄi grejanje ne shvatajući da neće dobiti podrÅ¡ku osobe u sredini koja zbog jakne nema ni trunku razumevanja za problem, a osoba s leva ne kapira niÅ¡ta jer ne oseća hladnoću, zahvaljujući odliÄnoj cirkulaciji Å¡to crvenih, Å¡to belih teÄnosti po organizmu... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Лепо, лепо уређаји Ñу :lol::D .

Ршто бре замутиÑте лица као да Ñу заштићени Ñведоци :bounce .

Ðли препознао Ñам једног, код њега је у близини ракијица и наравно пуна пепељара пикаваца.

У ком граду је ÑеÑија одржана, као да Ñте били на К2 врху, миÑлим на онога у жутој јакни :D .

:D зеоÐ_Ридер

Link to comment
Share on other sites

Ршто бре замутиÑте лица као да Ñу заштићени Ñведоци :bounce .

Ðли препознао Ñам једног, код њега је у близини ракијица и наравно пуна пепељара пикаваца.

У ком граду је ÑеÑија одржана, као да Ñте били на К2 врху, миÑлим на онога у жутој јакни :D .

Link to comment
Share on other sites

@alex,

... to je samo TML baziran na 17W75XL, Visaton G50FFL srednjem i G25FFL visokotoncu natanderima u kupolu od drveta. Skretnica, geometrija TML-a su Å¡timani po personalnim afinitetima njihovog kontruktora, koji je sluÄajno moj bratić, a koji ne vole da mu mumlaju kutije... U tom smislu su i prednje strane relativno uske, i sve stoji na jezivim Å¡iljcima, a izmeÄ‘u kupole i baze takoÄ‘e ima Å¡iljaka i nekog antirezonantnog Ä‘ubreta. Sve u svemu, nisu loÅ¡e, sve dok ne upadneÅ¡ u zamku sluÅ¡anja horni i fulrejnadža... :bounce

Link to comment
Share on other sites

...Å¡to reÄe Drug Voltaire, Najbolje je neprijatelj dobrog... Naravno da je gramofon nadsvirio CDP, ali naglasio sam da se radilo samo o nabrzaka sklepanom B sistemu, koji je u sebi inkorporirao i B gramofon sa B zvuÄnicom.... :lol:

...nadalje...: moraÅ¡ (sve sa Å¡oferom, ko i svi direktori uspeÅ¡nih tvrtki) da doÄ‘eÅ¡/te kad se utegne u biciklistiÄke gaće A sistem sa sve hornama, analogijom sa sve slovenaÄkim a ne britiÅ¡-rabiÅ¡ spinerom... No, nadam se da će spomenuti sluÄaj uskoro nastupiti, poÅ¡to zahvaljujući Pomoći Prijatelja od skora imam sve kompletirano za svoj liÄni tubz phono pre, pa ću ga naoružati sa PSU-om u koji će da legne TFK AZ11 ispravljaÄica iz jewel box-a :bounce Siemens/Halske priguÅ¡nice, uz dosta ulja na papiru (tzv burek-kondenzatori). Nadalje, poÅ¡to u užoj familiji ima jedno 3 gramofona i 4 ruÄke, malo ćemo se poigrati sa optimalnim meÄovanjem baza i ruÄki, gde F. ima neke svoje ideje, koje planira realizovati kako Gospod Bog zapoveda...

U meÄ‘uvremenu ja se nadam da ću zavrÅ¡iti radove oko enterijera, kao i kutijanje barem dela kućnog sistema (barem njegovog pojaÄavaÄkog dela/delova). Živa dosada jedna...

...ondak ću kad te slikavam zamutiti samo vilicu...

Link to comment
Share on other sites

Ne znam di ovo da turim... Sad su baÅ¡ otiÅ¡li "Paja959", Mr."T" inaÄe vlasnik Magneplanara i užasnuti mrzitelj ženskih vokala (ne me pitajte Å¡ta i zaÅ¡to, uglavnom, na pitanje Å¡ta od muzike da pustim, svelo se da može bilo Å¡ta Å¡to nema ženskih vokala, hebga!) i Mr."D" (inaÄe isto Älan foruma ali viÅ¡e voajer nego hebec) koji kući sluÅ¡a Sonus Faber, Unison i Vadia CD... Nisu se neÅ¡to pretrgli od sluÅ¡anja, tek nekih dva satićka, Å¡to je ipak bilo dovoljno da steknu neki utisak o trenutaÄno postojećem, funkcionalnom ali ne do kraja zavrÅ¡enom sistemu. Sticajem okolnosti, muzika se servirala sa Philips CD303, prosvetljavala sa NS10/Shiny preampom, podgrevala sa F5 klonom i prostirala uz pomoć Soltanus "paravana". Bilo je tu i Tom Waitsa, i Dire straits, i Yo Yo Ma, i Badalamentija i tako joÅ¡ poneÅ¡to i dobio sam u principu pozitivne kritike za no-nonsense sistem a oÄekujem da će se Paja959 po tom pitanju izjasniti na forumu kada se vrati u PeÅ¡tu... ili Budim... Petak ili subota. Nema slika, sve su to porodiÄni ljudi pa neće da se eksponiraju a za sada možete samo da mi verujete na reÄ. I ko ne zna, Subotica je u BaÄkoj, ne u Banatu, nismo se toobelizirali, sve je bio Äisti Solid State hardkor... Dakle, totalno sam otiÅ¡ao u off... Kao i uvek... :heat

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...