Jump to content


Banacanski cevasi .... ili cevni banacani ?


Zen Mod

Recommended Posts

...off-a nema u DIY... pozdrav porodiÄnim ljudima :heat

mislim da bi ipak bio Å¡lag na tortu da umutiÅ¡ sebi neki gramofon u skorijoj budućnosti. Kolko znam, bio Äak i neki proizvoÄ‘aÄ u Subotici, koji je pravio perspektivni BASIS gramofon i uz njega neku drndavu ruÄku...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 241
  • Created
  • Last Reply

E sad, Å¡to se tiÄe granafora, nemam za to sada pod jedan mesta (nema Å¡anse da guram vinil na pola metra od peći-pepela-praÅ¡ine-no way-doode), pod dva, nemam sad vremena ni da posvrÅ¡avam Å¡to sam zapoÄeo (a to moram da ne bi wajv mesto Å¡argarepe krenula da iskopava ratne sekire) treće, ploÄe bih morao da plaćam krvavo jer kod nas na buvljaku samo ima a i to onaj od Zdravka ÄŒolićija, "Zbog Tebe" a zbog njega neću nikako pa Äetvrto, možda prva slatka muka, gradnja Riaa (tu nema niÅ¡ta bez toobza... Suma sumarum, jedini naÄin da me neko "navuÄe" na vinil (all over again) je da me "zezne" i pokloni mi bar bazu i zvuÄnicu. Ili bar zvuÄnicu. i nekoliko ploÄa za start... Granafor recimo da mogu da ćapim neki jeftini Riz (onaj sliver sa beltovanim drajvojem) ali nema tu leba bez zvuÄnice. I bez ploÄa. Ali kao Å¡to rekoh, niÅ¡ta baratom bez dedicated prostorije za to. Ako ovako nastavi, Å¡oraćemo klimu dok može, mada sad već zebe u kupatilo... Kreću drva, žeravica, pepeo, praÅ¡ina... Daklem, moraÅ¡ me prvo dovesti do ruba i staviti mi kamen u ruku i tek onda blago pogurati. :heat

Link to comment
Share on other sites

Pozz svima ! 8)

Fala clanu foruma @stein na gostoprimstvu :lol: .Svoje vidjenje tamosnjeg zvuka sam opisao u onaj drugi topik "ESL u Subotici",bez ikakve zle namere,dobronamerno po principu "ljudi sa strane mozda mogu dati neku smernicu,posto sam se ja jako navikao na to sto slusam kuci".Moj drugar T(amas),sto kaze @stein,slusa Magneplanar(MG2) sa Korato/Denon amplifikacijom,smisliti ne moze "pevaljke" a la Norah Jones,Madeleine Peyroux,Patricia Barber,Sara K.i tome slicne stvari :D ,al zato tamani J.J Cale,R.Cooder, i Knopflera-a u svim varijantama :).

Sto se tice gramofona i teme oko nekadasnjeg proizvodjaca Basis(Dragan Chubrilovic "Chubres") to je sve tema pisi kuci propalo,vec poodavno.Taj njegov gramofon sa drvenom ruckom je bio sasvim OK za ono vreme,nagli prodor digitalne tehnologije(pojava CD-a kao medij) on nije mogao da prezivi u vremenu kad su se dobro ocuvani primerci Thorens/Technics/Garrard/Lenco itd prodavali budzasto za 100-200DEM-a :lol: ..zadnji put sam ja slusao kod njega muziku tamo pocetkom '90,na Tannoy Arden-u,izlazu 2x25W sa KT90/6922,cevnom pretpojacalu,njegovom gramofonu postavljenim na unutrasnju gumu od nekog putnickog auta i on je sav odusevljen objasnjavao kako se zvuk menja "napumpavanjem" te gume :) ..

pozz.svima,i thanx &stein na gostoprimstvu jos 1x

:lol:

Link to comment
Share on other sites

Ah da, ÄŒubrilo... Trebalo bi jednu celu zasebnu temu na tu pesmu. Od njega sam kupio svog prvog cevaÅ¡a, Priboj... Posle se u njegovoj radnji zaludu vrtio tanjur na bazi a mi smo iÅ¡li tamo i iznajmljivali CD-e da ih presnimavamo na kasete... Ne znam. Možda je i napravio koji dobar gramofon, ali posle odreÄ‘enog vremena, shvatio sam da je to sve previÅ¡e amaterski, neprecizno i fuÅ¡erski. Ideja da se iz lastiÅ¡-gume izvlaÄe niti i to tera tanjir po obodu je skroz dobra, ali nikada ne bih platio kilo Ävaraka za gramofon kakav mogu i sam da napravim... za Å¡aku kuruza... A i svinji dobro...

Link to comment
Share on other sites

...samo da vam pokažem poÄetak kuvanja DH kotlića koji je udomio u sebe country-chicken x 3 Baba-Ane. Chicks su marinihuanirani tokom noći i prepodneva u marinadi Äiju okosnicu je Äinio perÅ¡un i žuti muÅ¡katni Tokajac. Namena kotlića je bila da uveliÄa u kalorijskom smislu 9. roÄ‘endan buduće Älanice foruma, GÄ‘ice @jzlazar... :bacanje

...dobro, možda ne baš ovog Foruma... mada se nikad ne zna...

post-2322-128510701826_thumb.jpg

post-2322-128510701826_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

...F3, sinak, F3...ko Å¡to reÄe, F3 a ne 5...mada svira za 5...

No, stvari stoje ovako...:

zahvaljujući ljubaznosti @Grau-a i @Zristića, danas popodne smo imali veliko zadovoljstvo ugostiti kako dotiÄne, tako i njihove limene mezimce:

Anubis je spakovao

-Stevens & Billington-a, ÄŒamovinu, TwinDAC, NelsonPassF3

Zristić

-Lightspeed amp

Ostale komponente Äisto da nabrojim:

-RoksanXerxes/PSU/Artemiz/BMS; CDMPro/I2S/shoebox DAC sa TDA1541 nabudžen u F.-voj režiji; JLH-light amp sa 2x 2.5W (onaj sa slike kome vire žuti kondenzatori s ulaza), NAUK, DYN/Visaton ljuljajući zvuÄnjaci.

...bez potrebe za femkanjem i šminkanjem, F3 u kombinaciji sa zristićevim Lightspeed-om je izvrnuo ko d*p* amp iz prethodnog setup-a.

Lightspeed i F3 sviraju sa merom i ukusom, milina jedna. ÄŒak su se i ljuljave Dyn/Visaton kutije probudile iz milenijumskog sna i prosvirale.

Nadalje, u gostima je bio i TwinDAC, koji je stvarno dobar performer prirodno zvuÄeće digitalije, s tim da je TWIN izvanredan u prostornoj prezentaciji muzike. Napomena: TwinDAC je imao iza sebe joÅ¡ i SRPP stage za razliku od shoeboxTDA1541DAC-a. Koji nije bio uopÅ¡te loÅ¡ Äak ni u ovakvoj konkurenciji. ÄŒamovinu nismo vadili ovaj put.

Ono Å¡to je najbitnije: ponovo smo se videli sa @grau-om, a i upoznali smo @zristića, koji je :Pjako prijatan Äovek i sjajan sagovornik. Lightspeed pre je u njegovoj izvedbi :P baby-friendly sprava koja pleni izgledom, lakoćom rukovanja, i koja ima veoma dobar sound u smislu toga da ne unosi nikakvu kaku izmeÄ‘u izvora i izlaznog stepena. Celo vreme sam sedeo i uživao u nenametljivom zvuÄnom karakteru danaÅ¡njeg setup-a. Mislim da smo bili svedoci onog Å¡to se u izanÄ‘aloj terminologiji pakuje pod pojam sinergija. U suÅ¡tini, ovakav setup na prvu loptu bih uvek jako ozbiljno razmotrio kao solid-state sistem koji bi opstao na duže staze kod mene.

Tolko za veÄeras od C®evnih Banaćana....

Hvala još jednom gostima što su bili. Mogu opet da dođu. A i mi da odemo... :P

post-2322-128510708282_thumb.jpg

post-2322-1285107083_thumb.jpg

post-2322-128510708315_thumb.jpg

post-2322-128510708329_thumb.jpg

post-2322-128510708282_thumb.jpg

post-2322-1285107083_thumb.jpg

post-2322-128510708315_thumb.jpg

post-2322-128510708329_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

OK, aj sad par ozbiljnih opservacija.

posle dugo vremena sam cuo dinamicki zvucnik sa kojim bi se dalo lepo ziveti i koji sustinski ne zaostaje puno za nekim od prednosti fullrangera ili horni ili pointsource resenja u smislu integresanosti zvuka, transparencije, brzine pa cak i dinamike. OK, mozda nije 100% tamo ali je jako jako blizu, i to bez ijednog od kompromisa kojima pomenuti principi nazalost nisu strani. ovaj trosistemac sa transmisijom za bas drajver realno svira u okvirima fabricke kutije ranga 10kE, ako tu pretpostavimo neke od boljih kutija koje smo culi na sajmu. prosto mi dodje zao pri pomisli nasta ljudi bacaju kolike pare, kada se ovako nesto moze napraviti.

o CD plejeru baziranom na CD-PRO2LF me'anizmu iz americkih tenkova ne bih trosio reci jer sam to vec ranije radio a i opako me svrbi novcanik vec duze vreme pri pomisli na isti. ovaj put je novitet bila 1541 DAC ploca u I2S spoju, koja je radila fantasticno slicno kao i besni twinDAC+ (oko 3kE novo, plus carina i PDV), pa dalje zakljucke izvucite sami. sto rece vlasnik, kao pristojna analogija srednje klase.

dodatno utegnuti LDR preamp zokija ristica i moj F3 su se pokazali kao opasan match i generalno drzali za jaja zvucnike postrojene bez sanse da mrdnu gde ne treba. mislim da je ovde na delu bila jako dobra sinergija surovo neutralnog i hipertransparentnog preampa i relativno tamnijeg a vrlo muzikalnog izlaza, koga ni niska snaga sa ne bas jednostavnim kutijama za pogon nije naterala u kliping.

tacnije, mogli bi ceo sistem opisati kao zaplet iz nekog ozbiljnog krimi romana u kome su svi akteri medjusobno ucenjeni i niko ne sme da "proda": sve je radilo na takvom maksimumu i u takvoj neverovatnoj sinergiji da mislim da ne preterujem da bi ovaj zvuk bio domaci zadatak za SVE (ali stvarno sve) sto smo culi na nedavnom hi-files sajmu u holiday inn-u a sto je bilo bazirano na digitaliji. i to sa ozbiljno marginom u svakom relevantnom parametru.

ne mogu da krijem da sam bio vrlo iznenadjen onim sto sam cuo, mada, ruku na srce, u pomenutoj sobi jos nisam cuo los zvuk, pa moz biti i da je do podzemnih zrenjaninskih voda. :P. sviralo je bas dobro i bas... izvinicete na opservaciji.... bas skupo!

i da, za kraj kao tresnja na vrh torte, roksan je doveo neke stvari na svoje mesto: AC-DC onako kao treba da zvuce! :P

fala domacinima na besprekornom gostoprimstvu a narocito gospodji majci na izuzetnoj tursiji!

Link to comment
Share on other sites

Da dodam par utisaka nakon juÄeraÅ¡nje seanse. Sistem koji smo sluÅ¡ali je definitivno jedan od najbolje uparenih sistema koje sam imao prilike da sluÅ¡am. Da njegova vrednost bude veća, sistem je sklopljen iz prve, dakle nije bilo nikakvih prethodnih prilogoÄ‘avanja komponenti kako bi sistem zvuÄao celovito. Sve je bilo na prvu ruku: donesi, poveži, sluÅ¡aj.

Kao samograditelj, moram odati priznanje Äoveku koji je sklopio F3 pojaÄalo. Onakav minimalizam sa ovakvim zvuÄnim efektom je neÅ¡to Å¡to se veoma teÅ¡ko postiže. Priznajem da zavidim Anubisu Å¡to ima ovaj dragulj u svom sistemu, ali se potajno nadam da ću predstojećih zimskih dana uspeti da skockam i sebi jedan primerak, makar i to bilo zvuÄno ne tako savrÅ¡eno kao Å¡to smo juÄe Äuli.

KonaÄno, zvuÄnike koje smo juÄe sluÅ¡ali bih takoÄ‘e posedovao. Kada sam uÅ¡ao u stan kod domaćina, pomislio sam da neko od ukućana svira klavir. Okretao sam se ne bih li video ko tako lepo svirka i odakle dolazi zvuk, kad ono, dva zvuÄnika prelepe spoljaÅ¡njosti, stoje i Äekaju sluÅ¡aoce koji će uživati narednih nekoliko sati u njihovom zvuku.

Ponovićemo ovo još nekoliko puta, vredelo je svaku notu.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...