Jump to content


YouTube preporuke - muzika


catalyst

Recommended Posts

Many artists claim that the drinks backstage at Woodstock were spiked with LSD. Roger Daltrey said he was tripping balls when the Who played their famous super-late-night set. But Carlos Santana was one of the many performers who wanted to be stoned at the show, and he made sure to arrive with some mescaline on hand. "When we first got there, around eleven in the morning, they told us we weren't going on until eight," he told Rolling Stone in 1989. "So I said, 'Hey, I think I'll take some psychedelics, and by the time I'm coming down, it'll be time to go onstage and I'll feel fine.' But when I was peaking around two o'clock, somebody said, 'If you don't go right now, you're not gonna go on.'"

Klinac je Michael Shrieve. 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
10 sati ranije, Aleksandar75 said:

Hvala Aco, meni je neverovatno da sam Cheta otkrio tek u svojim četrdesetim, ali je vredelo. Posle puno vremena našao sam nešto novo a dobro. A što se tiče jazz-a, ovo je možda i prvi autor i svirka koju slušam sa potpunim zadovoljstvom!!

Tačnije, u razgovoru o muzici, a na moj lakonski komentar "Znam za Cheta.. ali nisam se udubljivao" moj dobar prijatelj me "prozvao" u fazonu "Kako bre ne znaš Cheta, to je bre obavezna lektira" :D

Ne znam da li melanholija može dalje od ovoga ("My funny Valentine" i "Almost Blue"), pogotovo kad sam čuo da je čovek završio tako što je razlupao glavu o zid u hotelskoj sobi.

Link to comment
Share on other sites

@ab

@Филип

Pre nešto više od decenije, kada mi je sin još uvek bio beba, dolazi moj kum kod nas, uzima trubu, i počinje bebi da svira ''Polka dots and moonbeams''. Klinac u čudu prati celu numeru, ne trepće...scena ludilo... Tu numeru je (između ostalih) izvodio i Chet Baker Quartet, pa sam se tada praktično ''upoznao'' sa Chetom...

Živopisan lik. Na žalost droga je uradila svoje. Izgubio je zube (navodno zbog novca koji je dugovao) pa je imao i probleme sa sviranjem (iskusni to čuju kao izraženiji ''puf puf''). Inače, putovao je po celoj Evropi, pa je gostovao i u Beogradu. Ima mala anegdota koju pričaju džezeri koji su tada bili klinci, videli ga i hteli da mu priđu, on totalno ''ubiven''...a onda im je jedan stariji džezer (ne mogu sada da se setim imena) rekao: ''...bež'te deco vidite da je lud od droge''. Tu rečenicu i danas ponavljaju mrtvi pijani po kafanama...

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...