Jump to content


Želje za finim podešavanjima foruma


Ljuba

Recommended Posts

Sve je preglednije.... napredujemo od prvog postavljanja i za to svaka cast Ljubo na veoma brzim reakcijama i uopste slusanju na nase zahteve....

A evo i jednog predloga/zelje.... da li moze prostor sa avatarom i podacima da se smanji jos malo u levu stranu, mislim da ne bude toliko siroko polje sa podacima usera, a post pocinje na sredini monitora

Takodje sam za update smajlija, ovi em su ruzni em su sitni...

turbo

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 120
  • Created
  • Last Reply

Ljubo, postoji li mogucnost da kada smo off line, i dalje pratimo teme sa foruma koje smo otvorili? Kod mene ne moze. Ranije na starom forumu je moglo. Jedino kada sam konektovan na internet. Koristim modem.

Pohvale na tvom trudu da site bolje radi i izgleda.

Pozdrav,

nesone

Link to comment
Share on other sites

Meni se i dalje skroluju slike unitar svog prozora. Rezolucija monitora mi je 1024x768

Ali shvatam da je ovo mozda bolje resenje nego ranije, jer se desavalo da ljudi okace bolesno velike slike i onda sve poruke porastu u sirinu pa sve moras da skrolujes.

A da li je moguce ograniciti rezoluciju slike na neku velicinu koja se onda ne bi nikome skrolovala (osim ako neko bas ima 800x600 rezoluciju ekrana).

Pozdrav

post-433-128510573311_thumb.jpg

post-433-128510573311_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Dobar dan dobri ljudi.

1. Ljubo, mislim da sada kada se klikne link ka eksternom sajtu browser ne otvara automatski novi tab (prozor), vec ga otvara u postojecem.

2. Imam "1 new message" ali kad udjem u inbox nema novih poruka. Kuj mu je?

3. Da li zaista mora da bude ovoliko sirok prostor za avatar/User Info? Poruka pocinje od trecine ekrana maltene...

4. Mora li da recimo slika bude u zasebnom polju pa da se skroluje ili moze odmah cela da se embeduje na stranu?

Pozdrav,

Vlada

Link to comment
Share on other sites

Postoji li nacin da se ova podela na levi deo (gde je avatar i podaci korisnika) i desni (gde je poruka) malo promeni, tako da levi zauzima procentualno manje sirine nego sad? Ili neku fixnu sirinu u pixelima? Meni uzima skoro 1/3 sirine, suzavajuci deo gde je poruka i otezavajuci citanje.

Takodje, ima li za phpBB 3 tema (stilova)? Bilo bi fino kada bi mogli da imamo nekoliko stilova i da sami biramo koji cemo da koristimo, mada nesto ne uspevam da nadjem da ih uopste ima za download... ? Pa eto, predlog, pa kad bude moguce.

Link to comment
Share on other sites

Ljubo, ovo sada vec mnogo bolje izgleda!

Pozdravljamo veliki trud! :wink:

Sto se ovog prostora za potpis i avatar tice, i dalje je prevelik.

Ovako kako je sada, cini mi se da je podesen na procente?

Zakacio sam primere u slucajevima kada mi Opera nije maksimizovana preko celog monitora.

Kada je smanjim, potpis i avatar se smanje na najmanji moguci prostor za koji smatram da je sasvim dovoljan (prvi attachment).

Kada Operu razvucem preko dva monitora (winxp desktop mi je razvucen preko oba), prostor za potpis i avatar, kao i prostor za tekst se razvlace dinamicki u nekoj odredjenoj proporciji (drugi attachment, slika odrezana sa desne strane kako bi stala).

Da li mozes da prostoru za potpis i avatar zadas fiksnu shirinu u pikselima, a ne (u zavisnosti od rezolucije monitira promenljivu) u procentima kako je izgleda sada podeseno?

Evo sada sam sve u Photoshop-u izmerio i ta minimalna shirina prostora za potpis i avatar iznosi tacno 176 piksela, pa znaci mozes da je podesis na takvu neku fiksnu vrednost.

post-347-128510573335_thumb.gif

post-347-12851057335_thumb.gif

post-347-128510573335_thumb.gif

post-347-12851057335_thumb.gif

Link to comment
Share on other sites

Umalo da zaboravim. Ime korisnika je i dalje prilicno neuocljivo. Da li moze malo da se poveca font i/ili promeni boja nicka-a?

Thumbnail i dalje otvara u istom prozoru. Licno, vise mi odgovara da se otvara nov prozor.

Da li je mozda jos neko primetio sporije otvaranje stranica u odnosu na juce? Mozda gresim ali cini mi se da sada forum radi za nijansu sporije nego stara verzija.

Pozdrav

Darko

Link to comment
Share on other sites

Umalo da zaboravim. Ime korisnika je i dalje prilicno neuocljivo. Da li moze malo da se poveca font i/ili promeni boja nicka-a?

Thumbnail i dalje otvara u istom prozoru. Licno, vise mi odgovara da se otvara nov prozor.

Da li je mozda jos neko primetio sporije otvaranje stranica u odnosu na juce? Mozda gresim ali cini mi se da sada forum radi za nijansu sporije nego stara verzija.

Pozdrav

Darko

Link to comment
Share on other sites

Svašta nešto, a meni sve smeta. Ili je navika u pitanju, ali meni je ovo sve mnogo ne-preglednije od prethodne verzije.

Možemo mi sad da piÅ¡emo Å¡ta hoćemo, kad ne znamo kakve su mogućnosti prilagoÄ‘avanja, Äak me i ovaj font nervira, a kad

bi nabrajao i druge primedbe, Ljuba bi rekao da to radim namerno. :wink:

Link to comment
Share on other sites

Svašta nešto, a meni sve smeta. Ili je navika u pitanju, ali meni je ovo sve mnogo ne-preglednije od prethodne verzije.

Možemo mi sad da piÅ¡emo Å¡ta hoćemo, kad ne znamo kakve su mogućnosti prilagoÄ‘avanja, Äak me i ovaj font nervira, a kad

bi nabrajao i druge primedbe, Ljuba bi rekao da to radim namerno. :wink:

Link to comment
Share on other sites

Vec sam jednom pomenuo ali izgleda nema interesovanja?

Brojevi koji oznacavaju vise strana jedne teme su previse pomereni u desno. Zar nije bolje kao na Benchmarku (ako je uopste moguce) da stoje odmah iza naziva teme i bice mnogo uocljiviji?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...