Jump to content


Upravo kupljeno/naruceno .... CD/LP/...


ninja

Recommended Posts

Ima li shushkanja i shishtanja kod vokala na ovome, ili je to samo do mog primerka?

Pozdrav! :wave2

"Šuškanje" i "šištanje" kod vokala je sibilancija koja je kod tebe nastala najverovatnije zbog loše (podešene) igle.

Pretpostavljam da je sibilancija najizraženija u B5 ("Shadow on the Wall", vokal Roger Chapman).

Koja je zvuÄnica/igla u pitanju?

Link to comment
Share on other sites

Poslušao sam je s pola uva, nisam čuo ništa novo (a što bi mi smetalo).

Hvala na informaciji!

Imam i ja licencni primerak odlicno je odradjen,ili imas losije presovan vinyl ili ti je slabije ocuvan.

Veoma moguce, u prvom trenutku sam upravo sumnjao na istroshen vinil ili previshe "vrucu" produkciju. Inace, ovo je ubedljivo najtanja ploca koju imam, jedina kod koje primecujem ovakve (d)efekte, a verujem da je tanja cak i od najloshijih RTB-ova...

"Šuškanje" i "šištanje" kod vokala je sibilancija koja je kod tebe nastala najverovatnije zbog loše (podešene) igle.

Pretpostavljam da je sibilancija najizraženija u B5 ("Shadow on the Wall", vokal Roger Chapman).

Koja je zvučnica/igla u pitanju?

Moguce, morao bih da proverim. U pitanju je AT3600 sa skoro zamenjenom iglom (stara je imala isti problem), gramofon je svojevremeno podeshen uz pomoc "Baerwald Arc Protractor"-a, izgleda da cu morati da opet potvrdim alignment...

Pozdrav! :wave2

Link to comment
Share on other sites

"Šuškanje" i "šištanje" kod vokala je sibilancija koja je kod tebe nastala najverovatnije zbog loše (podešene) igle.

Pretpostavljam da je sibilancija najizraženija u B5 ("Shadow on the Wall", vokal Roger Chapman).

Koja je zvuÄnica/igla u pitanju?

U pitanju je AT3600 sa skoro zamenjenom iglom (stara je imala isti problem), gramofon je svojevremeno podeshen uz pomoc "Baerwald Arc Protractor"-a, izgleda da cu morati da opet potvrdim alignment...

Džaba ti protraktor, moraÅ¡ da kupiÅ¡ AT440 - ona je odliÄan treker.

da ne Äekamo froggyja da ti ovo napiÅ¡e

Link to comment
Share on other sites

Zaista jeste!

Scorpio, ova moja nije debela, ali nije ni najtanji vinil koji sam video.Svira normalno, jugotonovski.Ako nije preterano izgrebana, probaj lepak. :rolleyes:

Edit: Upravo sam pustio Shadow sa Crises i Äuje se (slaba) distorzija (sibilancija, Å¡uÅ¡kanje, kako god)O.K. - to je pesma na kraju ploÄe, Roger se baÅ¡ dernja, težak posao za AT3600.Medjutim, pustio sam tu istu pesmu sa lepkovane The Complete kompilacije (Jugoton), pesma je, takodje, na kraju ploÄe, i nema nikakve distorzije ni Å¡uÅ¡kanja;zvuk je za nijansu tiÅ¡i od Crises-a.Ta ploÄa je pre lepka bila jedva sluÅ¡ljiva, baÅ¡ zbog distorzije.

Link to comment
Share on other sites

Izgleda da sam pogreshio - izvinjavam se :oops:

Upravo sam preslushao plocu i problema sa "hot" snimkom vokala (u vecoj meri) nema.

Džaba ti protraktor, moraš da kupiš AT440 - ona je odličan treker.

da ne čekamo froggyja da ti ovo napiše

..Ili, kao alternativno reshenje, da jednostavno slusham album sa CDa... :cool:

Zaista jeste!

Scorpio, ova moja nije debela, ali nije ni najtanji vinil koji sam video.Svira normalno, jugotonovski.Ako nije preterano izgrebana, probaj lepak. :rolleyes:

Edit: Upravo sam pustio Shadow sa Crises i čuje se (slaba) distorzija (sibilancija, šuškanje, kako god)O.K. - to je pesma na kraju ploče, Roger se baš dernja, težak posao za AT3600.Medjutim, pustio sam tu istu pesmu sa lepkovane The Complete kompilacije (Jugoton), pesma je, takodje, na kraju ploče, i nema nikakve distorzije ni šuškanja;zvuk je za nijansu tiši od Crises-a.Ta ploča je pre lepka bila jedva slušljiva, baš zbog distorzije.

Shto se tice same ploce, barem mog primerka, primetno je laksha od godinu dana starijeg "Five Miles Out" i cak mladjeg "Discovery"-a (koji je opet malo tanji od FMO).

Krivac-ploca je (po tematici) srodan i godinu dana mladji "Discovery" (1984) - neznam kako mi je Crises ostao u secanju po ovome...

Dovoljno je (barem kod mene) poslushati naslovnu "To France", mada ni ostale numere nisu imune na to (narocito "Talk about your life", "Discovery"- koji je dodushe na kraju strane A).

Pozdrav! :wave2

Link to comment
Share on other sites

..Ili, kao alternativno reshenje, da jednostavno slusham album sa CDa... :cool:

Zezao sam se - da spreÄim sledeći Froggyjev potez.

Ako ćemo ozbiljno - taj album ne treba ni sluÅ¡ati, Äak ni sa cd-a.

JoÅ¡ ozbiljnije - ako nemaÅ¡ sliÄnih problema sa ostalim ploÄama (generalno, ne sa ploÄama M.O., u vidu sibilanse, itd...) imaÅ¡ loÅ¡, ili oÅ¡tećen primerak. PoÅ¡to je verovatno s/h primerak, prethodni vlasnik je gulio po toj pesmiÄici sa HM maÄo vokalom i tebi je malo Å¡ta ostalo.

Link to comment
Share on other sites

Ako ćemo ozbiljno - taj album ne treba ni sluÅ¡ati, Äak ni sa cd-a.

Sa ovim se nikako ne mogu složiti uvaženi kolezi... :)

Crises je, smatram, jedan od njegovih boljih albuma. Posle prva tri, fenomenalna albuma - Tubular Bells, Hergest Ridge i Ommadawn usledio je priliÄan pad kvaliteta onog Å¡to je nudio za novce. ÄŒetverostruki box set sa Å¡to objavljenim Å¡to neverovatno bezveznim materijalom, pa priliÄno nepotrebni orchestral tubular bells, pa preko svake mere razvuÄeni incantations, pa priliÄno neubedljiv živi album, pa pola albuma (platinum), pa najgori do tada - qe2. Tek je sa Five Miles Out, odnosno stranu dugaÄkom kompozicijom taurus II konaÄno uspeo da se približi kvalitetu prvih albuma - tu ima sjajne svirke. Problem je i dalje bila druga strana iako je naslovna pesma pravi biser. Na Crises je uspeo da prevaziÄ‘e taj problem. Sjajna naslovna stvar je puna dinamike i brutalnih pasaža; kraj podseća na Ommadawn s tim Å¡to ovde umesto plemenskih doboÅ¡a bubnjeve razvaljuje jedan od najboljih studijskih bubnjara Simon Philips (svirao sa The Who i Toto izmeÄ‘u ostalih). Druga strana je neverovatno raznovrsna - Moonlight Shadow, savrÅ¡ena pesma. Pa malo progresive u doba neoromantizma, pa jedan urnebes, recimo vodvilj flamenko, i za kraj - power pop sa Å¡to bi ti kazo HM maÄo vokalom koji je harao diskotekama... :rolleyes: U najmanju ruku protivuvrednost uloženom novcu. Instrumental The Lake sa sledećeg albuma se uklapa u ovaj niz, ostatak ploÄe su manje ili viÅ¡e uspeÅ¡ni pokuÅ¡aji da se bude na top listi. I posle toga, sa izuzetkom recimo Amaroka, ne mislim da neÅ¡to vredi para. Tako da je Crises, ko voli takvu svirku, vrlo dobar paket.

Link to comment
Share on other sites

Iako sam rekao da neću da se lepkiram, ipak sam namazao Crises, da vidim 'oće l' bit' napretka.Usput sam namaz'o joÅ¡ 4 ploÄe :razz: Javljam rezultate.

Lepkiranje Crises-a nije dalo znaÄajnije rezultate.Distorzije joÅ¡ uvek ima, mada je slabo izražena.Da li je ima manje nego pre, ne bih znao reći.Kao i skoro sve lepkirane ploÄe i ova sad zvuÄi za nijansu Äistije, tj manje mutno.Dakle, Å¡troka nije bila izvor distorzije u ovom sluÄaju.Nema veze, ploÄa je i dalje potpuno sluÅ¡ljiva.

Link to comment
Share on other sites

Sa ovim se nikako ne mogu složiti uvaženi kolezi... :)

Crises je, smatram, jedan od njegovih boljih albuma. Posle prva tri, fenomenalna albuma - Tubular Bells, Hergest Ridge i Ommadawn usledio je priliÄan pad kvaliteta onog Å¡to je nudio za novce. ÄŒetverostruki box set sa Å¡to objavljenim Å¡to neverovatno bezveznim materijalom, pa priliÄno nepotrebni orchestral tubular bells, pa preko svake mere razvuÄeni incantations, pa priliÄno neubedljiv živi album, pa pola albuma (platinum), pa najgori do tada - qe2. Tek je sa Five Miles Out, odnosno stranu dugaÄkom kompozicijom taurus II konaÄno uspeo da se približi kvalitetu prvih albuma - tu ima sjajne svirke. Problem je i dalje bila druga strana iako je naslovna pesma pravi biser. Na Crises je uspeo da prevaziÄ‘e taj problem. Sjajna naslovna stvar je puna dinamike i brutalnih pasaža; kraj podseća na Ommadawn s tim Å¡to ovde umesto plemenskih doboÅ¡a bubnjeve razvaljuje jedan od najboljih studijskih bubnjara Simon Philips (svirao sa The Who i Toto izmeÄ‘u ostalih). Druga strana je neverovatno raznovrsna - Moonlight Shadow, savrÅ¡ena pesma. Pa malo progresive u doba neoromantizma, pa jedan urnebes, recimo vodvilj flamenko, i za kraj - power pop sa Å¡to bi ti kazo HM maÄo vokalom koji je harao diskotekama... :rolleyes: U najmanju ruku protivuvrednost uloženom novcu. Instrumental The Lake sa sledećeg albuma se uklapa u ovaj niz, ostatak ploÄe su manje ili viÅ¡e uspeÅ¡ni pokuÅ¡aji da se bude na top listi. I posle toga, sa izuzetkom recimo Amaroka, ne mislim da neÅ¡to vredi para. Tako da je Crises, ko voli takvu svirku, vrlo dobar paket.

Da, Crises je dobar album, mada ja volim i Platinum.Takodje, za preporuku je i kompilacija The Complete, dupli LP koji ima sve Å¡to je potrebno za upoznavanje sa opusom M. Oldfield-a.

Link to comment
Share on other sites

neka redja izdanja u poslednjih par dana

daltoni - anthology

nightshift - undercovers

boris arandjelovic i dinosaurusi - milion godina

balkan - najlepse pesme 1982-2003

blaza i kljunovi - shipu ga zobla!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...