Jump to content


Upravo kupljeno/naruceno .... CD/LP/...


ninja

Recommended Posts

Gde kupiti/naruciti , po mogucstvu negde u Beogradu .

Romano Raj - Saban Bajramovic

Kao da je bilo nekad - Tribute to EKV

Hvalapost-11510-0-15199900-1337591612_thumb.jpost-11510-0-41825800-1337591637_thumb.j

EKV sam poslednji put video kod "PC Doktora" u tc "Piramida"...mislim da imaju i stand u tc "Usce", ali nisam siguran da li je privremeno povremenog tipa, ili je stalna postavka (tamo je bio dobar izbor "domacica")

Link to comment
Share on other sites

Bas ste inspirativni momci,odoh da pustim Jan Garbarek Quartet Afric Pepperbird iz 1970,mint vinil pise na unutarnjem omotu olovkom okt.'80,made in W.Germany :listen

prvi ECM koji sam ja kupio bio je Garbarek/Jarrett "Belonging" nekde sredina/kraj '70..tada nisam mogao da to svarim,prodao sam,mimo hvalospeva u Jazz Forum-u :lol: ,tako da ja taj moj prvi period sa ECM-om i ne racunam :xmas ..trebalo je da prodje par godina da se ponovo upecam.na Garbareka,ali sa Witchi Tai To.. :1038:

Link to comment
Share on other sites

dobbar taj VU :thumbsup2 ..stariji neki LP ili re-issue?

Starije, ali s kraja osamdesetih sam propustio prošle, pretpošle godine na Kupindo sajtu.

MGM re- iz 2002., plavi vinil.

Paralelno egzistira i neko još novije i skuplje 180g (mada ni ovaj nije ni malo lak).

Link to comment
Share on other sites

Lovett je tabula rasa i u digitalnoj formi i u malo jacim muzickim sredinama i u digitalnoj formi..na LP naci nesto od njega u EU je nesto slicno kao sresti E.Presley-a :xmas

Plastic Vax Records/Bristol :thumbsup2

Pa dobro, za poznavaoce on je bivÅ¡i muž Džulije Roberts, a za nas, prost svet, joÅ¡ jedan kantri pevaÄ.

Edit: I glumio pekara u Altmanovim Kratkim rezovima, u onoj gorkoj priÄi po Karveru.

Link to comment
Share on other sites

Pa dobro, za poznavaoce on je bivÅ¡i muž Džulije Roberts, a za nas, prost svet, joÅ¡ jedan kantri pevaÄ.

Edit: I glumio pekara u Altmanovim Kratkim rezovima, u onoj gorkoj priÄi po Karveru.

dobar taj film,smotancina jedna,na osnovu toga nikad ne bih pomislio da moze da sastavi takvu muziku sto pravi..i nije mi jasno kako se on dokopao Dzulije :) kad smo gledali film,i kazem supruzi da je to (bivsi muz) Dzulije,nije htela da veruje :)..jednom sam gledao mislim da bese '91/'92 na WDR-u koncert sa onim "Large Band"-om..prva liga bese...naravno stvar ukusa ko u koju fioku ce da to stavi oko muzickog zanra..

Link to comment
Share on other sites

Edit: I glumio pekara u Altmanovim Kratkim rezovima, u onoj gorkoj priÄi po Karveru.

"Mala ali prava stvar". Prekrasna, prekrasna priÄa!

Interesantno je da postoje dve verzije: prvu je Karver napisao kad je bio mlaÄ‘i; u njoj se priÄa zavrÅ¡i naglo, i pekar i deÄakovi roditelji se nikad ne sretnu. Kasnije, kad je sazreo, Karver je proÅ¡irio priÄu tim poslednjim delom, koji se odigrava u pekari, i koji je najupeÄatljiviji i najlepÅ¡i.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...